Sport

Sonte Kosova përballet me Moldavinë

Publikuar

Kosova dhe Moldavia do të përballen sot në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, në kuadër të Ligës së Kombeve, përkatësisht Liga C, Grupi 3.

Kombëtarja e Kosovës e ka zhvilluar dje seancën e fundit stërvitore në prag të ndeshjes së fundit për këtë vit kundër Moldavisë.

Atmosfera në radhët e Dardanëve është mjaft e mirë, derisa dëshira për ta mbyllur këtë vit me fitore dhe për t’i dhënë fund serisë pa fitore është e madhe tek secili futbollist./UBTNews

Kombëtarja e Kosovës e ka zhvilluar seancën e fundit stërvitore në prag të ndeshjes së fundit për këtë vit kundër…

Posted by Federata e Futbollit e Kosovës – Football Federation of Kosova on Tuesday, November 17, 2020

Sport

Prishtina barazon me Feronikelin

Publikuar

Prishtina nuk ka arritur që të marrë 3 pikë ndaj Feronikelit, në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri”, në kuadër të javës së 16-të në Superligën e Kosovës.

Pjesa e parë u karakterizua me raste të barabarta nga të dyja skuadrat, teksa Prishtina si vendase tregoi ndeshje më elektrizuese.

Vendasit kishin mundësinë e artë që të shënojnë nga 16 metërshi, mirëpo goditja e Sabien Lilajt u prit nga portieri Ilir Avdyli i Feronikelit.

Pjesa e dytë e këtij takimi prodhoi më shumë raste shënimi por pa konkretizim nga lojtarët e të dy skuadrave, që ishte elementi i vetëm i të dy ekipeve që u mungoi gjatë gjithë ndeshjes.

Pas ndeshjes së sotme, Prishtina pozicionohet në vendin e tretë me 25 pikë të grumbulluara, ndërkaq Feronikeli në të pestin me 20 pikë. Në ndeshjen e radhës, Feronikeli e pret në shtëpi Besën e Pejës, gjersa Prishtina do të ketë punë me Gjilanin./UBTNews

Vazhdo të lexosh

Të kërkuara