Teknologji

Turqia thotë se Malajzia dhe Indonezia janë të interesuara për të blerë dronë të armatosur

Globalisht kërkesa për dronët turq është rritur pas ndikimit të tyre në konfliktet në Siri, Ukrainë dhe Libi.

Publikuar

Turqia tha të hënën se Malajzia dhe Indonezia kanë shprehur interes për blerjen e dronëve të armatosur nga firma turke e mbrojtjes, Baykar, e cila ka furnizuar me armë disa vende pas sukseseve në fushën e betejës.

“Shumë vende aziatike, veçanërisht Malajzia dhe Indonezia, tregojnë interes të madh për produktet tona të industrisë së mbrojtjes. Marrëveshjet po nënshkruhen”, tha ministri i Jashtëm turk, Mevlut Çavusoglu në një konferencë për shtyp në Tokio.

“Ne do të plotësojmë nevojën e Japonisë për dronë”, shtoi ministri.

Globalisht kërkesa për dronët turq është rritur pas ndikimit të tyre në konfliktet në Siri, Ukrainë dhe Libi./UBTNews/

Automobilizëm elektrikë

Seuli nis eksperimentin me autobusët vetëdrejtues

Inxhinierët besojnë se ky projekt synon ti bëjë njerëzit të ndihen më rehat me automjete pa shofer.

Publikuar

nga

Kryeqyteti i Koresë së Jugut nisi rrugën e tij të parë me autobus vetë-drejtues të premten, pjesë e një eksperimenti për të cilin inxhinierët thanë se synon t’i bëjë njerëzit të ndihen më rehat me automjetet pa shofer në rrugë.

Automjeti i ri nuk duket si një autobus i rregullt dhe ka skaje të rrumbullakosura së bashku me dritare të mëdha që e bëjnë atë të duket më shumë si një lodër sesa një përparim teknologjik.

Ky dizajn është i qëllimshëm, tha Jeong Seong-gyun, kreu i drejtimit në 42dot, kompania fillestare përgjegjëse për teknologjinë e vetëdrejtimit që tani është në pronësi të kompanisë Hyundai.

“Kjo është e ardhmja”, tha ai për AFP, duke shtuar se autobusi kërkonte “një lloj të ri të konsiderueshëm dizajni”.

Autobusi duket pak “si Lego” dhe është bërë nga pjesë të përbëra për të ndihmuar në uljen e kostove, përcjell UBT News.

Ai përdor kamera dhe lazer për të realizuar transportin në vend të sensorëve të shtrenjtë, shtoi Seong-gyun.

Qëllimi i kompanisë ishte ta bënte teknologjinë me kosto të ulët, të sigurt dhe lehtësisht të transferueshme në shumë lloje automjetesh në të ardhmen.

Tani për tani — me një shofer sigurie që monitoron nga afër — autobusi do të lëvizë vetë rreth një qarku të vogël 3.4 kilometra në qendër të Seulit, udhëtim që zgjat rreth 20 minuta.

Publiku mund të hipë në dy ndalesa të caktuara pasi të rezervojë një vend falas përmes një aplikacioni./UBTNews/

Vazhdo të lexosh

Automobilizëm elektrikë

VinFast i Vietnamit dërgon automjetet e para elektrike te klientët amerikanë

Makinat e para pritet t’u dorëzohen klientëve deri në fund të dhjetorit, tha kompania.

Publikuar

nga

Prodhuesi i automjeteve elektrike në Vietnam, VinFast tha të premten se ka dërguar grupin e parë prej 999 makinave në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, duke kufizuar një ofertë pesëvjeçare për të zhvilluar një qendër të prodhimit të automjeteve në vendin e Azisë Juglindore për tregjet në Amerikën e Veriut dhe Evropë.

Makinat e para pritet t’u dorëzohen klientëve deri në fund të dhjetorit, tha kompania.

Shefi Ekzekutiv i VinFast, Le Thi Thu Thuy, tha se disa nga SUV-të elektrikë VF 8 që do të nisen të premten do të dërgohen në shërbimin e abonimit të makinave në ShBA Autonomy, por shumica do t’u shkojnë blerësve me pakicë që kanë porositur makinën./UBTNews/

Vazhdo të lexosh

Lajmet

Problemet e Foxconn do të dëmtojnë fabrikën gjigante të iPhone në Kinë, punëtorët po largohen

Publikuar

nga

Fabrika kryesore e iPhone, Foxconn në Kinë, do të përballet edhe më tej me ulje të kërkesave gjatë muajit nëntor pas trazirave gjatë kësaj jave, tha të premten një burim për Reuters. 30 për qind e prodhimit të nëntorit u prek si pasojë e këtyre trazirave.

Hapësira, e cila është e vetmja fabrikë ku Foxconn prodhon modele premium iPhone, përfshirë iPhone 14 Pro, nuk ka gjasa të rifillojë prodhimin e plotë deri në fund të këtij muaji, shtoi burimi.

iPhone është përballur me kufizime të rrepta për shkak të COVID-19 që kanë nxitur pakënaqësi midis punëtorëve dhe kanë ndërprerë prodhimin para Krishtlindjeve dhe festës së Vitit të Ri Hënor të janarit, pasi shumë punëtorë ose u izoluan ose u larguan nga fabrika. Kjo ka nxitur shqetësime mbi aftësinë e Apple për të ofruar produkte për periudhën e festave të ngarkuara.

Të mërkurën, punëtorët, shumica e të cilëve ishin rekrutë të rinj të punësuar gjatë javëve të fundit, u përleshën me personelin e sigurisë në uzinën e Zhengzhou në Kinën qendrore./UBTNews/

Vazhdo të lexosh

Automobilizëm elektrikë

​Kia do të nisë prodhimin e automjeteve elektrike në ShBA në vitin 2025

Në vitet e ardhshme, fabrika e re duhet të punësojë më shumë se 8 mijë e 100 njerëz.

Publikuar

nga

Kia ka prodhuar më shumë se 3.8 milionë automjete në Shtetet e Bashkuara të Amerikës që nga viti 2009.

Në ceremoninë e fundit me rastin e fillimit të ndërtimit të fabrikës Hyundai Motor Group Metaplant (HMGMA), Kia Corporation konfirmoi se fillimi i prodhimit të automjeteve elektrike të asaj marke është planifikuar për gjysmën e parë të vitit 2025, në një objekt të dedikuar për prodhimin e automjeteve elektrike (EV) dhe baterive në Savannah (Xhorxhia, ShBA).

Që nga viti 2009, Kia ka prodhuar më shumë se 3.8 milionë automjete në ShBA dhe në vitin 2006 ka realizuar një nga investimet e huaja më të mëdha në historinë e shtetit amerikan të Xhorxhia-s.

Në këtë impiant prodhimi më të avancuar, prodhohen pothuajse 40% e të gjitha shitjeve të makinave Kia në ShBA.

Kia në Shtetet e Bashkuara të Amerikës prodhon modele SUV Telluride, Sorento, Sportage dhe sedan K5, madje 90 për qind e këtyre automjeteve shiten në tregun amerikan, ku janë 750 përfaqësues të shitjeve të veturave Kia.

Në vitet e ardhshme, fabrika e re duhet të punësojë më shumë se 8 mijë e 100 njerëz, sepse në një grup që përveç markave Kia dhe Hyundai, përfshin edhe një markë të tretë – Genesis, ata duan të krijojnë një zinxhir të qëndrueshëm furnizimi për bateri dhe komponentë të tjerë për automjetet elektrike në ShBA.

Vazhdo të lexosh

Të kërkuara