Film & TV

Drama televizive për Boris Johnson, regjisori: Nuk është menduar të jetë një sulm ndaj tij

Autenticiteti dhe objektiviteti ishte një prioritet për krijuesit e filmit.

Publikuar

Kur Michael Winterbottom vendosi të ‘dramatizonte’ muajt e parë të kohës së Boris Johnson në detyrë, askush nuk do ta kishte parashikuar që në kohën e transmetimit, Johnson do të kishte lundruar jo vetëm për Brexit dhe një pandemi globale, por nuk do të ishte më kryeministër.

Por regjisori britanik i tha Sky News se nuk do ta rishikonte komplotin në dritën e akuzave për festën e partisë dhe ritmin me të cilin historia ndryshoi, sepse fokusi i tij ishte se si Johnson e trajtoi pandeminë.

Megjithatë, ai shpreson që drama televizive të mbetet e rëndësishme dhe se zoti Johnson do të përshtatet me të, përcjell UBT News.

“Unë nuk mendoj se ai do të lajkatohet”, tha regjisori.

“Por unë shpresoj se ai do ta shikojë atë dhe do të shohë se sigurisht nuk është një sulm ndaj tij. Nuk është menduar si një sulm”.

Sir Kenneth Branagh është transformuar për t’u dukur pothuajse identik si ish-kryeministri në dramën e shumëpritur me gjashtë pjesë.

Ophelia Lovibond, e cila luan Carrie Johnson, pranoi për Sky News se ajo rrallë e shihte Kenneth Branagh nga “kostumi i Boris” dhe ishte “e çuditshme ta shikoje atë”.

Autenticiteti dhe objektiviteti ishte një prioritet për krijuesit e filmit.

“Nëse keni një mendim armiqësor për Borisin, me siguri do të mendoni se seriali është shumë i butë me të. Dhe nëse e doni Borisin, ndoshta do të mendoni se seriali është shumë i ashpër ndaj tij”, tha Winterbottom.

Lovibond i tha Sky News se ajo u përpoq të shmangte lajmet për ngjarje të vërteta: “Dikush do të linte një gazetë në xhirime dhe unë i thosha vetes: “Oh, nuk duhet ta lexoj këtë sepse do të jetë diçka që nuk e di ende”, thotë ajo. “Nuk kisha qenë kurrë më parë në një situatë të luaja një personazh si ky”.

Regjisori Winterbottom grumbulloi përvoja nga njerëz në të gjithë qeverinë, spitalet, shtëpitë e kujdesit dhe shkencën për të frymëzuar një “rrëfim me ritme të shpejta”.

Ndërsa bazuar në ngjarje reale, ka disa licenca artistike, seriali që sugjeron se Carrie ka një ndikim të fortë në zgjedhjet politike të Boris Johnson./UBTNews/

Film & TV

Margot Robbie pothuajse hoqi dorë nga aktrimi pas vëmendjes që fitoi nga “Wolf Of Wall Street”

“Diçka po ndodhte në ato faza të hershme dhe gjithçka ishte shumë e tmerrshme” tha ajo.

Publikuar

nga

Margot Robbie ka thënë se ajo thuajse e la aktrimin pas përvojës së saj “të tmerrshme” të famës pas “The Wolf Of Wall Street”.

Aktorja kujtoi përvojën e saj duke luajtur në filmin e Martin Scorsese së bashku me Leonardo DiCaprio në moshën 22-vjeçare, duke luajtur rolin e bashkëshortes së Jordan Belfort, Naomi Lapaglia.

“Diçka po ndodhte në ato faza të hershme dhe gjithçka ishte shumë e tmerrshme” tha Robbie për Vanity Fair për vëmendjen që mori pas publikimit të filmit.

“Më kujtohet që i thashë mamasë sime, “Nuk mendoj se dua ta bëj këtë.” Dhe ajo vetëm më shikoi, plotësisht me fytyrë të drejtë dhe tha, “E dashur, mendoj se është tepër vonë për të mos e bërë këtë”, kur kuptova se e vetmja rrugë ishte [të vazhdoja] përpara”.

Lidhur me atë se si ajo i përballon paparacët dhe si e menaxhon jetën sot, Robbie tha se situata ende nuk është plotësisht nën kontroll dhe se kjo situatë po vazhdon.

