Sport

Distria e bronztë në Pragë

Publikuar

Xhudistja Distria Krasniqi e ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian në Pragë.

Krasniqi e mposhti francezen Melanie Clement me ippon në kategorinë deri 48 kilogramë.

Sot garoi edhe Flaka Loxha, e cila shënoi një fitore dhe një humbje në kategorinë deri në 57 kg./UBTNews

Distria Krasniqi🥋🇽🇰 lufton për medaljen e bronztë🥉 në Kampionatin Evropian Pragë 2020👏👏👏 Distria Krasniqi do të kërkojë…

Posted by Kosovo Olympic Committee on Thursday, November 19, 2020

Sport

Renditja e re në ranglistën e FIFA, ka ndryshime te Kombëtarja e Shqipërisë

Publikuar

FIFA në fillim të muajit të ardhshëm do të publikojë renditjen e re të kombëtareve në ranglistën e saj. Mirëpo, para kësaj ajo ka njoftuar ndryshimet e disa ekipeve kombëtare në listën e re, në renditjen e ekipeve kombëtare, nga shtëpia më e madhe e futbollit në botë.

Marrë parasysh këtë, Shqipëria dhe Kosova kanë mësuar vendet në të cilat do të pozicionohen me këto ndryshime. Shqipëria që drejtohet nga trajneri italian, Edoardo Reja, pozicionohen në vendin e 66-të, pas paraqitjeve të mira në grumbullimin e fundit, gjersa Kosova nuk pritet të pësojë ndryshime, kësisoj mbetet në vendin e 117-të, në renditjen e FIFA-së.

E top kombëtaret që po dominojnë futbollin botëror, në dhjetë vendet e para janë: Belgjika, Franca, Brazili, Anglia, Portugalia, Spanja, Argjentina, Uruguaji, Meksika dhe Italia, që pozicionohen me pak ndryshime në 10-shen e parë./UBTNews

Vazhdo të lexosh

Të kërkuara