Shëndeti

Ushqimet për agjërim sa më të shëndetshëm

Publikuar

Gjatë kohës së vakteve në muajin e Ramazanit, familjet myslimane zakonisht mblidhen për të shijuar vaktin pas perëndimit të diellit Iftarin dhe vaktin para lindjes së diellit Syfyrin. Kur vendosni se çfarë të konsumoni gjatë Ramazanit, mos harroni se Iftari dhe Syfyri ndihmojnë në mbajtjen e agjërimit tuaj përgjatë ditës.

Kështu që konsumimi i ushqimit dhe i sasisë së duhur, por gjithashtu edhe hidratimi janë të rëndësishëm për një agjërim të shëndetshëm. Bazuar në këshillat e dietologëve në Departamentin e Dietologjisë në Spitalin e Përgjithshëm të Singaporit, ju sugjerojmë disa këshilla për një agjërim të shëndetshëm.

Mos e shmangni Syfyrin
Thuhet se mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës dhe gjatë Ramazanit ky vakt bëhet edhe më i rëndësishëm. Prandaj ju nuk duhet të shmangni Syfyrin vetëm për të bërë disa orë gjjumë më tepër. Trupi juaj mbështetet në këtë vakt për t’ju siguruar të gjitha lëndët ushqyese dhe energjinë e mjaftueshme deri në Iftar. Për shkak të orëve të gjata të agjërimit, ka shumë mundësi të ndiheni të dehidratuar dhe të lodhur gjatë ditës. Për më tepër, shmangia e Syfyrit ju bën të konsumoni më tepër gjatë Iftarit. Gjë që mund të shkaktojë shtim jo të shëndetshëm në peshë.

Mos e teproni me ushqimin gjatë Iftarit
Iftari duhet të jetë një vakt i ekuilibruar dhe ushqyes, por jo një festë! Nuk është e pazakontë që agjëruesit të shpërblejnë veten me gatime të shijshme por shumë të yndyrshme ose me gatime me shumë sheqer. Edhe pse këto ushqime ju bëjnë të ndiheni mirë në një periudhë afatshkurtër, ato mund ta vështirësojnë agjërimin ditën tjetër. Në vaçanti konsumi i tepërt i ushqimeve me shumë yndyrë, mund të ngadalësojë procesin e tretjes dhe çojë në shtim të peshës.

Përveç shtimit në peshë, konsumimi i tyre shkakton plogështi dhe lodhje. Ju gjithashtu duhet të kufizoni marrjen e kripës, veçanërisht gjatë Syfyrit, pasi kjo shton etjen. Për të pasur një vakt sa më të shëndetshëm, provoni të përfshini ushqime nga të gjitha grupet kryesore të ushqimit. Si frutat, perimet, orizi, buka integrale, produktet e qumështit me pak yndyrë dhe gjithashtu mishin e pulës dhe peshkun. Konsumimi i ushqimeve të pasura në fibra gjatë Ramazanit është ideal, pasi ato treten më ngadalë sesa ushqimet e përpunuara. Në këtë mënyrë ju do të ndiheni të ngopur më gjatë.

Konsumoni sa më shumë ujë të jetë e mundur
Konsumi i ujit ndërmjet Iftarit dhe Syfyrit, zvogëlon rrezikun e dehidrimit gjatë agjërimit. Përpiquni të pini të paktën 8 gota ujë ose lëngje çdo ditë para agimit dhe pas perëndimit të diellit. Ato mund të jenë qumësht, lëngje frutash dhe supë, por uji është zgjedhja më e mirë. Ju gjithashtu duhet të eleminoni pijet me kafeinë, pasi ato kanë një efekt diuretik dhe nxisin humbjen e lëngjeve./AgroWeb

Vazhdo të lexosh

Lajmet

Pse rekomandohet uji i orizit për lëkurën dhe flokët?

Publikuar

nga

Uji i orizit është një përbërës i famshëm në shumë produkte lëkure japoneze dhe koreane, dhe një studim ka dëshmuar se uji i orizit përmban elemente kundër plakjes dhe ua ndriçon fytyrën.

Ju mund të përdorni produkte lëkure që përmbajnë ujë orizi ose mund ta përgatisni në shtëpi.

Uji i orizit gjithashtu mund të përdoret për t’i zbutur dhe për t’ju dhënë shkëlqim flokëve tuaja./UBTNews

Vazhdo të lexosh

Lajmet

​EMA: Nuk është konfirmuar se gratë dhe të rinjtë kanë një rrezik më të lartë të mpiksjes nga AstraZeneca

Publikuar

nga

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) thotë se nuk ka qenë në gjendje të konfirmojë nga të dhënat ekzistuese nëse gratë dhe të rinjtë janë në rrezik më të lartë për të zhvilluar mpiksje të rralla gjaku me numër të ulët të trombociteve pas marrjes së AstraZeneca.