“Nëse mamaja ime vdes në një aksident me makinë sepse [paparacët] donin një foto timen duke shkuar në dyqan ushqimor, ose rrëzojnë nipin tim nga një biçikletë – për çfarë? Për një foto? Është e rrezikshme, por ende çuditërisht asgjë nuk duket sikur ndryshon”./UBTNews/

Vazhdo të lexosh

Film & TV

Aktori i “Squid Game” akuzohet për ngacmim seksual

Thuhet se aktori i njohur ka prekur në mënyrë të pahijshme një grua në vitin 2017.

Publikuar

nga

Aktori i “Squid Game”, O Yeong-su është përballur së fundmi me një akuzë për ngacmim seksual. Thuhet se aktori i njohur ka prekur në mënyrë të pahijshme një grua në vitin 2017. Kështu të paktën pretendon ajo.

Gruaja ka paraqitur një ankesë në dhjetor të vitit 2021. Mirëpo, mësohet se çështja u mbyll asokohe. Por tashmë çështja është rihapur.

Aktori i famshëm i “Squid Game” i ka mohuar akuzat, ku ka treguar se vetëm e ka kapur gruan përdore duke i treguar rrugën rreth një liqeni.

“Squid Game” u bë një serial mjaft i ndjekur në Netflix dhe thuhet se sezoni i dytë do të shohë rikthimin e Gi-hun dhe Front Man-it misterioz. Shënimi thotë gjithashtu “burri me kostum mund të jetë kthyer” dhe se do të njihemi gjithashtu me Cheol-su, të dashurin e Young-hee.


Është e paqartë se kur saktësisht sezoni i dytë do të bëjë debutimin e tij – ose nëse ka përfunduar ende. Hwang tha për median se mund të shihte sezonin e ardhshëm të “Squid Game” të dalë në fund të vitit 2023 ose 2024 dhe do të shfaqë më shumë lojëra djallëzore./Lapsi.al

Vazhdo të lexosh

Film & TV

Naomi Campbell dëshiron t’i realizohet një film për jetën e saj

Supermodelja tha se shpreson të lë përshtypje në ekranin e madh.

Publikuar

nga

Ylli Naomi Campbell dëshiron që asaj t’i realizohet një biografi për jetën e saj të trazuar.

Supermodelja tha se shpreson të lë përshtypje në ekranin e madh dhe dëshiron që një yll në rritje ta luajë këtë rol.

“Do të doja të ishte dikush, i cili është i panjohur dhe mundësisht dikush nga Londra e Jugut”, tha ajo për Richard Eden të Daily Mail.

Naomi ka lindur nga balerina me origjinë xhamajkane, Valerie Morris dhe nuk e ka takuar kurrë babanë e saj, i cili e braktisi nënën e saj kur ajo ishte shtatzënë.

Modelja tha: “Unë kam pasur suksesin dhe dua të shoh suksesin e gjeneratës së ardhshme”.

Në ditët e para të modelimit, Naomi luftoi me varësinë nga droga, shkoi në rehabilitim në vitin 1999 pas pesë vitesh varësie ndaj kokainës. Që atëherë ajo ka folur sinqerisht për periudhën e saj të përdorimit të drogës./UBTNews/

Vazhdo të lexosh

Film & TV

Jonnie Irwin thotë se po dokumenton “muajt e tij të mbetur”

Për shkak të sëmundjes, ai dëshiron që t’i shfrytëzojë sa më shumë ditët e mbetura të jetës.

Publikuar

nga

Prezantuesi televiziv, Jonnie Irwin foli hapur rreth betejës së tij me kancerin terminal të mushkërive dhe se sa e dhimbshme është kjo periudhë për të si baba.

Ylli britanik ka tre fëmijë. Për shkak të sëmundjes, ai dëshiron që t’i shfrytëzojë sa më shumë ditët e mbetura të jetës.

“Unë dua të krijojë kujtime. E di që fëmijët e mi janë aq të vegjël sa nuk do të më kujtojnë mua”, tha ai gjatë një paraqitje në Good Morning Britain të enjten për Daily Mail, teksa shtoi se dëshiron që t’ua filmojë këto momente fëmijëve të tyre.

Irwin nuk zbuloi asgjë rreth betejës së tij me kancerin deri në fillim të këtij muaji./UBTNews/

Vazhdo të lexosh

Të kërkuara