Lajmet

Raste me COVID-19, mbyllet përkohësisht çerdhja publike në Malishevë

Publikuar

Në komunën e Malishevës sot u konfirmuan 11 raste të reja me COVID-19. Katër nga 11 rastet e reja të konfirmuara sot janë punëtore në çerdhen publike.

Disa ditë më parë pas shfaqjes së rasteve të para me COVID-19, është marrë vendim për mbylljen e përkohshme të çerdhes publike në Malishevë./UBTNews

Sot në Malishevë, 1 i shëruar, 1 i vdekur dhe 11 raste të reja me covid-19 Malishevë, 20 nëntor Sot në territorin e…

Posted by Komuna Malishevë on Friday, November 20, 2020

Bota

Edhe 41 viktima si pasojë e COVID-19 në Skoci

Publikuar

Në Skoci janë konfirmuar 966 raste pozitive me COVID-19, duke e çuar numrin e përgjithshëm të rasteve në 98 mijë e 686.

Ndërkaq janë regjistruar 41 raste të vdekjes si pasojë e COVID-19, teksa numri i viktimave ka shkuar në 3 mijë e 889.

Të hospitalizuar janë 965 pacientë me COVID-19./UBTNews

Vazhdo të lexosh

Të kërkuara