Film & TV

Eliza Dushku vaksinohet kundër COVID-19

Publikuar

Aktorja e mirënjohur shqiptare, Eliza Dushku është në pritje të ëmbël. Për ta mbrojtur shëndetin e saj dhe të foshnjës, aktorja e mirënjohur u vaksinua kundër COVID-19.

Dushku ka publikuar një fotografi në Instagram, teksa njoftoi se ajo u vaksinua me Pfizer-BioNTech.

“Vendosa të vaksinohem në muajin e pestë dhe të gjashtë të shtatzënisë, për të mbrojtur veten dhe foshnjën time. Të gjithë mjekët, më e rëndësishmja, burri im dhe unë ndihemi të sigurt”, shkroi ajo krahas fotografisë në Instagram.

Aktorja u ka bërë thirrje fansave të saj të vaksinohen kundër COVID-19./UBTNews

Film & TV

Meghan Markle fiton gjyqin kundër mediave që ia cenuan privatësinë

Publikuar

nga

Meghan Markle ka fituar një tjetër betejë ligjore në luftën e saj kundër mediave “Mail on Sunday” dhe ‘”Mail Online”.

Sipas disa raportimeve, Gjykata e Lartë në Londër ka vendosur të mërkurën se Dukesha e Sussexit zotëron të drejtën e vetme të letrës që i shkroi babait të saj, Thomas Markle, pak muaj para martesës së saj me Princin Harry.

Avokatët e “Associated Newspapers Limited” më parë ngritën pretendime se ish-shefi i komunikimit të Pallatit Mbretëror, Jason Knauf, kishte një pjesë të drejte të letrës, sepse kishte parë një version të hershëm të letrës dhe kishte luajtur rol në shkrimin e saj. Por Knauf i ka hedhur poshtë këto pretendime në gjykatë dhe gjithashtu u vendos se as Pallati Mbretëror nuk ka pasur të drejta mbi letrën.

Megjithatë është zbuluar se Meghan ka ndarë një pjesë të letrës me princin Harry dhe Knauf për mbështetje, pasi ky ishte një proces shumë i dhimbshëm për të. Në muajin shkurt, Meghan fitoi gjyqin e saj të privatësisë kundër Associated Newspapers. Mark Warby, një gjyqtar në Londër, vendosi se “The Mail on Sunday” cenoi privatësinë e Meghanit duke publikuar një letër që ajo i kishte dërguar babait të saj në gusht të vitit 2018.

Meghan ngriti padinë e saj kundër “Mail on Sunday” për 5 artikuj nga shkurti i 2019-s. Këta artikuj përfshinin disa pjesë të një letre që Markle i dërgoi babait të saj, pasi ai nuk mori pjesë në dasmën e saj me Princin Harry, që u mbajt në maj të vitit 2018. \iconstyle

Vazhdo të lexosh

Film & TV

Dalin fotot e para të spinoff-it të ‘Game of Thrones’, ‘House of the Dragon’

Publikuar

nga

HBO ka publikuar imazhet e para të spinoff-it të “Game of Thrones”. I titulluar “House of the Dragon”, seriali i vendos ngjarjet rreth 3 shekuj para ngjarjeve të “Game of Thrones” dhe do të përqendrohet te anëtarët e familjes Targaryen.

Pra, duhet të prisni shumë dragonj dhe paruke me flokët karakteristikë të anëtarëve të familjes Targaryen.HBO publikon fotot e para të spinoff-it të ‘Game ofEMMA D’ARCY DHE MATT SMITH.

Yjet e shfaqjes janë Emma D’Arcy, e cila luan rolin e fëmijës së parë të mbretit, princesha Rhaenyra Targaryen; Matt Smith i cili luan Princ Daemon Targaryen; Rhys Ifans si krahu i djathtë i mbretit, Otto Hightower; Olivia Cooke si Alicent Hightower (vajza e Otto-s); Steve Toussaint si Lord Corlys Velaryon (i njohur edhe si Sea Snake).HBO publikon fotot e para të spinoff-it të ‘Game ofOLIVIA COOKE DHE RHYS IFANS.

