Film & TV

‘Sex and the City’: kthehen edhe katër personazhe më shumë

Kasta për rinisjen e ardhshme të ‘Sex and the City’, po vazhdon të marrë formë ku tani edhe katër aktorë të tjerë nga seriali origjinal janë bashkuar në serinë e ardhshme.

Publikuar

Kasta për rinisjen e ardhshme të ‘Sex and the City’, po vazhdon të marrë formë ku tani edhe katër aktorë të tjerë nga seriali origjinal janë bashkuar në serinë e ardhshme.

Sipas një njoftimi për shtyp nga WarnerMedia, Mario Cantone, David Eigenberg, Willie Garson dhe Evan Handler të gjithë do të përsëritin rolet e tyre në rinisje. Në serialin origjinal, Cantone luajti stilistin e Anthony Marentino të Charlotte që u martua me Stanford Blatch Garson, shokune ngushtë të Carrie në filmin e dytë ‘Sex and the City’. Eigenberg luajti burrin e Miranda Steve dhe Handler luante burrin e Charlotte Harry, kështu që duket se këto martesa do të vazhdojnë të jenë të paprekura në serinë e re.

Ky lajm vjen në prag të kthimit të Aidan të John Corbett dhe Mr. Big të Chris Noth, kështu që është e qartë se romanca mund të jetë akoma e komplikuar për këtë treshe edhe në të pesëdhjetat. Pothuajse të gjithë aktorët kryesorë nga seriali origjinal janë regjistruar në And Just Like That, me përjashtim të dukshëm të Kim Cattrall, e cila nuk do të përsërisë rolin e saj ikonik të Samantha Jones.

Ndërsa detajet e komplotit të serisë 10-episodëshe janë të pakta, Sarah Jessica Parker ka folur pak se si do të hapë një kapitull të ri për personazhet e saj, Kristin Davis dhe Cynthia Nixon.

Unë mendoj se Cynthia, Kristin dhe unë jemi të gjithë të ngazëllyer për kohën që ka kaluar,” tha Parker për Vanity Fair. “E dini, kush janë ata në këtë botë tani? A janë përshtatur? Çfarë pjesë kanë luajtur? Ku kanë rënë shkurt si gra, si shoqe dhe si po e gjejnë rrugën e tyre? A lëvizën me vrull? A janë ata disa njerëz që janë të hutuar, të kërcënuar, nervozë [nga ajo që po ndodh në botë]? Unë jam kaq kurioz dhe i ngazëllyer për të parë se si shkrimtarët i imagjinojnë këto gra sot” tha ajo.

Cila është marrëdhënia e tyre me mediat sociale? Çfarë ka ndryshuar?” Parker vazhdoi. “Si është jeta e tyre? Për Carrie, e cila nuk ka familje përtej miqësive të saj, ku është ajo profesionalisht? Si kanë ndikuar të gjitha këto ndryshime politike në punën e saj? A po shkruan akoma një kolonë? A ka shkruar më shumë libra? Apo ajo ka një podcast? Çfarë do të thotë modë për të tani? Si janë ndryshuar apo nuk kanë ndryshuar miqësitë, dhe a është rritur rrethi i saj shoqëror?“.

Ndërkaq adhuruesit e serialit tani mbetet vetëm të presin për nisjen e sezonit të ri i cili do të xhirohet në javët në vazhdim./UBTNews

Vazhdo të lexosh

Film & TV

Scarlett Johansson kritikon ‘seksualizimin e tepërtë’ të karakterit Black Widow

Publikuar

nga

Scarlett Johansson ka kritikuar “seksualizimin e tepërtë” të karakterit të saj Black Widow në filmin Marvel Iron Man 2.

Black Widow, apo Natasha Romanoff, u shfaq për herë të parë në filmin e vitit 2010.

Scarlett Johansson në rolin e Black Widow.

“Ju shihni më herët në Iron Man 2 dhe edhe pse ishte me të vërtetë argëtuese dhe kalova shumë momente të shkëlqyera, personazhi është shumë i seksualizuar, më kuptoni?” tha aktorja.

“Me të vërtetë flitej sikur ajo të jetë një diçka, si një pasuri ose një send apo çfarëdo tjetër”.

Black Widow është bërë një figurë e rëndësishme në Marvel Cinematic Universe, duke u shfaqur në shtatë filma dhe do të interpretojë filmin e saj të pavarur muajin tjetër.

“Dhe Toni [luajtur nga Robert Downey Jr.] madje i referohet asaj si diçka e tillë në një moment. Po, në një moment ai e quan atë një copë mishi dhe ndoshta në atë kohë në të vërtetë shihej si një kompliment. E kuptoni?”

Ajo shtoi se vetë-vlera e saj ishte “ndoshta e matur në krahasim me atë lloj komenti” – në lidhje me pamjen e saj fizike – në atë kohë, por që ajo ishte rritur për të kuptuar më mirë vlerësimin e vetës së saj që kur u bë nënë.

