Kulturë, Lifestyle

Kourtney Kardashian pranon se do të kishte qëndruar me Scott Disick nëse nuk do të duhej të tregonin jetën e tyre në ekran

Kourtney Kardashian mendon se reality show i familjes së saj mund të ketë luajtur një pjesë në ndarjen e saj nga Scott Disick.

Publikuar

Kourtney Kardashian mendon se reality show i familjes së saj ka luajtur një pjesë në ndarjen e saj nga Scott Disick. Çifti u takuan për herë të parë në 2006 dhe kishin një marrëdhënie të komplikuar, për vite përpara se ta përfundonin përfundimisht në 2015 – të gjitha raportet shiheshin qartë në Keeping Up With The Kardashians.

Dhe në një vështrim të fshehtë në ribashkimin e KUWTK, ajo tha se gjërat mund të kishin shkuar ‘ndryshe’ nëse nuk do të duhej të dokumentonin romancën e tyre në ekran.

Kourtney shfaqet në takimin special në dy pjesë së bashku me Scott, nënën e saj Kris dhe motrat Kim, Khloe, Kendall dhe Kylie bashkë me nikoqirin Andy Cohen.

E pyetur nga Andy nëse ajo beson se marrëdhënia e saj mund të ketë “vazhduar ndryshe” po të mos kishin ndarë aq shumë kohë në kamera, Kourtney u përgjigj, “Ndoshta”. Kjo përgjigje e befasoi motrën e saj Kim, e cila reagoi: ‘Vërtetë!?’ por që Kourtney vazhdoi shpejtë, “Unë mendoj se abuzimi i substancave ishte ndërprerësi i vërtetë”.

Scott më pas pranoi të metat e tij, duke thënë ‘Unë isha goxha i papërgjegjshëm’. Ylli ka kohë që ka pasur probleme me alkoolizmin dhe përdorimin e drogës dhe ka përdorur edhe brenda dhe jashtë rehabilitimit.

Scott tani është në një lidhje me 19 vjeçaren Amelia Gray Hamlin, ndërsa Kourtney është bashkë me Travis Barker.

Scott do të thyejë heshtjen e tij në lidhje me romancën e re të ish të dashurës, kur Andy që pyeti: ‘A e kanë bekimin tënd Kourtney dhe Travis?’ dëgjohet në klip.

Një moment nga klipi tregoi se si Kris Jenner ofroi të ndërhynte pasi vajza e saj Kim hasi disa telashe.

Ajo që njerëzit nuk e dinë është se më ke thënë, “Unë do të të fus në një makinë, askush nuk do të të gjejë, vetëm ik”, tha Kim.

Khloe, e cila ka qenë në një marrëdhënie me basketbollistin Tristan Thompson pas polemikave të tij të mashtrimit, gjithashtu u pyet për marrëdhënien e tyre. “Kur Tristan për herë të parë ju tradhtoi, si e dinit se do të ndodhte përsëri?” Andy pyeti atë.

Ndër temat e tjera të diskutimit ishte marrëdhënia e Kris Jenner me ish-burrin e saj, Caitlyn Jenner. ‘Kris, a e ke falur Caitlyn për mënyrën se si ajo të trajtoi?’ Andy e pyeti Kris Jenner.

Të gjitha do të thuhen kur të dal intervista e plotë, nga yjet të cilët janë mësuar të ndajnë çdo aspekt të jetës së tyre në televizion.

Pavarësisht nga familjariteti i tyre me të qenit në kamera, edhe Kris ishte e emocionuar para ribashkimit të madh./UBTNews

Film & TV

Scarlett Johansson kritikon ‘seksualizimin e tepërtë’ të karakterit Black Widow

Publikuar

nga

Scarlett Johansson ka kritikuar “seksualizimin e tepërtë” të karakterit të saj Black Widow në filmin Marvel Iron Man 2.

Black Widow, apo Natasha Romanoff, u shfaq për herë të parë në filmin e vitit 2010.

Scarlett Johansson në rolin e Black Widow.

“Ju shihni më herët në Iron Man 2 dhe edhe pse ishte me të vërtetë argëtuese dhe kalova shumë momente të shkëlqyera, personazhi është shumë i seksualizuar, më kuptoni?” tha aktorja.

“Me të vërtetë flitej sikur ajo të jetë një diçka, si një pasuri ose një send apo çfarëdo tjetër”.

Black Widow është bërë një figurë e rëndësishme në Marvel Cinematic Universe, duke u shfaqur në shtatë filma dhe do të interpretojë filmin e saj të pavarur muajin tjetër.

“Dhe Toni [luajtur nga Robert Downey Jr.] madje i referohet asaj si diçka e tillë në një moment. Po, në një moment ai e quan atë një copë mishi dhe ndoshta në atë kohë në të vërtetë shihej si një kompliment. E kuptoni?”

Ajo shtoi se vetë-vlera e saj ishte “ndoshta e matur në krahasim me atë lloj komenti” – në lidhje me pamjen e saj fizike – në atë kohë, por që ajo ishte rritur për të kuptuar më mirë vlerësimin e vetës së saj që kur u bë nënë.

“Unë jam duke e pranuar më shumë vetveten, mendoj. E gjithë kjo ka të bëjë me atë largim nga lloji i shumë-seksualizimit të këtij karakteri,” tha ajo.

36-vjeçarja gjithashtu vuri në dukje se si gjërat “po ndryshonin tani” për aktoret e reja femra në vazhdën e lëvizjes #MeToo.

