Muzikë

Rita planifikon rikthimin e fuqishëm – Videoklipi përmban skena me notuesë të sinkronizuar

Rita Ora ka filmuar një video muzikore me notarë të sinkronizuar.

Publikuar

Rita Ora ka filmuar një video muzikore me notuesë të sinkronizuar.

Këngëtarja e hitit ‘Hot Right Now’ xhiroi promon për këngën të saj të ardhshme me Sigala, ‘You For Me’ – që e shkruajti mikja e saj Charli XCX – në Los Anxhelos në një pishinë në tavanë këtë javë dhe përfshin një rutinë spektakolare nga një trup noti.

Një burim i tha gazetës The Sun: “Pjesa është një himn i madh, veror dhe i mirë dhe ata donin një video vërtet argëtuese për ta ndjekur. Ata filmuan në një pishinë në tavanë në Los Anxhelos të mërkurën me një ekip notuesë të sinkronizuar që kryenin një rutinë të veçantë”.

“Gjithçka po bashkohet dhe ata po planifikojnë ta lansojnë atë në javët e ardhshme – pikërisht në kohën që studiot e vallëzimit do të rihapen.”

Rita Ora në videoklipin “Only Want You”.

Rita, më parë ishte paraqitur në një version alternativ të këngës Charli ‘Doing It’ nga LP ‘Sucker’ e saj në vitin 2014, ndërsa çiftit iu bashkuan Cardi B dhe Bebe Rexha në himnin fuqizues ‘Girls’ në 2018.

Ndërkohë, ndërsa Rita përgatitet për rikthimin e saj pop, ajo gjithashtu thuhet se po planifikon një bashkëpunim me Jennifer Lopez.

Ylli 51-vjeçar dhe ylli i ‘Fifty Shades Freed’ u takuan kohët e fundit në Los Anxhelos dhe burimet kanë zbuluar se ata diskutuan për të punuar në muzikë dhe ndoshta edhe një film së bashku.

JLo dhe Rita Ora.

Një burim pohoi javën e kaluar: “Jennifer është një fanse e madhe e Ritës, dhe anasjelltas. Ato kanë dashur prej kohësh të bashkohen dhe më në fund oraret e tyre u rreshtuan pasi Rita kishte mbaruar xhirimet e” The Voice” në Australi”.

“J-Lo dhe Rita u takuan në Soho House në Los Anxhelos dhe kaluan disa orë duke folur për atë që ato mund të bënin së bashku. Asgjë nuk ishte jashtë kufijve dhe ata folën si për muzikën ashtu edhe për filmat”, shtoi burimi.

Rita është inspiruar nga karriera e Jennifer, e cila punon si aktore dhe muzikore.

Burimi tha: “Trajektorja e karrierës së J-Lo është diçka që Rita dëshiron shumë të imitojë. Ajo filloi në muzikë si J-Lo, para se të degëzohej në filma dhe TV”.

Duket se Rita planifikon këtë verë të kthehet fuqishëm, si në skenën muzikore, edhe në atë filmike./UBTNews

Kulturë, Lifestyle

Beyonce publikon videoklipet e “MOOD 4 EVA” dhe “Otherside”

Publikuar

nga

Beyonce ka publikur në kanalin zyrtar në Youtube videoklipet për këngët “MOOD 4 EVA” dhe “Otherside”, të marra nga filmi “Black Is King”.

Publikimi i këtyre videove u bë saktë një vit pas lansimt të filmit muzikal.

Vazhdo të lexosh

Lajmet

12 këngë hite që Rihanna kishte refuzuar t’i këndonte

Publikuar

nga

Gjatë karrierës së saj, Rihanna ka refuzuar shumë këngë të cilat më vonë janë kënduar nga artistë të tjerë. Këto këngë më pas kishin rezultuar hite të padiskutueshme.

