Film & TV

Johnny Depp apo Margot Robbie, cili do të jetë në krye të “Pirates Of The Caribbean”?

Producenti Jerry Bruckheimer dëshiron që Johnny Depp të kthehet në “Pirates Of The Caribbean”.

Publikuar

Ndërsa përpiqej të ringjallte karrierën e Depp, Bruckheimer tha gjithashtu se filmat e tjerë të Pirates janë ende gjallë!

Producenti i “Pirates Of The Caribbean” Jerry Bruckheimer është më pak regjisor dhe më shumë një agjent udhëtimesh. Siç thotë ai shpesh, “Ne jemi në biznesin e transportit. Ne ju transportojmë nga një vend në tjetrin. Detyra ime është t’ju marr për disa orë dhe t’ju bëj të harroni gjithçka që po ndodh në shtëpi, në botë”.

Megjithatë, pyetjet janë të pashmangshme kur përmendet emri i aktorit të njohur, Johnny Depp.

Duke folur për The Hollywood Reporter, Bruckheimer, i cili përcaktoi filmat e suksesshëm nga vitet 1980 deri në vitet 2000, duket i gatshëm të zhytet përsëri në bashkëpunim me Depp. Kur u pyet për kthimin e tij në ekskluzivitet dhe nëse Disney do ta lejonte atë, Bruckheimer tha, “Duhet t’i pyesni ata. Unë nuk mund t’i përgjigjem kësaj pyetjeje, vërtet nuk e di. Do të doja ta kisha atë në film. Ai është një mik, një aktor i mrekullueshëm dhe është për të ardhur keq që jetët personale futen në gjithçka që bëjmë”.

Bruckheimer nuk ka shumë opsione të përshtatshme për ekskluzivitetin. Rigjallërimi i filmave të “Pirates Of The Caribbean” pa Depp duket disi e pamundshme, shkruan UBT News.

“Ne u përpoqëm të vrisnim [Jack Sparrow]”, tha Bruckheimer. “Nuk funksionoi”.

Për pjesën më të mirë të dy viteve, Margot Robbie thuhej se do të merrte përsipër serinë. Kjo ishte deri para disa muajsh kur Robbie tha se projekti nuk po ndodhte. “Ne kishim një ide dhe po e zhvillonim atë për një kohë, shumë vite më parë, që të kishim më shumë histori të udhëhequr nga femra – jo krejtësisht e udhëhequr nga femra, por thjesht një lloj historie tjetër – që menduam se do të kishte qenë vërtet interesante , por mendoj se ata nuk duan ta bëjnë këtë”, tha ajo për Vanity Fair.

Ashtu si anulimi i Depp-it, fundi i projektit është ekzagjeruar shumë. “Është ende gjallë për mua”, tha ai. “Është gjallë për Disney-n. Unë jam i sigurt se ajo ishte e zhgënjyer që nuk shkoi e para – ose ndoshta jo sepse ajo është shumë e zënë, kështu që mund të jetë një bekim për ta shtyrë këtë pak. Besojmë se do ta realizojmë. Është një histori shumë e fortë”.

Bruckheimer sqaroi gjithashtu se ka dy filma Pirates në zhvillim. Ai me Margot Robbie dhe ai me një “kast më të ri”. Megjithatë, të gjithëve u duhet shumë kohë për t’u zhvilluar.

“Janë të gjithë të vështirë. Unë mendoj se po afrohemi shumë edhe me atë. Kemi një skenar shumë të mirë. Ne zhvilluam dy prej tyre – një me Margot Robbie dhe një me një kast më të ri. Margot Robbie ka nevojë për pak më shumë punë. Kasti më i ri është afër. Shpresojmë t’i marrim të dy”./UBTNews/

Film & TV

Aktori Luke Evans i shpreh mbështetje Ukrainës

Ai dëshiron që “lufta e tmerrshme dhe e pakuptimtë të përfundojë”.

Publikuar

nga

Aktori nga Uellsi, Luke Evans, i cili u shfaq në filmat “Beauty and The Beast” dhe “The Beast and The Hobbit”, i shprehu mbështetje popullit të Ukrainës.

Qytetarët ukrainas janë “vëllezërit dhe motrat tona”, thotë ai, duke shtuar se dëshiron që “lufta e tmerrshme dhe e pakuptimtë të përfundojë”./UBTNews/

Vazhdo të lexosh

Film & TV

Zbulohen detaje rreth filmit të fundit të Quentin Tarantino

Detajet rreth komplotit të filmit të ardhshëm mbeten të paqarta.

Publikuar

nga

Filmi final i vetëshpallur i Quentin Tarantinos është në rrugë e sipër. Të martën, The Hollywood Reporter raportoi se Tarantino ka shkruar një skenar të titulluar “The Movie Critic” që tani po përgatitet ta drejtojë në vjeshtë, duke cituar burime.

