Sport

Dybala pritet ta negociojë kontratën e re me Juventusin

Publikuar

Trajneri i sapoemëruar i bardhezinjve dëshiron që argjentinasi të qëndrojë në Allianz Stadium edhe pas vitit 2022.

Paulo Dybala pritet që t’i rifillojë bisedimet për një kontratë të re me Juventusin, me Massimiliano Allegri që dëshiron që ta sigurojë për kohë të gjatë sulmuesin në Torino. Dybala, kontrata e të cilit skadon në qershor të vitit 2022, është lidhur shumë me një largim nga Torino gjatë këtij afati veror.

Është thënë që Juve po shikon që ta shesë argjentinasin këtë verë, pasi që ai mund të largohet si lojtar i lirë verën tjetër, por Allegri është i përkushtuar që ta mbanë atë derisa po përgatitet për ciklin e tij të dytë në krye të kësaj skuadre. Allegri kishte dhënë dorëheqje nga Juve më 2019 pasi që e kishte udhëhequr klubin për pesë herë radhazi Serie A dhe dy finale të Ligës së Kampionëve në një hapësirë kohore pesë vjeçare, derisa u kthye të premten pasi skuadra shkarkoi Andrea Pirlon.

Goal ka mësuar me anë të burimeve të veta që Italiani i ka thënë klubit që gjëja e parë që ata duhet të bëjnë është kontrata e re me Dybala, me zyrtarët e klubit që pritet t’i fillojnë negociatat më 27 vjeçarin gjatë kësaj jave. Bardhezinjtë nuk kishin arritur një marrëveshje për rinovim me Dybala në fillim të këtij viti por ai mund ta bëjë këtë me Allegrin duke biseduar rolin e tij brenda skuadrës dhe pozitën në sulm.

Forma e Dybalas nën drejtimin e Allegrit

Dybala ishte njëri prej lojtarëve më të mirë në Juve kur ishte Allegri në drejtim të saj nga vitit 2014-2019. Sulmuesi kishte shënuar 74 gola gjatë asaj kohe, përfshirë 26 vetëm në sezonin e tij më të mirë 2017-18, ku mesatarisht shënonte një gol në çdo 125 minuta.

Dyshja kishin fituar nëntë trofe së bashku në Torino dhe tifozët shpresojnë që ata mund ta ripërsëritin këtë bashkëpunim të tyre profitabil për sezonin e ri, derisa bardhezinjtë dëshirojnë që të fitojnë titullin në Itali por edhe Ligën e Kampionëve.

Lajmet

Djali i legjendës Johan Cruyff e refuzon stolin e Barcelonës

Publikuar

nga

Jordi Cruyff u rikthye te Barcelona pas eksperiencës si trajner në Kinë me Shenzhen, ndërkohë që më parë ka drejtuar edhe Maccabi Tel Aviv, Chongqing Dangdai Lifan dhe kombëtaren e Ekuadorit.

Djali i legjendës Johan Cruyff është këshilltar sportiv te katalanasit tani, por së fundmi i është ofruar edhe një mundësi për ta drejtuar ekipin.

Gazetari i “Sport”, Toni Juanmarti, shkruan se Jordi është përgjigjur se për momentin nuk e pranon opsionin për t’u bërë trajner i Barcelonës.

Vazhdo të lexosh

Sport

​Coman i nënshtrohet një operimi në zemër

Publikuar

nga

Kingsley Coman i është nënshtruar një operimi në zemër, dhe lajmin e ka konfirmuar trajneri i Bayern Munich, Julian Nagelsmann.

Sulmuesi francez e ka përfunduar operimin dje, që kishte të bëjë me rregullimin e ritmit të zemrës së tij dhe pritet që së shpejti të rikthehet në seancat përgatitore.

Nagelsmann tregoi që ishte një rrezik i vogël i menaxhuar në mënyrë të duhur, dhe shpjegoi që nuk ishte diçka e zakonshme.

“Ritmi i tij i zemrës kishte një problem të vogël që kishte rrahje më të ngadalta. Në disa momente ai kishte probleme me frymëmarrje”, tha Nagelsmann.

“Ai është në gjendje shumë të mirë, ka vetëm dhimbje të vogla në plagë. Kur plaga të shërohet, ai do të fillojë seancat përgatitore përsëri dhe nuk do të mungojë më shumë se një javë eventualisht dy, para se ai të rikthehet në stërvitje”, shtoi trajneri i “Bavarezëve”.

Po ashtu, Nagelsmann tregoi që Coman do të fillojë stërvitjet kardio ditën e marte.

Vazhdo të lexosh

Sport

​Roma dëshiron rinovimin e kontratës me Lorenzo Pellegrinin

Publikuar

nga

Skuadra italiane, AS Roma po përgatit një kontratë të re pesëvjeçare për Lorenzo Pellegrinin, raporton gazetari i njohur Fabrizio Romano.

Klauzola e lirimit prej 30 milionë eurove në kontratën aktuale të Pellegrinit do të largohet. Po ashtu, raportohet që gjatë afatit kalimtar veror të transferimeve dy skuadra angleze kanë qenë të interesuara në shërbimet e mesfushorit 25-vjeçar.

Lajmin për rinovimin e kontratës e konfirmoi edhe trajneri i klubit romak Jose Mourinho.

“Ai do të nënshkruajë kontratën e re së shpejti”, tha Mourinho.

Këtë sezon, në 6 paraqitje në të gjitha garat, Lorenzo Pellegrini ka kontribuar në 7 gola, respektivisht 5 gola dhe 2 asistime.

Vazhdo të lexosh

Sport

​Klopp flet rreth kontratës së Salah

Publikuar

nga

Gjiganti anglez, Liverpooli ka disa lojtarë që tanimë iu ka ofruar kontrata afatgjate për t’i shpërblyer për kontributin e dhënë drejt triumfit të Ligës së Kampionëve dhe Premier Ligës angleze.

Ndër ta janë portieri Alisson Becker, mesfushori Fabinho, dhe mbrojtësi Virgil Van Dijk. Po ashtu, krerët e Liverpoolit janë në bisedime me agjentët e Salah për t’i rinovuar kontratën “Mbretit egjiptian”.

Trajneri i “Të Kuqve”, Jurgen Klopp në një konferencë për media sot foli rreth situatës aktuale të Salah, duke mos dhënë shumë detaje mbi rinovimin e kontratës së tij.

“Shikoni, nuk kam ndonjë gjë për të thënë, veçanërisht unë sepse unë nuk jam i përfshirë. Kështu që nuk ka ndonjë detaj të ri”, tha Klopp.

“Sigurisht që gjërat në të cilat jam i interesuar janë paraqitjet e tij, sa është i vëmendshëm, sa është i përkushtuar në këto momente. Dhe kjo është e gjitha. Asgjë e re për tu thënë”, shtoi trajneri gjerman.

Mohamed Salah ka kontratë me gjigantin anglez deri në qershor të vitit 2023.

Vazhdo të lexosh

Të kërkuara