Kronika e zezë

Policia arreston tre persona në veri të Mitrovicës

Njëri prej tyre kishte pasur urdhër-arrest aktiv në lidhje me një laborator droge.

Publikuar

Policia e Kosovës njofton se ka arrestuar tre persona në veri të Mitrovicës, ku njëri prej tyre kishte pasur urdhër-arrest aktiv në lidhje me një laborator droge.

Në njoftimin e Policisë thuhet se gjatë angazhimeve të saj për garantimin e sigurisë dhe parandalimin e veprave penale, ajo ka ndaluar për kontroll automjetin e tipit VW Golf, të cilin e drejtonte i dyshuari me inicialet N.M dhe dy pasagjerë të tjerë, M.T dhe D.J.

Pas ndalimit të automjetit nën dyshimin për posedim të substancave narkotike është kontrolluar automjeti dhe në të është gjetur sasi e dyshuar e kokainës dhe marihuanës.

Në cilësinë e provave, Policia ka gjetur kokainë me peshë rreth 10 gramë, marihuanë 98 gramë, para kesh 83540 dinarë të Serbisë, 205 euro dhe katër telefona mobilë.

Gjatë verifikimit të personave të ndaluar nga Policia e Kosovës ka rezultuar se i dyshuari me iniciale (M. T.) m/s, ka urdhër-arrest aktiv në lidhje veprën penale për narkotik/laborator droge.

Në lidhje me rastin është njoftuar prokurori kujdestar dhe me aktvendim mbi ndalim për tre (3) personat e dyshuar është caktuar masa e ndalimit policor prej 48-orësh, thuhet në njoftimin e Policisë.

Kronika e zezë

​Rrëmbehet një person në Prishtinë dhe dërgohet në një mal

Nuk raportohet për të arrestuar.

Publikuar

nga

Policia ka pranuar një informatë nga një qytetar se një shok i tij është rrëmbyer nga një person dhe i njëjti është dërguar në një mal në afërsi të Prishtinës.

Sipas Policisë, rasti ka ndodhur dje në Prishtinë. Njësitë policore kanë filluar ta trajtojnë rastin. Pas disa orësh personi që dyshohet se ka qenë i rrëmbyer është paraqitur në stacion policor.

Njësitë e hetimeve rajonale janë duke e trajtuar rastin. Nuk raportohet për të arrestuar.

Vazhdo të lexosh

Kronika e zezë

Gjendet i vdekur në Qendrën e Paraburgimit në Hajvali

Me vendim të prokurorit trupi i pajetë është dërguar për obduksion në IML Prishtinë.

Publikuar

nga

Një person derisa ka qenë në vuajtje të dënimit në Qendra e Paraburgimit në Hajvali të Prishtinës, është gjetur pa shenja jete.

Rasti është raportuar dje në mëngjes dhe vdekjen e personit e ka konstatuar mjeku kujdestar. Raportohet se i njëjti ka qenë përdorues i substancave narkotike.

Me vendim të prokurorit trupi i pajetë është dërguar për obduksion në IML Prishtinë.

Vazhdo të lexosh

Kronika e zezë

Katër të arrestuar për tentim vrasje në Rahovec

Me vendim të prokurorit, katër të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

Publikuar

nga

Policia e Kosovës pas hetimeve intensive ka arrestuar katër të dyshuar nën dyshimin se të njëjtit në bashkëveprim kanë kryer vepra penale tentim vrasje dhe armë mbajtje pa leje

Sipas Policisë, në vendin e ngjarjes janë gjetur 70 gëzhoja të kalibrave të ndryshëm ndërsa gjatë kontrollit në katër shtëpitë e tyre si prova materiale janë gjetur dhe konfiskuar: një AK-47, një pushkë gjuetie, dy pistoleta dhe 74 copë fishekë të kalibrave të ndryshëm.

Dy prej të dyshuarve kanë pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit, katër të dyshuarit janë dërguar në mbajtje. Rasti në procedurë hetimore./UBTNews/

Vazhdo të lexosh

Kronika e zezë

Përfshihet nga zjarri një banesë në lagjen “Bregu i Diellit” në Prishtinë

Policia tha se nuk ka persona të lënduar nga zjarri.

Publikuar

nga

Një banesë është përfshirë nga zjarri në lagjen “Bregu i Diellit” në Prishtinë. Rastin e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti. Ajo tha se nuk ka persona të lënduar nga zjarri.

“Sot rreth orës 12:30, kemi pranuar informatën për një incident zjarri në lagjen Bregu i diellit, në Prishtinë, ku nga zjarri është përfshirë një banesë. Në vendngjarje kanë dalë zjarrfikësit dhe policia të cilët po merren me rastin. Nuk është raportuar për ndonjë person të lënduar”, tha Ahmeti.

Vazhdo të lexosh

Të kërkuara