“Unë jam duke e pranuar më shumë vetveten, mendoj. E gjithë kjo ka të bëjë me atë largim nga lloji i shumë-seksualizimit të këtij karakteri,” tha ajo.

36-vjeçarja gjithashtu vuri në dukje se si gjërat “po ndryshonin tani” për aktoret e reja femra në vazhdën e lëvizjes #MeToo.

“Tani njerëzit, vajzat e reja, po marrin një mesazh shumë më pozitiv, por ka qenë e pabesueshme të jesh pjesë e asaj zhvendosjeje dhe të jesh në gjendje të dalësh në anën tjetër dhe të jesh pjesë e asaj historie të vjetër, por edhe përparim,” ajo shtuar.

“Evoluoni. Mendoj se është shumë bukur” tha Johansson.

Filmi i ri i ‘Black Widow’ nuk është një histori e origjinës, por vjen para ngjarjeve të dy filmave të fundit Avengers, Wars of Infinity dhe Endgame./UBTNews

Vazhdo të lexosh

Film & TV

Producenti i shfaqjes “Keeping Up With The Kardashians” zbulon pse kurrë s’u shfaq asnjë nga të dashurit e Kendall Jenner në ekrane

Publikuar

nga

Kendall Jenner ishte shumë selektive për atë që dëshironte të ndante në shfaqjen e gjatë të familjes së saj “Keeping Up with the Kardashians” – veçanërisht kur bëhej fjalë për jetën e saj romantike.

Gjatë një paraqitjeje në podcastin “The Daily Dish” të Bravo TV, producenti ekzekutiv i KUWTK, Farnaz Farjam, tha se supermodelja kishte vetëm një “rregull” në lidhje me të dashurit e saj që të shfaqeshin në serial.

“Kendall e kishte gjithmonë këtë rregull – ajo ndjehej sikur duhej të ishte në lidhje me dikë për të paktën një vit para se t’i lejonte ata që të bëheshin pjesë e shfaqjes, sepse ajo nuk e dinte se cilat mund të jenë qëllimet e njerëzve”, tha Farjam. “Arsyeja se pse ne e mbajtëm disi jetën e saj personale larg shfaqjes, vetëm sepse ajo kishte një rregull”, shtoi ai.

Kendall, e cila mban të mbyllur jetën e saj private, ka qenë më parë në lidhje me Harry Styles, rojet e Philadelphia 76ers, Ben Simmons dhe sulmuesin e Brooklyn, Nets Blake Griffin. Ajo aktualisht është në lidhje me lojtarin e Phoenix Suns, Devin Booker, me të cilin zyrtarizoi lidhjen në Instagram këtë vit, në ditën e Shën Valentinit.

“Kjo është lidhja më e mirë që Kendall ka pasur ndonjëherë”, i tha një burim PEOPLE në prill. “Ajo dhe Devin filluan ngadalë, por ka gati një vit që janë bashkë”, shtoi burimi.

Dhe ndërsa Kendall ka qenë “shumë private në lidhje me marrëdhëniet e saj”, burimi i brendshëm tha se ishte “e qartë se ata po përjetojnë diçka të veçantë në lidhjen e tyre”./UBTNews

(Drini Ismajli, Shkenca Politike në UBT)

Vazhdo të lexosh

Film & TV

Bikinit e aktores Dame Barbara Windsor u shitën për mbi 9 mijë dollarë

Publikuar

nga

Bikinit që u veshën nga Dame Barbara Windsor në filmin “Carry On Camping” të vitit 1969, u shitën për 9 mijë e 500 dollarë në ankand. Të ardhurat nga shitja e produktit, do të dhurohen nga shitësi në shoqërinë Alzheimer.

Aktorja, e cila gjithashtu luajti në EastEnders, vdiq në dhjetor nga Alzheimer në moshën 83-vjeçare.

Produkti i ishte shitur një blerësi amerikan./UBTNews

Vazhdo të lexosh

Film & TV

“Pa Vend”, pjesë e garës zyrtare në Festivalin e Kanës

Publikuar

nga

Pas filmit debutues që theu akullin dhe arriti të fus filmin e parë të Kosovës në Berlinale, filmi i dytë i regjisorit Samir Karahoda bëhet filmi i parë nga Kosova që përzgjidhet në mesin e dhjetë filmave të shkurtë që do të garojë për ‘Palmën e Artë’ në garën zyrtare të festivalit më prestigjioz në botë, atë të Kanës.

Me këtë rast, ministri i Kulturës, Hajrulla Çeku priti në takim regjisorin Samir Karahoda dhe producentin Erroll Bilibani. Në takim u diskutua për fushën e kinematografisë.

‘Pa Vend’ sjell rrëfimin e klubit më të suksesshëm të pingpongut nga Prizreni ‘Lidhja e Prizrenit’ duke rikrijuar historinë e protagonistëve nga paslufta në kontekstin e situatës së sotme.

Vazhdo të lexosh

Të kërkuara