Detajet rreth komplotit të filmit të ardhshëm mbeten të paqarta, por gazeta raportoi se filmi zhvillohet në Los Anxhelos gjatë fundit të viteve 1970 dhe përqendrohet rreth një gruaje kryesore. THR spekuloi se filmi mund të fokusohej në kritiken e ndjerë të filmit Pauline Kael, për të cilën Tarantino “dihet se ka një respekt të thellë” dhe që për disa muaj në 1979 punoi si konsulent në Paramount Pictures, sipas gazetës. Kael vdiq në vitin 2001.

Quentin ka thënë prej vitesh se do të bënte vetëm 10 filma në karrierën e tij. Në nëntor 2022, regjisori i filmit Pulp Fiction i tha Chris Wallace të CNN se filmi i tij i radhës do të ishte i fundit pas publikimit të nëntë filmave të pavarur, duke filluar me Reservoir Dogs të vitit 1992. “E kam bërë për një kohë të gjatë; e kam bërë për 30 vjet. Dhe është koha për të përfunduar shfaqjen”, i tregoi Tarantino Wallace.

Tarantino ka fituar dy çmime Oscar për skenarin: për filmin Pulp Fiction të vitit 1994 dhe Django Unchained të vitit 2012, të dyja të cilat ai i drejtoi gjithashtu. Pjesa tjetër e filmave të tij të pavarur të drejtuara përfshijnë Jackie Brown (1997), Kill Bill: Volume 1 (2003), Kill Bill: Volume 2 (2004), Inglourious Basterds (2009) dhe The Hateful Eight (2015)./lapsi.al/

Vazhdo të lexosh

Film & TV

Pas kaq shumë vitesh karrierë, Jame Lee Curtis fiton “Oscarin” e parë

Ajo mori në shtëpi çmimin për ‘aktoren më të mirë në një rol dytësor’.

Publikuar

nga

Jamie Lee Curtis ka fituar “Oscar”-in e saj të parë, duke shkuar një hap më tej se prindërit e saj, të cilët ishin të dy të nominuar për një çmim “Oscar”.

Aktorja e Hollywoodit, e cila është pasardhëse e yllit të “Psycho”, Janet Leigh dhe aktorit të “Some Like It Hot”, Tony Curtis, mori në shtëpi çmimin për ‘aktoren më të mirë në një rol dytësor’ për performancën në “Everything Everywhere All at Once”.

Gjatë fjalimit emocional, Curtis, 64-vjeçare, u sigurua që t’i kujtonte botës rrënjët e saj dhe faktin që prindërit e saj të ndjerë nuk arritën kurrë në podium.

“E di që duket sikur po qëndroj këtu vetëm, por nuk jam. Unë jam me qindra njerëz”, tha Curtis, përpara se përmendte kolegët nga filmi, duke shtuar: “Ne sapo fituam një Oscar”.

Në momentet përmbyllëse të fjalimit, Curtis tha: “Dhe nëna ime dhe babai im ishin të dy të nominuar për Oscar në kategori të ndryshme. Unë sapo fitova një Oscar”.

Leigh u nominua për ‘aktoren më të mirë në një rol dytësor’ në vitin 1960 për rolin e saj në “Psycho” të Alfred Hitchcock, ndërsa Tony Curtis mori një nominim në 1958 për ‘aktorin më të mirë në një rol kryesor’ për interpretimin në “The Defiant Ones”.

Michelle Yeoh ndërkaq u shpall ‘aktorja më e mirë’, kurse Brendan Fraser gjithashtu mori një çmim për ‘aktorin më të mirë’.

Filmi “Everything Everywhere All at Once” mori gjithsej shtatë çmime.

Vazhdo të lexosh

Film & TV

Vajza e Navalnyt thotë se ai e di se dokumentari rreth jetës së tij fitoi çmimin Oscar

“E di se ai është tepër i lumtur”, deklaroi ajo mes tjerash.

Publikuar

nga

Aktivisti i burgosur rus kundër korrupsionit, Alexey Navalny e di se filmi i CNN-it mbi jetën e tij ka fituar një çmim Oscar, deklaroi vajza e tij të hënën.

“Po mund ta konfirmoj se ai e di që ka fituar një çmim Oscar. Është çmenduri ta thuash me zë të lartë, por e di se ai është tepër i lumtur”, deklaroi ajo.

“Navalny” fitoi në kategorinë dokumentari më i mirë në ceremoninë Academy Awards të së dielës. Filmi rrëfen rreth planeve për ta vrarë Navalnyn, një kritik i hapur i presidentit Vladimir Putin, i cili tani po vuan dënim nëntëvjeçar në një burg të sigurisë maksimale në lindje të Moskës.

Navalnaya tha se fitorja e çmimit Oscar është një realizim i punës së babait të saj dhe se të gjithë ata që “kanë luftuar kundër regjimit të Putinit nuk janë të padukshëm”./UBTNews/

Vazhdo të lexosh

Të kërkuara