Shëndeti

Pse s’duhet ta mbani lulen ‘sansevieria’ në shtëpi?

Publikuar

“Sansevieria” ndryshe e njohur si ‘bimë gjarpëri’ është një bimë e brendshme që përdoret për dekorimin e shtëpisë. Kjo lule përmban një substancë të quajtur ‘saponin’ që mund të jetë toksikse nëse gëllitet.

Për shkak se saponina mund të shkaktojë të vjella dhe diarre, është më mirë t’i mbani kafshët shtëpiake larg saj./UBTNews

Vazhdo të lexosh

Lajmet

Edhe në gjashtë qendra nis testimi PCR

Publikuar

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj njoftoi se së shpejti edhe gjashtë qendra rajonale do të pajisen me aparatura për kryerjen e testeve PCR.

I pari i Shëndetësisë njoftoi se me këto aparatura do të shumëfishohet numri i testimeve./UBTNews

Vazhdo të lexosh

Të kërkuara