Modë

A jeni gati për një ndryshim në flokët tuaj?

Publikuar

Me këto modele do të dukeni unike

Shumë parukierë shkojnë përtej modeleve klasike të flokëve, duke guxuar me ngjyrat.

Ksenia është një artiste autodidakte, e cila zotëronte modelet e saj të para të flokëve për vullnetarë nga familja, miqtë dhe modelet e saj të rastit., Kur ngjyrat e ndritshme dhe gradiente të flokëve po bëheshin gjithnjë e më trend, ajo ra në dashuri me këto teknika.

Ksenia punon si me ngjyra monokrom  ashtu edhe me ngjyra shumë dimensionale të flokëve, shkruan Bright Side. Ajo zbuloi se nganjëherë është më e vështirë të marrësh një ngjyrë të qetë dhe të qëndrueshme të flokëve kur punon me vetëm një ton, në vend se të krijosh një model flokësh gradient me një kombinim të ngjyrave të ndryshme.

Nëse doni të bëni një ndryshim drastik dhe të dukeni unike, ndiqni modelet në foto galerinë më poshtë.

Vazhdo të lexosh

Kulturë, Lifestyle

Ndahen Kendall Jenner dhe Bad Bunny 

Publikuar

nga

Modelja Kendall Jenner dhe këngëtari Bad Bunny thuhet se janë ndarë, kjo pas 10-muajsh.

Një tjetër burim i tha Entertainment Tonight se “Kendall dhe Bad Bunny janë marrë me punët e tyre kohët e fundit dhe lidhja filloi që gradualisht të përfundojë”.

As Kendall, 28, as Ocasio, 29, nuk kanë bërë ndonjë koment publik në lidhje me ndarjen e tyre.

Çifti fillimisht ndezi thashethemet për romancë në shkurt, kur ata u panë me Hailey Bieber dhe Justin Bieber në një takim të dyfishtë.

Kendall dhe Ocasio bënë debutimin e tyre si çift në shfaqjen Gucci në Milano në shtator, përpara se të bashkëpunonin në një kampanjë më vonë atë muaj./UBTNews/

Vazhdo të lexosh

Kulturë, Lifestyle

Pas bojkotit masiv, Zara tërheq reklamën ku u akuzua se tallej me luftën në Gaza

Publikuar

nga

Kompania spanjolle Zara ndryshoi imazhet e diskutueshme në faqen e saj mes thirrjeve nga aktivistët për të bojkotuar markën.

Më herët, Zara kishte shfaqur imazhe në faqen e saj që disa aktivistë pro-palestinezë thonë se duken sikur ishin të frymëzuar nga shkatërrimi i Rripit të Gazës që nga 7 tetori ku janë vrarë mbi 18,000 njerëz, shumica gra dhe fëmijë.

Në një imazh në veçanti, një modele mban një figurë njerëzore të mbështjellë me të bardhë mbi supin e saj, që ngjason me qefinet që përdoren për të mbuluar të vdekurit. Pas saj, shihen copa muri të shkatërruara.

Imazhet e tjera tregojnë manekinëve që u mungojnë gjymtyrët.

Aktivistët, të goditur nga ngjashmëria e fotove me situatën kaotike në Gaza, ku njerëzit shihen teksa mbajnë kufoma, vërshuan burimet e mediave sociale të Zarës me mijëra mesazhe që bënin thirrje për bojkot. Përfundimisht, #BoycottZara ishte në trend në platformën X.

“Unë kam qenë një klient besnik prej kohësh për veshje dhe parfume. Jo më. Fushatë shumë e pakëndshme. Nuk mund të bashkohem me një kompani që nuk ka busull morale”, kishte shkruar një përdoruese e X.

“Qëllimisht festoni një gjenocid”, shkroi një tjetër përdorues i Instagramit.

Disa media të tjera raportojnë se Zara pretendon se e ka konceptuar dhe realizuar sesionin fotografik përpara datës 7 tetor.

Në rrjetet sociale, disa nga imazhet e fushatës mbeten, të shkrepura në studion e një artisti. Sipas Zarës, ata festojnë “angazhimin e markës ndaj mjeshtërisë dhe pasionin për shprehjen artistike”.

Kjo nuk është hera e parë që Zara kritikohet për çështjen e Palestinës./UBTNews/

Vazhdo të lexosh

Kulturë, Lifestyle

Kylie Jenner nderohet me çmimin “Brand Innovator of the Year”

Publikuar

nga

Revista e emëroi manjatën e bukurisë muajin e kaluar pasi ajo debutoi linjën e saj të re të veshjeve Khy në  nëntor.

Ylli i Kardashians, 26 vjeç, u nderua me këtë arritje nga WSJ në ceremoninë mbajtur të mërkurën në Muzeun e Artit Modern në New York City. Ajo kishte veshur një fustan të zi Ferragamo.

Asaj iu dorëzua çmimin nga stilisti Haider Ackermann, i cili ka punuar me manjatën e Kylie Cosmetics për pamjen e saj në Met Gala të vitit 2023.

Në fjalimin e saj të shkurtër, Jenner falënderoi revistën WSJ. “Gjithmonë e kam dashur bukurinë dhe modën dhe jam njohur për suksesin e markave të mia që kam ndërtuar dhe [brendi] Khy u lansua sot”, tha ajo. “Është kaq e veçantë për mua”.

Jenner tha se koleksioni ishte “me të vërtetë i frymëzuar nga veshjet e mia personale dhe disponimet e ndryshme në të cilat jam”.

“Në mënyrë kreative kam një vizion të fortë se si dua të dukem dhe çfarë dua të bëj dhe çfarë dua të vesh”, tha ajo për WSJ. “Askush nuk më thotë se çfarë të bëj”./UBTNews/

Vazhdo të lexosh

Kulturë, Lifestyle

Kendall Jenner dhe Bad Bunny së bashku në reklamën e Gucci

Ata janë fytyrat e reja të linjës së udhëtimit Gucci Valigeria.

Publikuar

nga

Kendall Jenner dhe Bad Bunny janë fytyrat e reja të linjës së udhëtimit Gucci Valigeria.

Në reklamat e publikuara më 30 shtator, Kendall dhe Bad Bunny mbajnë valixhe të ndryshme dhe çanta nga koleksioni i firmës Gucci Savoy. Reklamat u publikuan një javë pasi Kendall dhe Bad Bunny u fotografuan, të ulur në rreshtin e parë së bashku në shfaqjen Gucci Ancora gjatë Javës së Modës në Milano në Itali.

Dyshja ndezën për herë të parë thashethemet për romancë në shkurt, kur u panë në darkë me Justin Bieber dhe gruan Hailey Bieber. Që atëherë, Bad Bunny dhe Kendall janë parë në më shumë dalje dhe gjithashtu kanë pushuar me miqtë. Në fillim të këtij muaji, ata  shijuannjë natë takimi në restorantin Carbone në New York City.

Pavarësisht paraqitjeve të shumta të përbashkëta këtë vit, çifti nuk e kanë adresuar publikisht statusin e tyre të marrëdhënies.

“Njerëzit dinë gjithçka për mua, kështu që çfarë më mbetet për të mbrojtur? Jetën time private, jetën time personale. Kjo është e vetmja përgjigje”, tha reperi për Rolling Stone në qershor. “Në fund të fundit, e vetmja gjë që kam është privatësia ime”./Lapsi.al

Vazhdo të lexosh

Të kërkuara