Kulturë, Lifestyle

Liam Payne tregon për periudhen kur kishte mendime vetëvrasëse

Liam Payne pranoi se ai kishte mendime “të ashpra” vetëvrasëse.

Publikuar

Liam Payne është hapur në lidhje me luftën e tij me shëndetin mendor dhe pranoi se ai kishte mendime “të ashpra” vetëvrasëse.

Duke folur në ‘Diary of a CEO’, këngëtari ndau se ai nuk ishte në gjendje të bënte punët e përditshme dhe pavarësisht se kishte një vlerë neto prej 500 milion £, ai ende “ndihet si fëmijë”.

“Unë isha drejtor i një industrie gjysmë miliardë paund me 22 vjeç. Por nëse po përpiqem të paguaj sigurimin e makinës jam i padobishëm. Marr postën? Unë jam personi më i keq në botë. Ju jeni të mashtruar në rritjen tuaj”, tha ai.

Krijuesi i hitit Strip That Down shtoi: “Unë ende ndihem si fëmijë në shumë mënyra. Nuk ka asnjë lidhje midis parave dhe lumturisë. Kjo është një mit. Paraja është aftësia për t’u çlodhur në gjëra të caktuara”.

Ai tregoi se gjatë kohës së tij me grupin e famshëm të djemve, ai luftoi me varësinë dhe problemet e shëndetit mendor, por e mbajti atë larg syrit të publikut.

“Ka patjetër disa gjëra për të cilat unë kurrë nuk kam folur në lidhje me to. Ishte me të vërtetë, me të vërtetë e rëndë”.

“Kishte disa fotografi të mia në një varkë dhe unë isha fryrë i tëri dhe unë e quaj atë fytyrën time të pilulave dhe pijeve alkoolike. Fytyra ime ishte 10 herë më e madhe se tani. Problemi ishte, mënyra më e mirë për të na siguruar ishte të na mbyllnin në dhomat tona, dhe çfarë ka në dhomë? Një mini-bar. Kështu që unë kisha një ‘festë’ për një që dukej se vazhdonte për vite me radhë. Ishte e egër, por e vetmja mënyrë për të hequr zhgënjimin”.

Ai gjithashtu foli për mënyrën se si ai u kthye në zakonet e tij të këqija gjatë bllokimit të Covid-19.

“U shqetësova deri në muajt e fundit. Unë mendoj se shumë njerëz kishin të njëjtën gjë, alkoolin” tha ai.

“Unë shtova kaq shumë peshë, po haja keq dhe e përshkroja atë si një periudhë të madhe -” Unë jam duke e bërë atë për një rol filmi! E gjitha është mirë! “Ky është justifikimi më i mirë nëse dikush pyet nëse ke shtuar peshë. Thuaj që është për një rol, që do të dalë në vitin 2022.

“Shtova shumë peshë. Çfarë më bëri, unë bëra një performancë në TV me BAFTA dhe u zhgënjeva me veten time. Unë nuk mund të shikoja se si doja të dukesha. Në veten tuaj ju e dini se si ndiheni për këtë. Padyshim që ata thonë se kamera shton dhjetë paund dhe patjetër që e bëri. E kuptova që e kam lënë veten të shkoj në këtë gjë” tha Payne.

Kur u pyet për shëndetin e tij mendor dhe “momentet e ideve vetëvrasëse” ai rrëfeu: “Po. Ka patjetër disa gjëra për të cilat nuk kam folur kurrë të bëj me to. Ishte me të vërtetë, me të vërtetë e rëndë”./UBTNews

Vazhdo të lexosh

Kulturë, Lifestyle

Grupi “BTS” performoi në selinë e Kombeve të Bashkuara

Është hera e tretë që ky grup mban fjalim në Kombet e Bashkuara.

Publikuar

nga

Diskutimet në selinë e Kombeve të Bashkuara filluan të hënën mbrëma me performancën e pop grupit BTS.

Grupi është emëruar i dërguari i posaçëm presidencial për brezat dhe kulturën e ardhshme nga presidenti i Koresë së Jugut, Moon Jae-In.

