Shëndeti

Me brokoli i luftoni rrudhat

Publikuar

Brokoli është një superushqim që zgjidh probleme të shumta shëndetësore. Një pjatë brokoli ka 100% vitamina që janë esenciale për prodhimin e kolagjenit. Kolagjeni i jep lëkurës elasticitet.

Brokoli gjithashtu është i pasur me vitaminë A, e cila ndihmon në rinovimin e qelizave dhe ndihmon qelizat e vjetra të lëkurës të zëvendësohen me të reja./UBTNews

Vazhdo të lexosh

Lajmet

Edhe në gjashtë qendra nis testimi PCR

Publikuar

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj njoftoi se së shpejti edhe gjashtë qendra rajonale do të pajisen me aparatura për kryerjen e testeve PCR.

I pari i Shëndetësisë njoftoi se me këto aparatura do të shumëfishohet numri i testimeve./UBTNews

Vazhdo të lexosh

Të kërkuara