Sport

Messi flet për Neymar: Ai nuk tha, “Le të luajmë”, ai tha,”Unë do të doja të luaja”

Publikuar

Lionel Messi nuk beson se Barcelona do të jetë në gjendje të përballojë rikthimin e Neymar në klub.

Që kur bëri transferimin rekord botëror prej 222 milionë euro në Paris Saint-Germain në vitin 2017, Neymar ka qenë vazhdimisht i lidhur me një kthim në “Camp Nou” dhe një ribashkim me Messin.

Por një operacion i tillë ende nuk ka arritur të realizohet dhe me vështirësitë e tanishme financiare të Barcës, duket se kthimi i Neymar është shumë larg.

Braziliani kohët e fundit deklaroi dëshirën e tij për të luajtur së bashku me Messin përsëri sezonin e ardhshëm, por se ku do të ndodhte ai ribashkim është ende e paqartë. Duke folur për “La Sexta”, Messi pranoi se skuadra e tij e tanishme ka të ngjarë të mos ketë fonde për ta rikthyer brazilianin.

“Si të paguhet Parisi për transferimin?” – pyeti Messi. “Nuk është e lehtë, do të jetë një situatë e vështirë për presidentin e ri. Ai do të duhet të jetë shumë inteligjent, të rregullojë gjithçka dhe të bëjë shumë ndryshime për ta bërë atë të shkojë mirë”, ka thënë fillimisht Messi.

“Do të jetë gjithashtu e vështirë për të sjellë lojtarë sepse kemi nevojë për para dhe nuk ka para. Ka disa lojtarë të rëndësishëm aktualë që ne duhet të luftojmë përsëri për gjithçka dhe ju duhet t’i paguani ata”

Në lidhje me deklaratën e fundit të Neymar se ai dëshiron të jetë përsëri shok i ekipit të Messit, ai shtoi: “Ai nuk tha,” Le të luajmë “, ai tha,” Unë do të doja të luaja “… apo jo?”

“Po, ne flasim herë pas here. Ne të tre ose me të ose me Luis Suarez çdo ditë. Ne e mbajmë marrëdhënien.”, përfundoi ylli argjentinas.

Lajmet

​Tuchel i relaksuar rreth së ardhmes së Rudiger

Publikuar

nga

Trajneri gjerman, Thomas Tuchel është i relaksuar mbi situatën e të ardhmes së Antonio Rudiger, pavarësisht spekulimeve se ai mund të largohet nga Chelsea në fund të këtij sezoni.

Kontrata aktuale e Rudiger skadon në qershor të vitit të ardhshëm, dhe mbrojtësi gjerman ka qenë i lidhur me gjigantët evropian si Real Madridi, Paris Saint-Germain dhe Bayern Munih.

Mbrojtësi gjerman ka treguar paraqitje tejet të mira nën urdhrat e Tuchel, dhe tani krerët e “bluve” dëshirojnë që ai të rinovojë kontratën e tij dhe të vazhdojë të ardhmen në “Stamford Bridge”.

Po ashtu, trajneri Tuchel shpreson që Rudiger do të qëndrojë te Chelsea, por është i vëmendshëm që nuk mund të garantohet që ai do të qëndroj te kampioni evropian.

“Unë shpresoj që ata do të gjejnë një zgjidhje, por kjo gjë nuk është vetëm mes trajnerit dhe lojtarëve. Është mes klubit, lojtarëve dhe agjentit. Ne shpresojmë që ata do të gjejnë një zgjidhje”, tha Tuchel.

Vazhdo të lexosh

Lajmet

Djali i legjendës Johan Cruyff e refuzon stolin e Barcelonës

Publikuar

nga

Jordi Cruyff u rikthye te Barcelona pas eksperiencës si trajner në Kinë me Shenzhen, ndërkohë që më parë ka drejtuar edhe Maccabi Tel Aviv, Chongqing Dangdai Lifan dhe kombëtaren e Ekuadorit.

Djali i legjendës Johan Cruyff është këshilltar sportiv te katalanasit tani, por së fundmi i është ofruar edhe një mundësi për ta drejtuar ekipin.

Gazetari i “Sport”, Toni Juanmarti, shkruan se Jordi është përgjigjur se për momentin nuk e pranon opsionin për t’u bërë trajner i Barcelonës.

Vazhdo të lexosh

Sport

​Coman i nënshtrohet një operimi në zemër

Publikuar

nga

Kingsley Coman i është nënshtruar një operimi në zemër, dhe lajmin e ka konfirmuar trajneri i Bayern Munich, Julian Nagelsmann.

Sulmuesi francez e ka përfunduar operimin dje, që kishte të bëjë me rregullimin e ritmit të zemrës së tij dhe pritet që së shpejti të rikthehet në seancat përgatitore.

Nagelsmann tregoi që ishte një rrezik i vogël i menaxhuar në mënyrë të duhur, dhe shpjegoi që nuk ishte diçka e zakonshme.

“Ritmi i tij i zemrës kishte një problem të vogël që kishte rrahje më të ngadalta. Në disa momente ai kishte probleme me frymëmarrje”, tha Nagelsmann.

“Ai është në gjendje shumë të mirë, ka vetëm dhimbje të vogla në plagë. Kur plaga të shërohet, ai do të fillojë seancat përgatitore përsëri dhe nuk do të mungojë më shumë se një javë eventualisht dy, para se ai të rikthehet në stërvitje”, shtoi trajneri i “Bavarezëve”.

Po ashtu, Nagelsmann tregoi që Coman do të fillojë stërvitjet kardio ditën e marte.

Vazhdo të lexosh

Sport

​Roma dëshiron rinovimin e kontratës me Lorenzo Pellegrinin

Publikuar

nga

Skuadra italiane, AS Roma po përgatit një kontratë të re pesëvjeçare për Lorenzo Pellegrinin, raporton gazetari i njohur Fabrizio Romano.

Klauzola e lirimit prej 30 milionë eurove në kontratën aktuale të Pellegrinit do të largohet. Po ashtu, raportohet që gjatë afatit kalimtar veror të transferimeve dy skuadra angleze kanë qenë të interesuara në shërbimet e mesfushorit 25-vjeçar.

Lajmin për rinovimin e kontratës e konfirmoi edhe trajneri i klubit romak Jose Mourinho.

“Ai do të nënshkruajë kontratën e re së shpejti”, tha Mourinho.

Këtë sezon, në 6 paraqitje në të gjitha garat, Lorenzo Pellegrini ka kontribuar në 7 gola, respektivisht 5 gola dhe 2 asistime.

Vazhdo të lexosh

Të kërkuara