Kronika e zezë

Gjakovë, sulmohet fizikisht një person

Publikuar

Në Gjakovë është arrestuar një person, për shkak që pas një mosmarrëveshje ka sulmuar fizikisht një person tjetër.

Sipas njoftimit të Policisë, viktima ka pësuar lëndime të lehta trupore.

“Është arrestuar i dyshuari m/k, pasi që pas një mosmarrëveshje ka sulmuar fizikisht viktimën m/k duke i shkaktuar lëndime të lehta trupore. Viktimës pas pranimit të tretman mjekësor lirohet për në shtëpi”, thuhet në njoftim./UBTNews

Kronika e zezë

Arrestohen tre persona të dyshuar për disa vjedhje të rënda

Publikuar

Policia e Kosovës ka arrestuar tre të dyshuar për disa vjedhje të rënda. Rastet kanë ndodhur në lokacione dhe periudha të ndryshme kohore kryesisht në qytetin e Prishtinës.

“Puna e hetuesve policor lidhur me rastet në fjalë,  është finalizuar dje, ku pas marrjes së disa veprimeve operative kanë arritur të arrestojnë tre persona: A. M. mashkull, 19 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës, I.G. mashkull, 19 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës, D. M. mashkull, 18 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës”, njofton Policia e Kosovës.

Hetuesit policorë kanë kryer edhe bastisje në tri lokacione, ku kanë arritur të gjejnë dhe sekuestrojnë gjësende që mund të përdoren si prova pas procedimit të rastit në institucionet përkatëse.

“Aktualisht hetuesit po kryejnë të gjitha veprimet e nevojshme hetimore e procedurale lidhur me rastet në fjalë, ndërkohë që personat e dyshuar janë dërguar në qendrën e mbajtjes”, njofton PK-ja./UBTNews

Vazhdo të lexosh

Të kërkuara