Kulturë, Lifestyle

Shay Mitchell beson që lidhja e saj funksionon më mirë ngase nuk është e martuar

Publikuar

Shay Mitchell mendon se fakti që nuk është e martuar, e bënë lidhjen e saj me partnerin më atraktive.

Aktorja e serialit hit “Pretty Little Liars”, nuk po ngutet të kurorëzohet me të dashurin e saj, Matte Babel, me të cilin është në lidhje nga viti 2017 dhe së bashku e kanë vajzën dy vjeçare, Atlas.

Ajo thotë se asnjëri prej tyre nuk ndihet në presion për t’u martuar, dhe vazhdojnë ta shijojnë çdo moment si çift.

Në intervistën e fundit për emisionin “Daily Pop”, Shay ka deklaruar: “Nuk e di nëse kam bërë diçka në jetë sipas rëndit. Nuk jam martuar para se ta lindi fëmijën. Jam bërë nënë dhe nuk jam martuar ende si dhe nuk jam e sigurt që do ta bëjmë një gjë të tillë. Mendoj se të dy pajtohemi që martesa nuk është diçka e domosdoshme për lidhjen tonë, prandaj nuk ndihemi në presion. Dhe mua më pëlqen shumë ky fakt. Na mbanë në adrenalinë për faktin se e dimë që në secilin moment, njëri apo tjetri mund të largohet dhe nuk ka nevojë të kalojë përmes proceseve të komplikuara të shkurorëzimit për ta bërë këtë gjë. E në të njëjtën kohë, lidhja jonë mbetet më atraktive”.

Për momentin, aktorja 34-vjeçare është fokusuar në jetën e saj si nënë, dhe e pranoi që gjërat po bëhen çdo ditë e më mirë për të dhe vajzën Atlas.

“Është argëtuese. Ajo është dy vjeçare dhe kjo është një moshë e mrekullueshme. Çdo ditë që kalon, më duket sikur gjërat po bëhen më mirë, edhe pse më kanë paralajmëruar që nga këtu, vjen mosha kur gjithçka ndryshon dhe unë do të lutem që ajo të bëhet një foshnje e vogël sërish”, ka thënë Mitchell duke bërë shaka.

Tutje ylli i serialit “You” ka treguar se do t’i pëlqente ta ketë dhe një fëmijë të dytë. Shay e cila në të kaluarën ka folur hapur për depresionin pas lindjes, thotë se është e vendosur të jetë e sinqertë me fansat e saj në Instagram në mënyrë që t’i destigmatizojnë çështjet me të cilat përballen nënat./koha

Vazhdo të lexosh

Kulturë, Lifestyle

Grupi “BTS” performoi në selinë e Kombeve të Bashkuara

Është hera e tretë që ky grup mban fjalim në Kombet e Bashkuara.

Publikuar

nga

Diskutimet në selinë e Kombeve të Bashkuara filluan të hënën mbrëma me performancën e pop grupit BTS.

Grupi është emëruar i dërguari i posaçëm presidencial për brezat dhe kulturën e ardhshme nga presidenti i Koresë së Jugut, Moon Jae-In.

Pop grupi mbajti edhe një fjalim. Kjo është hera e tretë që grupi i famshëm jep fjalim në Kombet e Bashkuara, pas rasteve të kaluara në vitin 2018 dhe 2020./UBTNews

Vazhdo të lexosh

Kulturë, Lifestyle

Koncerti i parë i “Rolling Stones” pa të ndjerin Charlie Watts

Bateristi Charlie Watts vdiq muajin e kaluar.

Publikuar

nga

Grupi “Rolling Stones” mbajti koncertin e parë që nga vdekja e bateristit Charlie Watts, muajin e kaluar.

Koncerti u mbajt në stadiumin Gillette në Masaçusets, ku të pranishëm ishin rreth 300 persona.

Këngëtari Mick Jagger ia dedikoi këtë koncert të ndjerit Watts, që vdiq nga një sëmundje e panjohur, në moshën 80-vjeçare.

“Është një natë pak prekëse për ne sepse është turneu i parë në 59 vjet që kemi bërë pa Charlie Watts-in tonë të dashur. Na mungon shumë, si në grup, si shok – dhe në skenë”, deklaroi ai.

Stones kishin bërë një provë në Boston gjatë verës, dhe për shkak të kufizimeve të udhëtimit të lidhura me pandeminë, nuk morën pjesë në funeralin e Watts në Angli, raportoi The Sun në fillim të këtij muaji./UBTNews

Vazhdo të lexosh

Kulturë, Lifestyle

Adele po rikthehet me album dhe koncert televiziv

Adele rikthehet pas katër vitesh pauzë.

Publikuar

nga

Këngëtarja e mirënjohur, Adele po planifikon të rikthehet në kohën e Krishtlindjeve, me albumin e saj të shumëpritur, i katërti me radhë dhe me një koncert televiziv në Las Vegas.

Me këtë paraqitje, Adele do të rikthehet në skenës pas katër vitesh pauzë, pas turneut të saj rekord në vitin 2017.

Një burim për The Sunday Mirror tha se: “Ka kaluar shumë kohë, por label i saj dëshiron që ajo të dalë para Krishtlindjeve dhe të kenë shenjën e tyre në një shfaqje në Vegas”.

“Adele dhe menaxhmenti i saj kanë qenë në bisedime me BBC America për ta transmetuar atë në të gjithë botën. Kjo do të jetë një nga shfaqjet e pakta si pjesë e turneut të saj promovues”, shoti ky burim.

Kujtojmë se këngëtarja Adele kohët e fundit ka marrë shumë vëmendje pas zyrtarizimit të lidhjes me agjentin sportiv, Rich Paul./UBTNews

Vazhdo të lexosh

Kulturë, Lifestyle

Netflix po sjellë diçka unike me tregimet e Roald Dahl

Bashkojnë forcat dy kompanitë.

Publikuar

nga

Netflix ka blerë të drejtat për librat klasikë të fëmijëve të Roald Dahl nga familja e autorit. Kjo nënkupton që me marrëveshjen e arritur gjiganti do të ketë tregime sikurse “Charlie and the Chocolate Factory” dhe “The BFG”.

Nga Netflix përmes një komunikate shtypi thanë se dy kompanitë “bashkuan forcat për të sjellë storiet më të dashura për fansat në forma shumë kreative”.

Marrëveshja erdhi tri vite pasi Netflix dhe RDSC punuan bashkërisht në disa seri të animuara, përfshirë edhe një që u bazua në “Charlie and the Chocolate Factory”.

Autori britanik Dahl vdiq në vitin 1990 në moshën 76-vjeçare. Ai ishte krijuesi i roleve sikurse Matilda, the BFG, Fantastic Mr.Fox, Willy Wonka dhe the Twits. Librat e tij janë shitur në më shumë se 300 milionë kopje dhe janë përkthyer në 63 gjuhë, sipas deklaratës së Netflix./UBTNews

Vazhdo të lexosh

Të kërkuara