Sport

Interesim i madh për Sergio Ramos, Real Madrid në heshtje

Publikuar

Real Madridi është në një situatë jo të mirë, shkaku i situatës me Sergio Ramos. Mbrojtësi spanjoll është duke u kërkuar nga shumë klube të mëdha evropiane.

Ai është futur në vitin e fundit të kontratës me Real Madridin, gjë që ka bërë që skuadra si Manchester United, Manchester City, Chelsea, Arsenal, Liverpol dhe Tottenham Hotspur të interesohen për të.

Kapiteni i Real Madridit dëshiron që të përfundojë karrierën në Santiago Bernabeu, mirëpo nëse klubi nuk i ofron kontratë të re, gjë që klubi ende nuk e ka bërë, atëherë ai mund të ndërrojë skuadër.

Kujtojmë se është përfolur edhe për një kalim të mundshëm të Sergio Ramosit në Francë, te gjigandët francez, Paris Saint Germain, por që ende nuk ka diçka konkrete./UBTNews

Sport

Renditja e re në ranglistën e FIFA, ka ndryshime te Kombëtarja e Shqipërisë

Publikuar

FIFA në fillim të muajit të ardhshëm do të publikojë renditjen e re të kombëtareve në ranglistën e saj. Mirëpo, para kësaj ajo ka njoftuar ndryshimet e disa ekipeve kombëtare në listën e re, në renditjen e ekipeve kombëtare, nga shtëpia më e madhe e futbollit në botë.

Marrë parasysh këtë, Shqipëria dhe Kosova kanë mësuar vendet në të cilat do të pozicionohen me këto ndryshime. Shqipëria që drejtohet nga trajneri italian, Edoardo Reja, pozicionohen në vendin e 66-të, pas paraqitjeve të mira në grumbullimin e fundit, gjersa Kosova nuk pritet të pësojë ndryshime, kësisoj mbetet në vendin e 117-të, në renditjen e FIFA-së.

E top kombëtaret që po dominojnë futbollin botëror, në dhjetë vendet e para janë: Belgjika, Franca, Brazili, Anglia, Portugalia, Spanja, Argjentina, Uruguaji, Meksika dhe Italia, që pozicionohen me pak ndryshime në 10-shen e parë./UBTNews

Vazhdo të lexosh

Të kërkuara