Dyshja Hightower do të thurrin intrigën politike klasike të “Game of Thrones”.HBO publikon fotot e para të spinoff-it të ‘Game ofSTEVE TOUSSAINT

Nëse familja juaj e preferuar e serialit origjinal ishte Stark, nuk keni fat tani për tani – një serial potencial mbi historinë e familjes Stark nuk ka gjasa të ndodhë së shpejti.

Nuk dihet ende një datë e paralajmëruar për premierën e “House of the Dragon”, por pritet të transmetohet në vitin 2022.

Vazhdo të lexosh

Film & TV

Vdes aktori shqiptar Guljem Radoja

Publikuar

nga

Aktori shqiptar Guljem Radoja ka vdekur me koronavirus në moshën 75-vjeçare.

Autoritetet shëndetësore kanë njoftuar dy ditë më parë se ai ka qenë në intubim.

Ai është trajtuar nga COVID-19, sëmundja që shkakton koronavirusi për gati një muaj.

Guljelm Radoja ka lindur më 2 korrik të vitit 1945 në qytetin e Shkodrës.

Ndër interpretimet e tij në teatër përmendet për rolet në dramat “Bourgeois Wedding” e Bertold Brehtit, “Me syrin e një klouni” e Heinrich Bellit, “Trojanët” e Vasilis Theodoropulosit e tjera.

Në kinematografi ai ka luajtur më shumë se 30 role. Roli i i tij i parë ishte ai i inxhinierit të pyjeve në filmin “Gjurma” në vitin 1970.

Ai më pas ka luajtur edhe një varg rolesh tjera si ai i Tenente Gruabardhit në filmin “Në fillim te verës” në vitin 1975, roli i Stefan Bardhit në filmin “Mësonjëtorja” në vitin 1979, roli i Petro Nini Luarasit në filmin “Kush vdes në këmbë” në vitin 1984, roli i priftit në filmin “Kthimi i ushtrisë së vdekur” në vitin 1989, roli i prokurorit në filmin “Kolonel Bunker” në vitin 1998, e tjera.

Për meritat e tij artistike Guljelm Radoja është nderuar me titullin “Artist i Merituar”.

Vazhdo të lexosh

Film & TV

Ellie Goulding bëhet nënë për herë të parë

Publikuar

nga

Këngëtarja Ellie Goulding ka sjellë në jetë fëmijën e saj të parë.

Nëna dhe bebi janë “të dy shëndoshë e mirë”, shkroi në Instagram bashkëshorti i saj, Caspar Jopling. Ai nuk e përmendi gjininë apo emrin e foshnjës.

Jopling tha se është shumë mirënjohës dhe kërkoi privatësi. “Gjatë këtij momenti magjik dhe personal do ta vlerësonim shumë nëse jemi në gjendje të shijojmë privatësinë tonë. Faleminderit,” shkroi ai.

Ellie Goulding bëhet nënë për herë të parë

Këngëtarja e “Love me like you do” e zbuloi shtatzëninë në fund të shkurtit.

“Në gusht unë dhe Caspar bëmë një udhëtim të shkurtër për të festuar përvjetorin e parë dhe aty e zbuluam. Ishte çmenduri sepse s’e kishim fare në plan. Ideja e një shtatzënie s’më dukej shumë afër reales atë kohë, por kjo ndjesi më ka bërë të ndihem edhe më humane. Dua një botë më të mirë. Kam forma që s’i kam patur kurrë dhe po i shijoj. Edhe im shoq po i shijon.”

34-vjeçarja tregoi se fillimisht as nuk e pranonte se mund të ishte shtatzënë, por ndryshimet e tremujorit të parë “e detyruan” të përshtatej.

Ellie Goulding bëhet nënë për herë të parë

Ellie dhe partneri i saj e kurorëzuan dashurinë e tyre në martesë në gusht të 2019-s.

Vazhdo të lexosh

Të kërkuara