Kulturë, Lifestyle

Amanda Bynes do të vazhdojë qëndrimin në qendrën psikiatrike

Aktorja po “përqendrohet seriozisht që të përmirësohet”, sipas TMZ.

Publikuar

Mbajtja e Amanda Bynes në qendrën psikiatrike ku po trajtohet thuhet se është zgjatur për të paktën edhe një javë tjetër.

Aktorja po “përqendrohet seriozisht që të përmirësohet” ndërsa mbetet e shtruar në spital, sipas TMZ.

Një burim i tha gazetës se Bynes, 36 vjeçe, nuk ka folur me askënd afër saj, duke vënë në dukje se është e paqartë nëse ajo i kujton disa ditë që kaloi duke u endur nëpër Los Anxhelos.

Ylli i “She’s the Man”,që më parë ishte diagnostikuar me çrregullim bipolar, ka të ngjarë të jetonte “në rrugë për ditë të tëra” përpara se të thërriste policët pasi pësoi një pushim mendor, raportoi TMZ më herët.

Burime pranë Bynes i thanë mediumit se makina e saj ishte tërhequr në Long Beach, Kaliforni, më 15 mars – katër ditë përpara se ajo të gjendej./UBTNews/

Kulturë, Lifestyle

Përfundon greva e shkrimtarëve të Hollivudit

Bordet drejtuese dhe komiteti i tyre i përbashkët negociues votuan të gjithë për të pranuar marrëveshjen.

Publikuar

nga

Greva e shkrimtarëve të Hollivudit u shpall e përfunduar pas gati pesë muajsh, kur anëtarët e bordit nga sindikata e tyre miratuan një marrëveshje kontrate me studiot, duke e rikthyer industrinë të paktën pjesërisht nga një ndalesë historike e prodhimit.

Bordet drejtuese dhe komiteti i tyre i përbashkët negociues votuan të gjithë për të pranuar marrëveshjen, dy ditë pasi u arrit marrëveshja tentative me një koalicion të studiove më të mëdha të Hollivudit, shërbimeve të transmetimit dhe kompanive të prodhimit.

Pas votimit ata deklaruan se greva do të përfundonte dhe shkrimtarët do të ishin të lirë të fillonin me skenarë nga ora 12:01 në mëngjesin e së mërkurës./UBTNews/

Vazhdo të lexosh

Kulturë, Lifestyle

BRIT Awards 2024 do të rikthehet marsin e ardhshëm

Shfaqja e këtij viti u drejtua nga komediani Mo Gilligan.

Publikuar

nga

Ceremonia muzikore e mbushur me yje do të rikthehet zyrtarisht në arenën O2 në Londër, me një vend në fundjavë në ITV1 dhe ITVX, pasi të arrijë vetëm katër milionë shikues në vitin 2023.

Damian Christian, i cili është rikthyer si Kryetar i Komitetit BRIT për vitin 2024, komentoi: “Lëvizja në mbrëmjen e së shtunës për herë të parë doli të ishte një sukses i madh, kështu që jam i kënaqur që do të kthehemi përsëri në një vend primetime në mars. Një shfaqje e së shtunës mbrëma na ndihmoi të mbyllim audiencën tonë më të angazhuar ndonjëherë, dhe ne do të kërkojmë të ndërtojmë këtë bazë ndërsa lidhemi me akoma më shumë fansa në vitin 2024. BRIT e vitit të ardhshëm do të jetë shfaqja jonë më ambicioze deri më tani, me një mori performanca emocionuese nga artistë të jashtëzakonshëm, teksa presim të festojmë muzikën që tingëlloi kolonën zanore të vitit 2023”.

Shfaqja e këtij viti u drejtua nga komediani Mo Gilligan, ndërsa Beyoncé dhe Wet Leg ishin fituesit e radhës më të mëdhenj./UBTNews/

Vazhdo të lexosh

Kulturë, Lifestyle

Bebe Rexha flet për incidentin famëkeq në qershor

Ajo u shpreh se përvoja e performimit pas incidentit ishte e frikshme.

Publikuar

nga

“Isha shumë e frikësuar”, tha Bebe Rexha për performancën për herë të parë pas incidentit famëkeq ku u sulmua me telefon.

Të premten, Bebe Rexha u ndal në Life is Beautiful Pool Party ku Dave & Mahoney transmetonin drejtpërdrejt.

Në qershor, një 27-vjeçar i hodhi një telefon Bebe Rexhës teksa ajo po performonte në New York City. Sipas NBC, sulmi i shkaktoi një mavijosje brutale të syrit këngëtares.

Kur u pyet se si ishte përvoja në performancën e parë pas incidentit, ajo u përgjigj se fillimisht ishte e frikshme. Ajo e gjeti veten duke performuar larg turmës. Por, etika e saj e punës, përkushtimi ndaj artit dhe këmbënguljes së saj luftuan kundër atyre ndjenjave të mbushura me ankth për t’i dhënë audiencës së saj performancën më të mirë, kërcimin e bukur dhe këngën mahnitëse për të cilat ajo njihet.

Rexha foli edhe për mënyrën se si e zhvillon kohezivitetin me kërcimtarët dhe ekipin e saj. Dave përmendi se kur e pa atë të performonte disa muaj më parë, ai nuk mund të mos vinte re se sa “në harmoni” ishte ajo me kërcimtarët e saj dhe kjo ishte vetëm një shoqëri e shkëlqyer me ekipin e saj./UBTNews/​

Vazhdo të lexosh

Kulturë, Lifestyle

Policia nis hetimet pas akuzave për Russell Brand

Ai mohoi akuzat në mediat sociale, duke thënë se ai “i hedh poshtë absolutisht” pretendimet.

Publikuar

nga

Autoritetet po hetojnë akuza të shumta për sulm sensuale që kanë marrë që kur u bënë pretendime për Russell Brand.

Në fillim të këtij muaji, gazeta britanike The Sunday Times dhe Channel 4’s Dispatches publikuan raporte që dokumentonin akuzat për përdhunim, sulm seksual dhe abuzim nga katër gra kundër Brand.

Russell mohoi akuzat në mediat sociale, duke thënë se ai “i hedh poshtë absolutisht” pretendimet, të cilat ai i quajti “sulme jashtëzakonisht të rënda dhe agresive”.

Të hënën, Scotland Yard i Policisë Metropolitane konfirmoi në një deklaratë se detektivët kanë nisur një hetim mbi akuzat për shkelje se*suale. Ata nuk e përmendënaktorin me emër. Asnjë arrestim nuk është bërë. Policia tha “Pas një hetimi nga Dispatches të Channel 4 dhe The Sunday Times, Met ka marrë një sërë akuzash për sulm seksuale në Londër. Ne kemi marrë gjithashtu një sërë akuzash të kryera diku tjetër në vend dhe do t’i hetojmë këto ”.

Detektivi Andy Furphy, i cili drejton hetimin, shtoi në një deklaratë: “Ne vazhdojmë të inkurajojmë këdo që beson se mund të ketë qenë viktimë e një abuzimi seksual, pavarësisht sa kohë më parë ka qenë, të na kontaktojë”.

“Ne e kuptojmë se mund të duket si një hap i vështirë për t’u ndërmarrë dhe unë dua të siguroj se kemi një ekip oficerësh specialistë në dispozicion për të këshilluar dhe mbështetur”, tha Furphy./Lapsi.al

Vazhdo të lexosh

Të kërkuara