“Tani njerëzit, vajzat e reja, po marrin një mesazh shumë më pozitiv, por ka qenë e pabesueshme të jesh pjesë e asaj zhvendosjeje dhe të jesh në gjendje të dalësh në anën tjetër dhe të jesh pjesë e asaj historie të vjetër, por edhe përparim,” ajo shtuar.

“Evoluoni. Mendoj se është shumë bukur” tha Johansson.

Filmi i ri i ‘Black Widow’ nuk është një histori e origjinës, por vjen para ngjarjeve të dy filmave të fundit Avengers, Wars of Infinity dhe Endgame./UBTNews

Vazhdo të lexosh

Kulturë, Lifestyle

Chrissy Teigen shpreson që fëmijët e saj ‘ta vërejne ndryshimin’ e saj – Kërkon falje për të kaluarën

Publikuar

nga

Chrissy Teigen së fundi ka thënë se shpreson që fëmijët e saj ‘të vërejnë ndryshimin’ e saj dhe kërkon falje për tweet-et e kaluara

Në faljen e saj publike, Chrissy Teigen thotë se shpreson që djali Miles dhe vajza Luna, të shohin se si ka ndryshuar pozitivisht në jetën e saj të përditshme.

Autorja shkruajti një post në të cilin ajo theu heshtjen e saj pasi kërkoi falje për ngacmimin e mëparshëm të Courtney Stodden në mediat sociale. Ajo shpjegon se nuk ka “thjesht asnjë justifikim për të thënat e mia të tmerrshme në të kaluarën”.

“E vërteta është, unë nuk jam më personi që kam shkruar ato gjëra të tmerrshme. Unë u zhvillova, bëra terapi, u martova, pata fëmijë, pësova humbje dhe dhimbje, përjetova shumë në jetë. “Jeta më ka bërë më empatike” tha ajo.

“Qëllimi im është të jem aq e mirë sa fëmijët e mi do të mendojnë se e gjithë kjo ishte një përrallë”, vazhdon Chrissy. “Jo e mirë e rremë. E mira që ka qëllimet më të mira, e mira që zgjohet duke dashur t’i bëjë miqtë, familjen, ekipin e saj dhe fansat sa më të lumtur të jetë e mundur”.

Teigen shton, “Unë do të vazhdoj të punoj për të qenë versioni më i mirë i vetes sime. […] Bota ka nevojë për më shumë mirësi dhe dashuri. Unë isha në rrugë të përmirësimit të vetes sime dekadën e kaluar dhe kjo rrugë do të vazhdojë”./UBTNews

(Hana Shala, studente në Shkenca Politike, në UBT)

Vazhdo të lexosh

Kulturë, Lifestyle

Çfarë ngjyre duhet të vishni në një intervistë pune

Një ndër dilemat që të gjithë kemi para se të shkojmë në një intervistë pune është çfarë të veshim.

Publikuar

nga

Por përtej modelit të veshjes që zgjidhni, ngjyrat luajnë gjithashtu një rol shumë të rëndësishëm, sepse disa prej tyre kanë fuqinë të dërgojnë mesazhe dhe të ndikojnë në mënyrën se si të tjerët të shohin në një nivel nënndërgjegjeshëm.

Një kompani britanike e veshjeve zhvilloi një sondazh me 1.000 klientë, të cilët u pyetën se çfarë ngjyre mendojnë se nxjerr besim.

Sipas 48% të grave dhe 64% të burrave, ngjyra e vetëbesimit është e zezë: e përjetshme, lajkatare dhe sipas sondazhit “serioze dhe e besueshme”.

Vazhdo të lexosh

Kulturë, Lifestyle

Tahj Mowry kujton aktoren e ndjerë, Naya Rivera gati një vit pas vdekjes së saj

Publikuar

nga

Tahj Mowry kujtoi aktoren e ndjerë, Naya Rivera gati një vit pas vdekjes së saj. 34-vjeçari e përkujtoi yllin e ndjerë të Glee në një intervistë me Glamour botuar të mërkurën, duke e quajtur atë “simpatia e parë”.

Mowry – i cili luajti bashkë me aktoren Rivera në sitcom-in “Smart Guy” dhe u takua me të mes viteve 2000 dhe 2004 – tha se lajmi për vdekjen e saj “ishte i tmerrshëm”.

“Unë kam aq shumë respekt për familjen e saj. Unë mbaj kontakte me ta, kështu që thjesht dua të tregohem i sjellshëm në raport me ta. Ajo ishte padyshim gjithçka e imja”, deklaroi ai.

Në librin e saj të vitit 2016, “Sorry not sorry”, Rivera zbuloi se Mowry ishte i dashuri i saj i parë.

Mowry i tha revistës Glamour se ai ende e ka të vështirë të flasë për aktoren dhe humbjen e saj.


“Një gjë e vështirë për të folur, sepse të mendosh për nënën e saj dhe ish-burrin, fëmijën, motrën dhe vëllain e saj … ajo çfarë kaluan ata është e dhimbshme. Unë pothuajse ndjehem sikur nuk mund të flasë as për ndjenjat e mia, sepse ato nuk krahasohen as me dhimbjen që kaluan e ende po kalojnë”, deklaroi ai.

Rivera vdiq në korrik të vitit 2020, pesë ditë pasi u zhduk gjatë një udhëtimi në një liqen të Kalifornisë me djalin e saj, Josey, 5-vjeçar. Ajo ishte 33 vjeçe./UBTNews

(Drini Ismajli, Shkenca Politike në UBT)

Vazhdo të lexosh

Të kërkuara