Pop grupi mbajti edhe një fjalim. Kjo është hera e tretë që grupi i famshëm jep fjalim në Kombet e Bashkuara, pas rasteve të kaluara në vitin 2018 dhe 2020./UBTNews

Vazhdo të lexosh

Kulturë, Lifestyle

Koncerti i parë i “Rolling Stones” pa të ndjerin Charlie Watts

Bateristi Charlie Watts vdiq muajin e kaluar.

Publikuar

nga

Grupi “Rolling Stones” mbajti koncertin e parë që nga vdekja e bateristit Charlie Watts, muajin e kaluar.

Koncerti u mbajt në stadiumin Gillette në Masaçusets, ku të pranishëm ishin rreth 300 persona.

Këngëtari Mick Jagger ia dedikoi këtë koncert të ndjerit Watts, që vdiq nga një sëmundje e panjohur, në moshën 80-vjeçare.

“Është një natë pak prekëse për ne sepse është turneu i parë në 59 vjet që kemi bërë pa Charlie Watts-in tonë të dashur. Na mungon shumë, si në grup, si shok – dhe në skenë”, deklaroi ai.

Stones kishin bërë një provë në Boston gjatë verës, dhe për shkak të kufizimeve të udhëtimit të lidhura me pandeminë, nuk morën pjesë në funeralin e Watts në Angli, raportoi The Sun në fillim të këtij muaji./UBTNews

Vazhdo të lexosh

Kulturë, Lifestyle

Adele po rikthehet me album dhe koncert televiziv

Adele rikthehet pas katër vitesh pauzë.

Publikuar

nga

Këngëtarja e mirënjohur, Adele po planifikon të rikthehet në kohën e Krishtlindjeve, me albumin e saj të shumëpritur, i katërti me radhë dhe me një koncert televiziv në Las Vegas.

Me këtë paraqitje, Adele do të rikthehet në skenës pas katër vitesh pauzë, pas turneut të saj rekord në vitin 2017.

Një burim për The Sunday Mirror tha se: “Ka kaluar shumë kohë, por label i saj dëshiron që ajo të dalë para Krishtlindjeve dhe të kenë shenjën e tyre në një shfaqje në Vegas”.

“Adele dhe menaxhmenti i saj kanë qenë në bisedime me BBC America për ta transmetuar atë në të gjithë botën. Kjo do të jetë një nga shfaqjet e pakta si pjesë e turneut të saj promovues”, shoti ky burim.

Kujtojmë se këngëtarja Adele kohët e fundit ka marrë shumë vëmendje pas zyrtarizimit të lidhjes me agjentin sportiv, Rich Paul./UBTNews

Vazhdo të lexosh

Kulturë, Lifestyle

Netflix po sjellë diçka unike me tregimet e Roald Dahl

Bashkojnë forcat dy kompanitë.

Publikuar

nga

Netflix ka blerë të drejtat për librat klasikë të fëmijëve të Roald Dahl nga familja e autorit. Kjo nënkupton që me marrëveshjen e arritur gjiganti do të ketë tregime sikurse “Charlie and the Chocolate Factory” dhe “The BFG”.

Nga Netflix përmes një komunikate shtypi thanë se dy kompanitë “bashkuan forcat për të sjellë storiet më të dashura për fansat në forma shumë kreative”.

Marrëveshja erdhi tri vite pasi Netflix dhe RDSC punuan bashkërisht në disa seri të animuara, përfshirë edhe një që u bazua në “Charlie and the Chocolate Factory”.

Autori britanik Dahl vdiq në vitin 1990 në moshën 76-vjeçare. Ai ishte krijuesi i roleve sikurse Matilda, the BFG, Fantastic Mr.Fox, Willy Wonka dhe the Twits. Librat e tij janë shitur në më shumë se 300 milionë kopje dhe janë përkthyer në 63 gjuhë, sipas deklaratës së Netflix./UBTNews

Vazhdo të lexosh

Të kërkuara