Për shkak të kufizimeve në metodën e mbledhjes së të dhënave, EMA nuk ishte në gjendje të identifikonte faktorët specifikë të rrezikut që çojnë në një shfaqje më të mundshme të trombozës me trombocitopeni, njoftoi rregullatori evropian, raporton Reuters.

Komisioni Evropian kërkoi një opinion shkencor nga EMA në fillim të këtij viti pas raporteve të trombocitozës të ndjekura nga trombocitopenia (TTS) pas marrjes së Vaxzevria, një produkt i AstraZeneca.

Si rezultat, disa vende të BE -së kanë ndaluar përdorimin e AstraZeneca në një moment. EMA përsëriti se doza e dytë e vaksinës e zhvilluar nga AstraZeneca me Universitetin e Oksfordit duhet të injektohet midis katër dhe 12 javëve pas së parës.

“Nuk ka dëshmi se vonimi i dozës së dytë ka ndonjë efekt në rrezikun e TTS,” tha EMA.

Ajo gjithashtu vuri në dukje se aktualisht nuk ka asnjë rekomandim përfundimtar për administrimin e një vaksine nga një prodhues tjetër pas dozës së parë të AstraZeneca.

Vazhdo të lexosh

Lajmet

​Shenja e parë e melanomës

Publikuar

nga

Melanoma është një formë serioze e kancerit të lëkurës që fillon në qelizat e njohura si melanocitet.

Megjithëse më pak e zakonshme se karcinoma e qelizave bazale (BCC) dhe karcinoma e qelizave squamous (SCC), melanoma është më e rrezikshme për shkak të aftësisë së saj për t’u përhapur më shpejt në organet e tjera nëse nuk trajtohet në një fazë të hershme.

Shenja e parë e melanomës është zakonisht një nishan i ri ose një ndryshim në pamjen e një nishani ekzistues – ai po bëhet më i madh, ka ndryshuar formë ose ngjyrë, është gjakderdhje ose kruajtje. Faktorët që rrisin rrezikun e kancerit të lëkurës janë:

Banja e diellit në dhomë me diell – njerëzit që përdorin shtretër për rrezitje ose llamba dielli kanë një rrezik në rritje të zhvillimit të të gjitha llojeve të kancerit të lëkurës.

Raca ose kombësia – Shkalla e melanomës është rreth 20 herë më e lartë tek të bardhët sesa në afrikano -amerikanët. Sidoqoftë, një person i çdo race apo kombësie mund të zhvillojë melanoma.

Lëkura e bardhë – Njerëzit me lëkurë të ndritshme, flokë bionde ose të kuqe, sy blu kanë një rrezik në rritje të zhvillimit të melanomës. Ky rrezik është gjithashtu më i lartë për njerëzit, lëkura e të cilëve ka tendencë të digjet më shumë sesa të nxihet.

Ekspozimi i pambrojtur ndaj rrezeve UVA dhe UVB – Ekspozimi ndaj rrezatimit ultraviolet (UV) nga dielli luan një rol të madh në zhvillimin e kancerit të lëkurës.

Gjenetika – Rreth 10% e njerëzve me melanoma kanë një histori familjare të sëmundjes. Nëse një person ka një të afërm (prind, vëlla, motër) i cili është diagnostikuar me melanoma, rreziku individual i atij personi që të zhvillojë melanoma është 2 deri në 3 herë më i lartë se rreziku mesatar. Ky rrezik rritet nëse anëtarët e familjes që jetojnë në vende të ndryshme diagnostikohen me melanoma. Prandaj rekomandohet që të afërmit e ngushtë të një personi me melanoma të shqyrtohen në mënyrë rutinore për lëkurën.

Nishanet atipike – Njerëzit me shumë nishane ose nishane të pazakontë të quajtur nevi displastikë ose nishane atipikë kanë një rrezik më të lartë të zhvillimit të melanomës. Ato janë nishane të mëdhenj që kanë një ngjyrë dhe formë të parregullt. Mjeku juaj mund të rekomandojë marrjen e fotografive të rregullta të lëkurës për të vëzhguar me kujdes lëkurën e njerëzve me shumë nishane.

Sistemi imunitar i dobësuar – Njerëzit që kanë një sistem imunitar të dobësuar ose përdorin ilaçe të caktuara që shtypin funksionin imunitar kanë një rrezik më të lartë të zhvillimit të kancerit të lëkurës, përfshirë melanomën.

