Kronika e zezë

Vrasje në tentativë në Vushtrri, arrestohen tre persona

Personi që është therur me thikë është dërguar për tretman mjekësor në QKUK.

Publikuar

Policia ka informuar se një vrasje në tentativë ka ndodhur dje në Vushtrri, ku janë arrestuar tre persona.

Personi që është therur me thikë është dërguar për tretman mjekësor në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, QKUK.

“Raportohet se pas një mosmarrëveshje mes disa personave ka ardhur deri te rrahja, ku si pasojë lëndime trupore nga therrja me thikë ka pësuar viktima mashkull kosovar, i cili është dërguar në QKUK për tretman mjekësor. Lidhur me rastin tre meshkuj kosovarë janë arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit dy janë liruar në procedurë të rregullt ndërsa njëri dërgohet në mbajtje”, ka bërë të ditur Policia.

Kronika e zezë

Arrestohet një person për kanosje të zyrtarëve policorë në Prishtinë

I dyshuari është dërguar në mbajtje.

Publikuar

nga

Në Prishtinë një person është arrestuar të martën pasi që ka kanosur zyrtarë policorë.

“Prishtinë 05.12.2023-10:30. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që i njëjti kishte kanosur zyrtarët policor. Pas intervistimit me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin 24-orësh të policisë.

Vazhdo të lexosh

Kronika e zezë

Kapen rreth 1 mijë euro false në Prishtinë e Suharekë

Në të dyja rastet paratë e dyshuara janë konfiskuar si prova materiale për hetime të mëtutjeshme.

Publikuar

nga

Një grua ka raportuar në polici se janë hasur dy kartëmonedha si dhe tri monedha, në vlerë totale prej 556 euro që dyshohet të jenë të falsifikuara.

Një rast tjetër me falsifikim parash ka ndodhur në Suharekë. Atje një grua ka raportuar se nga persona të panjohur janë pranuar para të metalta në vlerë rreth 418 euro që dyshohet se janë të falsifikuara.

Policia njofton në raportin e saj 24-orësh se në të dyja rastet paratë e dyshuara janë konfiskuar si prova materiale për hetime të mëtutjeshme.

Vazhdo të lexosh

Kronika e zezë

Nëna keqtrajton fëmijën në Fushë Kosovë, dërgohet në mbajtje

Rasti ka ndodhur të martën rreth orës 10:30 të së paradites.

Publikuar

nga

Një rast “keqtrajtimi apo braktisje e fëmijës” është hapur në polici. Një ankues nga Fushë Kosova ka njoftuar institucionin e rendit se një grua ka keqtrajtuar fëmijën e saj.

“E dyshuara është arrestuar, dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin 24-orësh.

Rasti ka ndodhur të martën rreth orës 10:30 të së paradites.

Vazhdo të lexosh

Kronika e zezë

Kapen në bodrumin e objektit me substancë narkotike

Pas intervistimit, me vendim të prokurorit kujdestar të dyshuarit janë dërguar në qendrën e mbajtjes.

Publikuar

nga

Në Vushtrri janë arrestuar tre të dyshuar pasi që janë vërejtur në bodrumin e një objekti banesor dhe gjatë kontrollit është gjetur një qese me substancë narkotike e llojit marihuanë me peshë 56.1 gramë dhe disa qese te zbrazëta najloni.

Pas intervistimit, me vendim të prokurorit kujdestar të dyshuarit janë dërguar në qendrën e mbajtjes.

Vazhdo të lexosh

Të kërkuara