Lajmet

Në Makoc rrënohet një vilë

Publikuar

Në zonën kadastrale në Makoc është rrënuar një vilë e ndërtuar pa leje. Komuna e Prishtinës njofton se pas ndërprerjes së punimeve, pala ka vazhduar me ndërtim pa leje, duke shkelur kështu vendimet dhe urdhëresat e përgjegjësve të zonës.

“Tek të gjitha rastet ku veprohet kësisoj, rrënimi do të jetë i pashmangshëm!”, thuhet në njoftimin e komunës./UBTNews

Vendimet e inspektorëve duhet të respektohen! Drejtoria e Inspekcionit, përveç mbikëqyrjes së zbatimit të masave për…

Posted by Komuna e Prishtinës on Friday, November 20, 2020

Vazhdo të lexosh

Lajmet

584 të shëruar gjatë 24 orëve të fundit

Publikuar

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shëruar 584 pacientë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 23 mijë e 274.

Aktualisht numri i rasteve aktive në Kosovë është 13 mijë e 543./UBTNews

1.827 TESTIME, 584 TË SHËRUAR DHE 764 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Friday, November 27, 2020

Vazhdo të lexosh

Të kërkuara