Sport

Ronaldo flet për Bruno Fernanden, qëndron pas komenteve të bëra kundër Manchester United

“Unë flas kur dua. Të gjithë e dinë se kush jam, në çfarë besoj” tha ai.

Publikuar

Cristiano Ronaldo tronditi gazetarët kur bëri një paraqitje të paparalajmëruar në një konferencë për shtyp në terrenet stërvitore të Portugalisë.

Në media qarkulluan spekulime për marrëdhëniet mes kapitenit të Portugalisë dhe bashkëlojtarit të tij në Manchester United, Bruno Fernandes, kur ata shkëmbyen një shtrëngim duarsh të ftohtë në dhomën e zhveshjes, përcjell UBT News.

Gjatë takimit për shtyp, CR7 tha se në videon që e shfaq atë me Fernandes, ai po e pyeste këtë të fundit nëse kishte mbërritur me varkë pasi fluturimi i tij ishte vonë. Ronaldo gjithashtu u kërkoi anëtarëve të mediave që të ndalojnë së foluri me shokët e tij të skuadrës në Portugali për të, dhe në vend të kësaj t’i fokusojnë pyetjet e tyre në Kupën e Botës.

Pesë herë fituesi i Topit të Artë u tha mediave në Katar: Ndonjëherë ju shkruani të vërteta. ndonjëherë ju shkruani gënjeshtra. Nuk duhet të shqetësohem se çfarë mendojnë të tjerët. Unë flas kur dua. Të gjithë e dinë se kush jam, në çfarë besoj.

Në lidhje me atmosferën në dhomën e zhveshjes së Portugalisë, 37-vjeçari tha, “Atmosfera është e shkëlqyer, nuk ka probleme, ne jemi plotësisht të fokusuar. Mund të ndihmoni duke mos folur për mua. Unë jam plotësisht antiplumb dhe i veshur me hekur”.

Fjalia e fundit po shihet si një konfirmim se Ronaldo po i qëndron komenteve që ka bërë kundër klubit të tij, Manchester United, në një intervistë të fundit me prezantuesin televiziv britanik, Piers Morgan.

Në intervistë, Ronaldo tha se menaxheri i klubit Erik Ten Hag, së bashku me figura të tjera ekzekutive, nuk e kishin përfshirë atë si titullar të rregullt në mënyrë që ta detyronin të largohej nga klubi./UBTNews/

Sport

Liverpooli shet disa aksione te një kompani amerikane

FSG bleu Liverpoolin në tetor të vitit 2010 për më shumë se 300 milionë euro.

Publikuar

nga

Pronarët e Liverpoolit, Fenway Sports Group (FSG) kanë shitur një pjesë të vogël të aksioneve në klub te investitorët amerikanë Dynasty Equity.

Ka pasur spekulime të shumta gjatë 12 muajve të fundit për qëllimet e FSG për Liverpoolin, pas një lajmi që FSG po e konsideron shitjen e plotë të gjigantit anglez.

FSG bleu Liverpoolin në tetor të vitit 2010 për më shumë se 300 milionë euro.

Kuptohet se aksionet e Equity që ka marrë në Liverpool vlerësohet të jetë me vlerë rreth 80-160 milionë £ dhe nuk i jep Dynasty – e cila u themelua nga Jonathon Nelson dhe K Don Cornwell – fjalë në drejtimin e klubit.

Vazhdo të lexosh

Sport

​Pjesa e parë: Drita në epërsi, tre gola mes Prishtinës dhe Dukagjinit

Prishtina po avancon 2:1 ndaj Dukagjinit.

Publikuar

nga

Ka përfunduar pjesa e parë në dy ndeshjet që po zhvillohen momentalisht në Superligën e Kosovës, ku kemi rezultate interesante.

Pas 45’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Fadil Vokrri” të kryeqytetit, Prishtina po avancon 2:1 ndaj Dukagjinit.

Krasniqi kaloi Prishtinën në epërsi 1:0 në minutën e 22’, ndërkaq Dukagjini barazoi me autogolin e Mujës në minutën e 30’. Kur shihej se pjesa e parë do përfundonte me këta dy gola, Prishtina gjen sërish epërsinë, kësaj radhe me autogolin e Basrit në minutën e 45+1’.

Ndërkaq, krahas këtij takimi po luhet edhe ndeshja mes Feronikelit ’74 dhe Dritës, ku kjo e fundit hyn në pushim në epërsi prej 1:0.

Golin e vetëm deri tani e ka shënuar Blerim Krasniqi në minutën e 33’.

Pjesa e parë:

Feronikeli ’74 0:1 Drita

Prishtina 2:1 Dukagjini

Vazhdo të lexosh

Sport

Vdes ish-futbollisti dhe trajneri nga Gjakova, Iliaz Sina

Sina ka qenë udhërrëfyes për futbollistë, trajnerë e gjenerata të futbollit kosovar me dekada.

Publikuar

nga

Ish-futbollisti dhe trajneri i mirënjohur nga Gjakova, Iliaz Sina ka ndërruar jetë.

Sina ka qenë udhërrëfyes për futbollistë, trajnerë e gjenerata të futbollit kosovar me dekada.

Në karrierën e tij, ai ka luajtur për Vëllaznimin, si dhe ka qenë edhe trajner i kësaj skuadre.

Nën udhëheqjen e tij në vitin 1963-1964 KF Vëllaznimi arrin të futet në ligën e atëhershme të përbashkët të republikës jugosllave të Serbisë (gjegjësisht të Kosovës e cila ishte liga e tretë e ish-Jugosllavisë).

Gjithashtu nën udhëheqjen e tij Vëllaznimi arrin të bëhet kampion katër vite radhazi në këtë ligë 1966 -1970.

Ai ka qenë trajner për një periudhë edhe te FC Prishtina (gjeneratat e reja). 

Vazhdo të lexosh

Sport

Girona, lideri i La Ligas që nuk di për humbje

Ajo ka një pikë më shumë se Real Madridi dhe dy më shumë se Barcelona.

Publikuar

nga

Njëri nga kampionatet më të forta të futbollit evropian, ai spanjoll, i njohur si La Liga, po karakterizohet me një befasi e dorës së parë, së paku në këto shtatë xhirot e para të tij.

Është Girona, skuadra që ka befasuar të gjithë. Ajo ende nuk e ka pësuar asnjë humbje, derisa është liderë e tabelës në La Liga dhe ka një pikë më shumë se Real Madridi dhe dy më shumë se Barcelona.

Skuadra “e vogël” e nisi kampionatin me barazim 1-1 me Real Sociedadin, ndeshje pas së cilës erdhën gjashtë fitore radhazi duke mposhtur skuadrat: Getafe, Sevilla, Las Palmas, Granada, Majorka dhe Villareali.

E pikërisht përballja me Real Madridjn e vendit të dytë është sfida e radhës e Gironës që zhvillohet më 30 shtator, ndeshje e cila mund të jap konfirmime të rëndësishme për synimet e Gironas në këtë edicion.

Vazhdo të lexosh

Të kërkuara