Disa nga këngët që i ishin propozuar këngëtares nuk i përshtateshin momentin ku ajo ishte apo albumeve në të cilat po punonte./prive.al

Më poshtë janë këngët hite që Rihanna i kishte refuzuar:

 1. “We Can’t Stop” që e këndoi Miley Cyrus.
 2. “Don’t Let Me Down” nga Chainsmokers
 3. “Dangerous Woman” nga Ariana Grande
 4. “Find Your Love” nga Drake
 5. “Pretty Hurts” nga Beyonce
 6. “Chandelier” nga Sia
 7. “Cheap Thrills” nga Sia
 8. “Come & Get It” nga Selena Gomez
 9. “Same Old Love” nga Selena Gomez
 10. “Timber” nga Pitbull
 11. “Lean On” nga Diplo
 12. “DJ Got Us Fallin’ in Love” nga Usher

Vazhdo të lexosh

Kulturë, Lifestyle

Billie Eilish publikon albumin e dytë

Publikuar

nga

Këngëtarja Billie Eilish ka publikuar albumin e saj të dytë, “Happier Than Ever”.

Ylli i hitit “Bad Guy” e ka bërë publik lajmin nëpërmjet postimit në Instagram të një fotografie nga albumi dhe me një mbishkrim të gjatë.

Ajo e ka cilësuar krijimin e albumit si “përvoja më përmbushëse, më e kënaqshme dhe më e thellë” dhe e ka falënderuar bashkëpunëtorin dhe vëllanë e saj, Finneas.

“’Happier Than Ever’, albumi im i dytë më në fund ka dalë. As nuk mund ta konceptoj. Ishte përvoja më përmbushëse dhe më e thellë që kam pasur ndonjëherë me muzikën time. Unë dhe Finneas ishim në qiellin e shtatë teksa po e bënim këtë album. Më pëlqen shumë çdo këngë në këtë projekt, aq shumë sa më frikëson që ta shpërndaj me botën. Më vjen për të qarë”, ka shkruar këngëtarja.

“Jam rritur shumë gjatë procesit të krijimit të këtij albumi dhe pata shumë vetëreflektim. Do të doja të kthehesha dhe ta bëja këtë album edhe një herë, sepse ishin disa nga netët më të mira të jetës sime”. “Të dua @finneas, faleminderit për njeriun që je. Nuk mund të kërkoja një vëlla dhe bashkëpunëtor më të mirë, ti je e gjithë bota ime dhe nuk mund të bëja asgjë pa ty. Gjithsesi, jam shumë e emocionuar dhe në siklet dhe blaaah… të lutem kujdesuni për këtë projekt, është bota për mua. NUK MUND TË BESOJ”.

Publikimi i albumit të ri vjen pasi Billie ka treguar se do të paraqitet në një emision special në BBC TV. Është konfirmuar po ashtu se ylli i popit do të debutojë në “BBC Radio 1 Live Lounge” në po atë mbrëmje. Në programin televiziv, Eilish do të intervistohet nga DJ Clara Amfo rreth ngritjes së saj meteorike në një yll dhe model për të gjithë.

“Në një emision special të xhiruar në shtëpinë e Billiet në Los Angeles, DJ Clara Amfo nga ‘BBC Radio’ do të flasë me Billien rreth albumit të saj të radhës ‘Happier Than Ever’”, thuhet në një njoftim të agjencisë.

Këngëtarja gjithashtu do të flasë “për ngritjen e saj të jashtëzakonshme” dhe “do ta rishikojë suksesin e saj të madh, ndikimin që ka pasur në jetë dhe rolin e saj si frymëzim për të gjithë të rinjtë në botë”.

Vazhdo të lexosh

Kulturë, Lifestyle

Ermonela Jaho do të performojë sot në skenën e operas së Mynihu

Sopranoja shqiptare me famë botërore performon në operën e Mynihut

Publikuar

nga

Sopranoja shqiptare me famë botërore, Ermonela Jaho, do të performojë sot në skenën e operas së Mynihut, Gjermani, shkruan albinfo.ch.

Koncerti do të mbahet me rastin e lamtumirës së drejtuesit të operas së Mynihut dhe mund të ndiqet live.

Vazhdo të lexosh

Të kërkuara