Mosha – megjithëse mosha mesatare e njerëzve të diagnostikuar me melanoma është 65, mosha mesatare në të cilën njerëzit diagnostikohen me melanoma është pak më shumë se 50 vjet. Gjysma e njerëzve me melanoma diagnostikohen kur janë nën moshën 50-vjeç, sipas faqes zyrtare të Shoqërisë Amerikane të Onkologjisë Klinike.

Këtu janë faktorët që mund të ndihmojnë në zvogëlimin e rrezikut të kancerit të lëkurës:

-Përdorimi i përditshëm i një game të gjerë të kremrave kundër diellit me një faktor mbrojtës 15+

-Përdorimi i kremrave kundër diellit, syzeve të diellit që bllokojnë rrezet UV dhe kapelave me buzë të gjera

-Duke kërkuar hije kur është e mundur

-Film mbrojtës për dritaren në makinë dhe në shtëpi

-Ekzaminimet vjetore të lëkurës me një mjek

-Dietë e shëndetshme.

Vazhdo të lexosh

Lajmet

​Alergji ndaj vezëve? Simptoma për të cilat duhet pasur kujdes

Publikuar

nga

Një nga alergjitë më të zakonshme, e cila është zhvilluar në shumicën e botës vitet e fundit, është alergjia ndaj vezëve, shkruan pazienti.it.

Ashtu si me të gjitha alergjitë e tjera ushqimore, alergjia ndaj vezëve nuk është asgjë më shumë sesa rezultat i sistemit imunitar që identifikon proteina të caktuara si ”pushtues” të rrezikshëm dhe të dëmshëm për trupin dhe, për këtë arsye, lëshon një antitrup të quajtur imunoglobulinë, i cili ka funksionin e luftimit të alergjenit.

Ky antitrup dërgon një sërë kimikatesh për të luftuar alergjenët e vezëve dhe një nga këto kimikate është histamina.

Histamina është një nga ndërmjetësuesit e shumë simptomave alergjike. Alergjia më e zakonshme është e bardha e vezës, por mund të shkaktohet edhe nga të verdhat e vezëve dhe të bardhat e vezëve, pasi të dyja përmbajnë proteina që mund të shkaktojnë alergji.

Cilat janë simptomat e alergjisë ndaj vezëve?

Reagimet alergjike të shkaktuara nga vezët ndryshojnë nga personi në person dhe zakonisht ndodhin menjëherë pas konsumimit të këtij ushqimi.

Simptomat më të zakonshme përfshijnë probleme të lëkurës, të tilla si ënjtjet dhe pullat.

Simptoma të tjera të zakonshme janë të frymëmarrjes, të tilla si astma (e cila shfaqet në shumë raste alergjie), rrufë, teshtimë dhe lotim të syve.

Disa njerëz gjithashtu kanë probleme me stomakun për shkak të alergjisë ndaj vezëve, të cilat mund të jenë nauze, të vjella, diarre ose ngërçe.

Më rrallë, megjithatë, njerëzit që vuajnë nga alergjia ndaj vezëve mund të kenë situata me anafilaksi dhe, në këto raste, kërkohet kujdes i menjëhershëm mjekësor.

Vetëm simptomat nuk janë të mjaftueshme për të diagnostikuar alergjinë ndaj vezëve dhe do të ishte e këshillueshme që të kryeni kontrolle tek një alergolog, i cili mund të ndihmojë në përcaktimin nëse simptomat alergjike lidhen me vezët ose nëse alergjia varet nga diçka tjetër.

Në cilat komplikime mund të çojë alergjia ndaj vezëve?

Komplikimi më i rëndësishëm i alergjisë ndaj vezëve, sipas sondazheve të fundit, është reaksioni i rëndë alergjik që kërkon një injeksion të epinefrinës dhe trajtim urgjent.

I njëjti reagim i sistemit imunitar, i cili shkakton alergji ndaj vezëve, mund të shkaktojë edhe komplikime të tjera.

Çfarë kontrollesh duhet të bëni për të zbuluar nëse jeni alergjik apo jo?

Nuk ka asnjë test specifik të përcaktuar për të diagnostikuar nëse një person ka alergji ndaj vezëve apo jo.

Mjeku juaj mund të përdorë disa qasje, që synojnë përjashtimin e kushteve të tjera që mund të shkaktojnë simptoma të ngjashme.

Në shumë raste, ajo që në fillim duket se është alergji ndaj vezëve, në realitet rezulton të jetë një intolerancë ushqimore. Ky lloj reagimi në përgjithësi është më pak i rëndë se alergjia ndaj vezëve dhe nuk përfshin sistemin imunitar./Atsh

Vazhdo të lexosh

Të kërkuara