Lajmet

Një i vdekur, 11 raste të reja me COVID-19 në Malishevë

Publikuar

Në komunën e Malishevës gjatë 24 orëve të fundit ka vdekur një person dhe janë regjistruar 11 raste të reja me COVID-19.

Komuna e Malishevës njofton se rastet e reja janë nga këto vendbanime: nga tri raste në Malishevë dhe Bellanicë, dy raste në Senik dhe nga një rast në Bubavec, Janqist dhe Lladrovc. Ndërkaq bëhet e ditur se një person është shëruar gjatë 24 orëve të fundit.

“Gjendja e përgjithshme me COVID-19 në komunën e Malishevës është kjo: Nga data 14 mars 2020 e deri më sot, gjithsej 371 persona të prekur me COVID-19, prej tyre 265 janë shëruar, 27 kanë vdekur dhe aktiv me COVID-19 janë 79 persona”, thuhet në njoftimin e komunës së Malishevës./UBTNews

Sot në Malishevë, 1 i shëruar, 1 i vdekur dhe 11 raste të reja me covid-19 Malishevë, 20 nëntor Sot në territorin e…

Posted by Komuna Malishevë on Friday, November 20, 2020

Bota

Edhe 41 viktima si pasojë e COVID-19 në Skoci

Publikuar

Në Skoci janë konfirmuar 966 raste pozitive me COVID-19, duke e çuar numrin e përgjithshëm të rasteve në 98 mijë e 686.

Ndërkaq janë regjistruar 41 raste të vdekjes si pasojë e COVID-19, teksa numri i viktimave ka shkuar në 3 mijë e 889.

Të hospitalizuar janë 965 pacientë me COVID-19./UBTNews

Vazhdo të lexosh

Të kërkuara