Film & TV

Sandra Bullock tregon se për cilin film u bë pishman

Në një intervistë, aktorja tregoi se për cilin film ndjehet e turpëruar.

Publikuar

Aktorja Sandra Bullock po shikon mbrapa në karrierën e saj filmike – dhe filmin për të cilin ajo thotë se nuk ka kuptim.

Në një intervistë, aktorja tregoi se për cilin film ndjehet e turpëruar.

“Është një film për të cilin ndjehem e tupëruar që isha pjesë e tij. Titullohet “Speed 2″. Kam qenë shumë e zëshme për këtë. Nuk ka sens”, deklaroi mes tjerash aktorja.

“Është një film të cilin do të doja të mos e kisha bërë sepse asnjë fansi nuk i pëlqeu”, shtoi aktorja, duke iu referuar gazetarit, i cili tha se i pëlqente filmi kur ishte adoleshent.

Filmi i vitit 1997, në të cilin Bullock luajti së bashku me Jason Patric, tregon historinë e Annie (Bullock) dhe të dashurit të saj duke u përpjekur të ndalojnë një anije lundrimi në Karaibe, me të cilën po kalonin pushimet, nga përplasja me një cisternë nafte. Keanu Reeves luajti me Bullock në filmin origjinal të vitit 1994, por ai nuk u kthye për të ripërsëritur rolin e tij si Jack Traven në vazhdimin e filmit./UBTNews/

Film & TV

Aktori Luke Evans i shpreh mbështetje Ukrainës

Ai dëshiron që “lufta e tmerrshme dhe e pakuptimtë të përfundojë”.

Publikuar

nga

Aktori nga Uellsi, Luke Evans, i cili u shfaq në filmat “Beauty and The Beast” dhe “The Beast and The Hobbit”, i shprehu mbështetje popullit të Ukrainës.

Qytetarët ukrainas janë “vëllezërit dhe motrat tona”, thotë ai, duke shtuar se dëshiron që “lufta e tmerrshme dhe e pakuptimtë të përfundojë”./UBTNews/

Vazhdo të lexosh

Film & TV

Zbulohen detaje rreth filmit të fundit të Quentin Tarantino

Detajet rreth komplotit të filmit të ardhshëm mbeten të paqarta.

Publikuar

nga

Filmi final i vetëshpallur i Quentin Tarantinos është në rrugë e sipër. Të martën, The Hollywood Reporter raportoi se Tarantino ka shkruar një skenar të titulluar “The Movie Critic” që tani po përgatitet ta drejtojë në vjeshtë, duke cituar burime.

Detajet rreth komplotit të filmit të ardhshëm mbeten të paqarta, por gazeta raportoi se filmi zhvillohet në Los Anxhelos gjatë fundit të viteve 1970 dhe përqendrohet rreth një gruaje kryesore. THR spekuloi se filmi mund të fokusohej në kritiken e ndjerë të filmit Pauline Kael, për të cilën Tarantino “dihet se ka një respekt të thellë” dhe që për disa muaj në 1979 punoi si konsulent në Paramount Pictures, sipas gazetës. Kael vdiq në vitin 2001.

Quentin ka thënë prej vitesh se do të bënte vetëm 10 filma në karrierën e tij. Në nëntor 2022, regjisori i filmit Pulp Fiction i tha Chris Wallace të CNN se filmi i tij i radhës do të ishte i fundit pas publikimit të nëntë filmave të pavarur, duke filluar me Reservoir Dogs të vitit 1992. “E kam bërë për një kohë të gjatë; e kam bërë për 30 vjet. Dhe është koha për të përfunduar shfaqjen”, i tregoi Tarantino Wallace.

Tarantino ka fituar dy çmime Oscar për skenarin: për filmin Pulp Fiction të vitit 1994 dhe Django Unchained të vitit 2012, të dyja të cilat ai i drejtoi gjithashtu. Pjesa tjetër e filmave të tij të pavarur të drejtuara përfshijnë Jackie Brown (1997), Kill Bill: Volume 1 (2003), Kill Bill: Volume 2 (2004), Inglourious Basterds (2009) dhe The Hateful Eight (2015)./lapsi.al/

Vazhdo të lexosh

Film & TV

Pas kaq shumë vitesh karrierë, Jame Lee Curtis fiton “Oscarin” e parë

Ajo mori në shtëpi çmimin për ‘aktoren më të mirë në një rol dytësor’.

Publikuar

nga

Jamie Lee Curtis ka fituar “Oscar”-in e saj të parë, duke shkuar një hap më tej se prindërit e saj, të cilët ishin të dy të nominuar për një çmim “Oscar”.

Aktorja e Hollywoodit, e cila është pasardhëse e yllit të “Psycho”, Janet Leigh dhe aktorit të “Some Like It Hot”, Tony Curtis, mori në shtëpi çmimin për ‘aktoren më të mirë në një rol dytësor’ për performancën në “Everything Everywhere All at Once”.

Gjatë fjalimit emocional, Curtis, 64-vjeçare, u sigurua që t’i kujtonte botës rrënjët e saj dhe faktin që prindërit e saj të ndjerë nuk arritën kurrë në podium.

“E di që duket sikur po qëndroj këtu vetëm, por nuk jam. Unë jam me qindra njerëz”, tha Curtis, përpara se përmendte kolegët nga filmi, duke shtuar: “Ne sapo fituam një Oscar”.

Në momentet përmbyllëse të fjalimit, Curtis tha: “Dhe nëna ime dhe babai im ishin të dy të nominuar për Oscar në kategori të ndryshme. Unë sapo fitova një Oscar”.

Leigh u nominua për ‘aktoren më të mirë në një rol dytësor’ në vitin 1960 për rolin e saj në “Psycho” të Alfred Hitchcock, ndërsa Tony Curtis mori një nominim në 1958 për ‘aktorin më të mirë në një rol kryesor’ për interpretimin në “The Defiant Ones”.

Michelle Yeoh ndërkaq u shpall ‘aktorja më e mirë’, kurse Brendan Fraser gjithashtu mori një çmim për ‘aktorin më të mirë’.

Filmi “Everything Everywhere All at Once” mori gjithsej shtatë çmime.

Vazhdo të lexosh

Film & TV

Vajza e Navalnyt thotë se ai e di se dokumentari rreth jetës së tij fitoi çmimin Oscar

“E di se ai është tepër i lumtur”, deklaroi ajo mes tjerash.

Publikuar

nga

Aktivisti i burgosur rus kundër korrupsionit, Alexey Navalny e di se filmi i CNN-it mbi jetën e tij ka fituar një çmim Oscar, deklaroi vajza e tij të hënën.

“Po mund ta konfirmoj se ai e di që ka fituar një çmim Oscar. Është çmenduri ta thuash me zë të lartë, por e di se ai është tepër i lumtur”, deklaroi ajo.

“Navalny” fitoi në kategorinë dokumentari më i mirë në ceremoninë Academy Awards të së dielës. Filmi rrëfen rreth planeve për ta vrarë Navalnyn, një kritik i hapur i presidentit Vladimir Putin, i cili tani po vuan dënim nëntëvjeçar në një burg të sigurisë maksimale në lindje të Moskës.

Navalnaya tha se fitorja e çmimit Oscar është një realizim i punës së babait të saj dhe se të gjithë ata që “kanë luftuar kundër regjimit të Putinit nuk janë të padukshëm”./UBTNews/

Vazhdo të lexosh

Të kërkuara