Film & TV

Lady Gaga në trailerin magjepsës të ‘House of Gucci’

Publikuar

Traileri gjithashtu shfaq aktorin Jared Leto, i cili nuk njihet nga ndryshimet që i’u bënë për rolin në filmin e ardhshëm të Ridley Scott.

House of Gucci, filmi i shumëpritur i Ridley Scott, zyrtarisht do të mbërrijë më vonë këtë vit, më 24 nëntor, dhe përpara premierës kemi marrë një vështrim më të afërt në yjet e tij, përmes disa fotografive, dhe tani trailerin zyrtar.

Posterat e sapo zbuluar për dramën e krimit ofrojnë një paraqitje të shkurtër të disa prej personazheve kryesorë, përfshirë Patrizia Reggiani (luajtur nga Lady Gaga) dhe Maurizio Gucci (Adam Driver).

Marrëdhënia e çiftit do të sigurojë një pikë qendrore për filmin, i cili sillet rreth vrasjes së vitit 1995, kur Reggiani u dënua për aranzhimin e vrasjes së Gucci, ish-burrit të saj.

Posterat gjithashtu ofrojnë një vështrim fillestar te Jared Leto, Jeremy Irons dhe Al Pacino në House of Gucci (treshja luajnë Paolo Gucci, Rodolfo Gucci dhe Aldo Gucci). Leto, në veçanti, duket shumë ndryshe si ish-shefi i dizajnit Gucci, i veshur me proteza dhe një kapak tullac.

Traileri i House of Gucci jep një ide më të mirë të dramës (dhe magjepsjes) që do të shpaloset gjatë gjithë filmit, me skena që përfshijnë dyqanet Gucci, pasarelat, Alpet, Studio 54 dhe natyrisht portën famëkeqe ku u vra Maurizio Gucci.

Shikoni më poshtë:

Një familje që nuk është e gëzuar për publikimin e filmit, është vetë familja Gucci.

Në prill, një nga kushërinjtë e dytë të Maurizio Gucci, Patrizia Gucci, u tha gazetarëve se ata janë “me të vërtetë të zhgënjyer” me filmin, duke shtuar se vendimet e hedhjes janë “të tmerrshme” dhe “të turpshme”./UBTNews

Hidhini një sy posterave të rinj të House of Gucci më poshtë:

Adam Driver dhe Lady Gaga.
Al Pacino, Jared Leto, dhe Jeremy Irons.

Film & TV

“The Suicide Squad” argëtues, edhe gjatë prapaskenave!

Jo gjithmonë prova e parë gjatë xhirimeve, është ajo e cila do të aprovohet.

Publikuar

nga

“The Suicide Squad” ka shumë momente që tregojnë se sa e vështirë është ndonjëherë për një aktor apo aktore të mbajë të qeshurën e tyre gjatë xhirimit të një filmi.

Ndër to edhe aktorja e shumënjohur Margot Robbie e cila luan personazhin e Harley Quinn dhe Idris Elba në personazhin e Bloodsport./UBTNews

Më poshtë shihni prapaskenat në “The Suicide Squad”:

Vazhdo të lexosh

Film & TV

Publikohet traileri i dokumentarit të shumëpritur “Britney vs Spears”

Aty dëgjohen edhe zëra të personave tjerë në intervista.

Publikuar

nga

Netflix ka shpërndarë trailerin e parë të plotë për dokumentarin e tij të ardhshëm mbi kujdestarinë e Britney Spears, të titulluar “Britney vs Spears”, njofton UBT News.

Traileri një minutësh hapet me një regjistrim të zërit të këngëtares, duke thënë: “Unë thjesht dua jetën time përsëri”. Në një klip tjetër ajo thotë, “Unë kam punuar gjithë jetën time … nuk u kam borxh këtyre njerëzve asgjë”, duke i bërë jehonë kundërshtimit të saj të gjatë ndaj kujdestarisë.

Traileri gjithashtu përfshin skena nga protestat e lidhura me lëvizjen #FreeBritney, si dhe informacion në lidhje me një raport konfidencial për rastin e Spears, i cili me sa duket u zbulua gjatë xhirimeve.

Spears ka kritikuar më parë dokumentarë e tjerë mbi jetën e saj dhe betejat ligjore, përfshirë atë të New York Times, “Framing Britney Spears”.

“Këta dokumentarë janë hipokritë“, tha ajo në një postim në Instagram në maj. “Ata kritikojnë mediat dhe pastaj bëjnë të njëjtën gjë”./UBTNews

Vazhdo të lexosh

Film & TV

‘Zgjoi’ nga Blerta Basholli hap Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në Tiranë

Lajmi u bë i ditur në faqen zyrtare të Festivalit.

Publikuar

nga

Duke filluar nga dita e nesërme, Festivali i Filmit Ndërkombëtar në Tiranë fillon me edicionin e vet të 19-të, një Festival ky kualifikues për Akademinë Oscars, përcjell KultPlus.

Lajmi u bë i ditur në faqen zyrtare të Festivalit, ku ndër të tjera u bë e ditur se duke filluar nga nesër, 24 shtator, Festivali do të zgjasë deri më 30 shtator.

”Ky edicion çelet premierën kombëtare të filmit “Zgjoi” nga Blerta Basholli, fitues i tre çmimeve kryesore në Sundance Film Festival 2021 dhe mbyllet me premierën kombëtare të filmit “Në Kërkim të Venerës” nga Norika Sefa, i cili ka fituar çmim në Rotterdam International Film Festival (2021) dhe në Sarajevo Film Festival (2021)”, shkruhet në njoftim.

Ky festival është financuar nga Qendra Kombëtare e Kinematografisë./KultPlus

Vazhdo të lexosh

Film & TV

Vdiq aktori Willie Garson

Vdekjen e aktorit e konfirmuan familjarët e tij.

Publikuar

nga

Ka vdekur në moshën 57-vjeçare aktori Willie Garson, i njohur për rolin e tij në “Sex and the City”. Vdekjen e aktorit e konfirmuan familjarët e tij.

Deri më tani nuk janë zbuluar hollësi rreth shkaktarit të vdekjes, dhe zëdhënësit e aktorit nuk kanë pranuar të deklarohen për media. Por besohet se ai ka vdekur nga shkaqe natyrale pas një sëmundjeje të shkurtër.

Në “Sex and the City” aktori luajti rolin e Stanford Blatch, një agjent i talentuar dhe miku i përkushtuar dhe me shumë stil i protagonistes Carrie Bradshaw (Sarah Jessica Parker), në gjashtë sezone. 

Hapat e tij të parë ishin në shfaqjet televizive “Cheers” dhe “Family Lies”./UBTNews

Vazhdo të lexosh

Të kërkuara