Muzikë

Euro 2020 nis me këngëtarin shqiptar

Publikuar

Gjithçka është gati për Euro 2020. Ceremonia zyrtare do të nisë sonte prej orës 19:00, teksa dy orë më pas do të shijojmë betejën e parë.

Italia do të sfidojë Turqinë në “Olimpico” të Romës, takim që po pritet me padurim nga tifozët e shumtë të lojës më të bukur me top.

I famshmi Andrea Bocelli do të këndojë legjendaren “Nessun Dorma”, ndërsa në skenën që do të improvizohet në barin e “Olimpico” do të ngjitet i pari Ermal Meta.

40-vjeçari shqiptar do të këndojë “Uno”. Kënga është pjesë e albumit të ri “Tribu Urbana”, teksa një muaj më parë u publikua edhe videoklipi.

Muzikë

Rita planifikon rikthimin e fuqishëm – Videoklipi përmban skena me notuesë të sinkronizuar

Rita Ora ka filmuar një video muzikore me notarë të sinkronizuar.

Publikuar

nga

Rita Ora ka filmuar një video muzikore me notuesë të sinkronizuar.

Këngëtarja e hitit ‘Hot Right Now’ xhiroi promon për këngën të saj të ardhshme me Sigala, ‘You For Me’ – që e shkruajti mikja e saj Charli XCX – në Los Anxhelos në një pishinë në tavanë këtë javë dhe përfshin një rutinë spektakolare nga një trup noti.

Një burim i tha gazetës The Sun: “Pjesa është një himn i madh, veror dhe i mirë dhe ata donin një video vërtet argëtuese për ta ndjekur. Ata filmuan në një pishinë në tavanë në Los Anxhelos të mërkurën me një ekip notuesë të sinkronizuar që kryenin një rutinë të veçantë”.

“Gjithçka po bashkohet dhe ata po planifikojnë ta lansojnë atë në javët e ardhshme – pikërisht në kohën që studiot e vallëzimit do të rihapen.”

Rita Ora në videoklipin “Only Want You”.

Rita, më parë ishte paraqitur në një version alternativ të këngës Charli ‘Doing It’ nga LP ‘Sucker’ e saj në vitin 2014, ndërsa çiftit iu bashkuan Cardi B dhe Bebe Rexha në himnin fuqizues ‘Girls’ në 2018.

Ndërkohë, ndërsa Rita përgatitet për rikthimin e saj pop, ajo gjithashtu thuhet se po planifikon një bashkëpunim me Jennifer Lopez.

Ylli 51-vjeçar dhe ylli i ‘Fifty Shades Freed’ u takuan kohët e fundit në Los Anxhelos dhe burimet kanë zbuluar se ata diskutuan për të punuar në muzikë dhe ndoshta edhe një film së bashku.

JLo dhe Rita Ora.

Një burim pohoi javën e kaluar: “Jennifer është një fanse e madhe e Ritës, dhe anasjelltas. Ato kanë dashur prej kohësh të bashkohen dhe më në fund oraret e tyre u rreshtuan pasi Rita kishte mbaruar xhirimet e” The Voice” në Australi”.

“J-Lo dhe Rita u takuan në Soho House në Los Anxhelos dhe kaluan disa orë duke folur për atë që ato mund të bënin së bashku. Asgjë nuk ishte jashtë kufijve dhe ata folën si për muzikën ashtu edhe për filmat”, shtoi burimi.

Rita është inspiruar nga karriera e Jennifer, e cila punon si aktore dhe muzikore.

Burimi tha: “Trajektorja e karrierës së J-Lo është diçka që Rita dëshiron shumë të imitojë. Ajo filloi në muzikë si J-Lo, para se të degëzohej në filma dhe TV”.

Duket se Rita planifikon këtë verë të kthehet fuqishëm, si në skenën muzikore, edhe në atë filmike./UBTNews

Vazhdo të lexosh

Kulturë, Lifestyle

Britney Spears në tranzicion, në pikëpyetje rikthimi në skenë

“A do të ngjitem në skenë? A do të ngjitem ndonjëherë përsëri në skenë? Nuk kam ide”, tha këngëtarja.

Publikuar

nga

Këngatarja Britney Spears, nuk është e sigurt nëse do të ngjitet më në skenë. Përmes një postimi në Instagram Spears iu është përgjigjur pyetjeve të disa fansave ku zbuloi dhe disa detaje për karrierën e saj.

“A do të ngjitem në skenë? A do të ngjitem ndonjëherë përsëri në skenë? Nuk kam ide”, tha këngëtarja. 

39-vjeçarja shtoi se momentalisht është duke kaluar një tranzicion në jetën e saj, por megjithatë po argëtohet.

“Unë jam duke u argëtuar tani. Jam në një tranzicion në jetën time por po kënaqem, kështu që kaq për momentin”, shtoi ajo.

Kjo është ndër deklaratat e para të këngëtares pasi dokumentari për jetën dhe karrierën e saj u publikua në media në muajin shkurt. “Framing Britney Spears” flet për gjithë jetën e yllit të muzikës pop drejt majës së industrisë së muzikës. Në të trajtohen disa çështje si mënyra si u trajtua ajo në duart e mediave tabloide, hyrja e saj e pavullnetshme në një repart psikiatrik në vitin 2008 si dhe problemet që pasuan me kujdestarinë e të atit.

Vazhdo të lexosh

Kulturë, Lifestyle

Dua Lipa ndër yjet që u vendosën për kthimin e Festivalit iHeartRadio

Publikuar

nga

Pasi ishte virtuale në vitin 2020, iHeartRadio Music Festival do të kthehet drejtpërdrejt dhe në Las Vegas këtë vit, njoftoi iHeartMedia të mërkurën, me këngëtaret Dua Lipa, Billie Eilish, Olivia Rodrigo të cilat janë disa nga interpretuesit që do të ngjiten në skenën në T-Mobile Arena, gjatë dy netëve në fund të të verës, 17-18 shtator.

Dua Lipa në AMA’s Awards.

Gjithashtu në skenën kryesore gjatë dy netëve do të jenë Khalid, Coldplay, Florida Georgia Line, Weezer, Sam Hunt, Maroon 5, Cheap Trick, Journey dhe informacionet tjera janë lënë për t’u njoftuar më vonë.

Pikat kryesore do të transmetohen në dy speciale në Rrjetin CW 2-3 tetor, me Ryan Seacrest.

Biletat e para të shitjes për mbajtësit e kartave Capital One dalin në shitje më 23 qershor në 10 të mëngjesit PT, të ndjekura nga një publik i gjerë në shitje me 25 qershor në 11 të mëngjesit, përmes AXS.com./UBTNews

Vazhdo të lexosh

Muzikë

Albina Kelmendi vjen me “Kur ta ktheva Kosovë shpinën”

Publikuar

nga

Albina Kelmendi njihet si këngëtare që nuk e ka problem të këndojë çfarëdo zhanri muzikor, por publiku më së shumti e njeh për këngët popullore.

Së fundi, Albina Kelmendi ka ripërpunuar këngën “Kur ta ktheva Kosovë shpinën” nga Dervish Shaqa.
Ajo gjithashtu e realizoi me video, të cilin e përpunoi Publico.

Kënga ka arritur afër 15 mijë klikime në më pak se 18 orë dhe ka pasur shpërndarje dhe komente pozitive./UBTNews

Vazhdo të lexosh

Të kërkuara