Sport

Firmino te Juventusi? Klopp jep përgjigjen e fundit

Besohet që gjiganti italian, Juventus, mbrëmë ka bërë një ofertë prej 22 milionë eurosh drejt Liverpoolit për Firminon.

Publikuar

Së fundmi kanë filluar të qarkullojnë spekulime të ndryshme të cilat po e lidhin sulmuesin brazilian, Roberto Firmino me një largim të mundshëm nga Liverpooli.

Po ashtu, besohet që gjiganti italian, Juventus, mbrëmë ka bërë një ofertë prej 22 milionë eurosh drejt Liverpoolit për Firminon.

Por, këto spekulime tani i ka hedhur poshtë trajneri i “Të Kuqve”, Jurgen Klopp, i cili tregoi që Firmino është pjesë kyçe e skuadrës për sezonin e ardhshëm.

Bobby është tejet i rëndësishëm për ne, zemra dhe shpirti i skuadrës. Çdo gjë duket absolutisht në rregull me Firminon. Për mua, nuk kam dyshime në kualitetin e tij, kështu që po, ai është tejet i rëndësishëm për ne”, tha Klopp.

Që prej kalimit nga Hoffenheim te Liverpooli, Roberto Firmino ka arritur të bëjë 327 paraqitje në të gjitha garat, duke regjistruar 98 gola dhe 74 asistime mbi emrin e tij.

Sport

De Gea te Newcastle?

Publikuar

nga

Trajneri i Newcastle United, Eddie Howe e ka bërë të ditur se portieri Nick Pope do të mungojë të paktën katër muaj për klubin.

Pope pësoi një lëndim në fitoren 1:0 kundër Manchester United, dhe tani do t’i nevojitet operimi.

Newcastle tani ka në dispozicion Martin Dubravkan dhe Loris Karius, ndërsa ka spekulime se klubi është në kërkim të një portieri tjetër.

Spekulimet po e lidhin David de Gean me Newcastle, por trajneri Howe ka mohuar këto zëra.

“Nuk kemi bërë asnjë kontakt me De Gean pavarësisht spekulimeve. Ne me të vërtetë besojmë në Martin Dubravkan. Gjithmonë kam pasur fjalë të mira për të. Martin është një portier i një niveli të lartë”, tha Howe.

De Gea është ende pa skuadër, që prej se u largua si lojtar i lirë nga Manchester United.

Vazhdo të lexosh

Sport

Guardiola kapet keq me Neville e Carragher, ky i fundit e thumbon për 115 akuzat

Publikuar

nga

Pep Guardiola i është përgjigjur gazetarëve të “Sky Sports” për akuzën e Manchester Cityt për “kënaqësi” teksa ata përpiqen për titullin rekord të katërt radhazi në Premier Ligë.

Gary Neville akuzoi Cityn se ka pakënaqësi pas barazimit 3:3 kundër Tottenhamit, ndeshja e tretë radhazi që skuadra e Guardiolas tani ka dështuar ta fitojë.

Kolegu i Gary Neville, Micah Richards tha se ka diçka që nuk është në rregull te ish-klubi i tij, City, ndërsa zemërimit të Guardiolës nuk i ka shpëtuar as ish-mbrojtësi i Liverpool, Jamie Carragher.

“I njoh lojtarët e mi. Si sillemi ne është e jashtëzakonshme. Kam një ndjenjë që nëse e mbajmë këtë nivel, ne do ta fitojmë Premier Ligën. Ai e di se sa e vështirë është, ndryshe Gary Neville do të kishte fituar katër Premier Liga në periudhën më të mirë të Manchester United. Por ai nuk e bëri këtë gjë, ju e dini? Jamie Carragher nuk e fitoi asnjëherë Premier Ligën. Micah Richards nuk e fitoi Premier Ligën katër herë radhazi. Asnjëherë, kurrë. Nuk ka ndodhur kurrë”, tha Guardiola.

Ndërkaq, Guardiolas i është përgjigjur Jamie Carragher, i cili e thumboi atë duke ia përmendur 115 akuzat me të cilat po përballet City në Premier Ligë.

“Unë mendoj se do ta fitoja një (titull të Premier Ligës) nëse Liverpooli do të ishte në pronësi të një shteti kombëtar. Do ta fitoja një nëse do t’i kishim thyerr rregullat deri tani që Premier Ligë të na ngarkonte me 115 akuza!”, tha Carragher.

Vazhdo të lexosh

Sport

Liverpooli e City i rikthehen aksionit, derbi në “Old Trafford”

Publikuar

nga

Pas dy ndeshjeve të mbrëmshme, ku Wolves e mposhti Burnleyn 1:0, ndërsa Arsenali triumfoi 4:3 si mysafir i Lutonit, Premier Liga vazhdon sot me ndeshje tejet interesante, të vlefshme këto për xhiron e 15 të këtij sezoni.

Katër ndeshje zhvillohen me fillim nga ora 20:30, ku aksionit i rikthehet Liverpooli i cili përballet me Sheffield United të Chris Wilder.

Ndërkaq, me fillim nga ora 21:15 kampioni, Manchester City luan si mysafirë në “Villa Park”, kundër Aston Villas.

Programin e sotëm do ta mbyllë derbi në “Stamford Bridge”, ku Manchester United e pret në shtëpi skuadrën e Chelseat.

20:30 Brighton – Brentford

20:30 Crystal Palace – Bournemouth

20:30 Fulham – Nottingham

20:30 Sheffield United – Liverpool

21:15 Aston Villa – Manchester City

21:15 Manchester United – Chelsea

Vazhdo të lexosh

Sport

​Kasami: Përveç Xhakës, te Zvicra nuk shoh dikë me cilësitë e mia

Ai ka thënë se te kombëtarja helvetike, përveç Granit Xahakës, nuk sheh lojtarët të tjerë që kanë cilësi më të mira se ai.

Publikuar

nga

Futbollisti Pajtim Kasami po kalon nëpër një periudhë të mirë në karrierën e tij me Sampdorian në Serie B në Itali.

Kasami ka thënë se mund të shkonte në Arabinë Saudite nëse do t’i ndiqte paratë, por që i është përkushtuar më tepër karrierës së tij profesionale.

“Po, kam pasur shumë oferta. Por nuk bëhej fjalë për paratë për mua, përndryshe do të luaja në Arabinë Saudite. Nga ana financiare kam pasur dy oferta që ishin vërtet shumë tërheqëse”, ka thënë Kasami për mediumin zviceran “20min”,

Kasami është pjesë e gjeneratës së artë të Kombëtares së Zvicrës dhe është kampion bote me ekipin U-17. Ai ka thënë se te kombëtarja helvetike, përveç Granit Xahakës, nuk sheh lojtarët të tjerë që kanë cilësi më të mira se ai.

“Në përgjithësi, çdo person ka rrugën e tij të karrierës. Kam bërë edhe gabime dhe kam besuar njerëz që nuk duhet t’i kisha besuar. Por do të jem i sinqertë me ju dhe me gjithë respektin: pas Granit Xhakës, Ricardo Rodriguez apo Haris Seferovic, nuk shoh shumë lojtarë të tjerë të këtij brezi që kanë cilësitë e mia”, ka thënë Kasami.

Ai zbuloi gjithashtu se ishte afër kalimit te Milani në vitin 2016.

“Në verën e vitit 2016 isha në bisedime me AC Milan, por Mino organizoi një lëvizje në Nottingham Forest”, tha Kasami në fund.

Vazhdo të lexosh

Të kërkuara