Lajmet

581 raste aktive me COVID-19

Publikuar

Në komunën e Gjilanit aktualisht janë 581 raste aktive me COVID-19. Këtë e ka konfirmuar nënkryetari i komunës së Gjilanit, Arbër Ismajli, në mbledhjen e komitetit të Gjilanit.

Ismajli ka apeluar te qytetarët t’i respektojnë masat kundër përhapjes së virusit.

“Gjendja e përgjithshme në komunën e Gjilanit sa i përket përballjes me virusin COVID-19 është si vijon: Nga 6 mijë e 132 testime, 2 mijë e 261 të infektuar në total, 1 mijë e 615 të shëruar, 581 raste aktive, 63 të hospitalizuar dhe 185 mostra në pritje të rezultatit”, thuhet në njoftimin e komunës së Gjilanit./UBTNews

Lajmet

584 të shëruar gjatë 24 orëve të fundit

Publikuar

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shëruar 584 pacientë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 23 mijë e 274.

Aktualisht numri i rasteve aktive në Kosovë është 13 mijë e 543./UBTNews

1.827 TESTIME, 584 TË SHËRUAR DHE 764 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Friday, November 27, 2020

Vazhdo të lexosh

Të kërkuara