Magazinë

Piers Morgan i lumtur pas largimit të Ronaldos nga Manchester United

Intervista e tij i parapriu largimit të Ronaldos nga klubi.

Publikuar

Transmetuesi dhe gazetari britanik Piers Morgan është i lumtur pasi intervista e tij e diskutueshme me Cristiano Ronaldon rezultoi efektivisht në largimin e futbollistit legjendar nga Manchester United.

Pasi Manchester United njoftoi të martën se klubi do të ndërpresë lidhjet me atletin e famshëm portugez, Morgan shkroi në Twitter, duke thënë: “Fund”. Ai e ndoqi atë postim në Twitter me një postim tjetër që kishte një foto të Ronaldos duke mbajtur një fanellë të Arsenalit me emrin e tij dhe numrin shtatë në anën e pasme që gazetari ia kishte dhuruar atij, duke shkruar “Koha për Fazën 2”.

Ronaldo ende nuk ka bërë të ditur nëse planifikon t’i bashkohet një klubi të ri. Ai ka lëshuar një deklaratë të tijën, e cila thotë,“Pas bisedave me Manchester United, ne kemi rënë dakord reciprokisht për të përfunduar kontratën tonë herët. Unë e dua Manchester United dhe i dua tifozët, kjo nuk do të ndryshojë kurrë”.

“Megjithatë, është koha e duhur për mua të kërkoj një sfidë të re. I uroj skuadrës suksese për pjesën e mbetur të sezonit dhe për të ardhmen”, shtoi ai.

Kujtojmë se Ronaldo dha një intervistë për Morgan, në të cilën ai kritikoi klubin dhe menaxherin Erik ten Hag. Burime thanë për ESPN më herët se Manchester thuhet se po kërkonte të ndërpresë kontratën e 37-vjeçarit pas zbulimeve të bëra nga futbollisti./UBTNews/

Film & TV

Margot Robbie pothuajse hoqi dorë nga aktrimi pas vëmendjes që fitoi nga “Wolf Of Wall Street”

“Diçka po ndodhte në ato faza të hershme dhe gjithçka ishte shumë e tmerrshme” tha ajo.

Publikuar

nga

Margot Robbie ka thënë se ajo thuajse e la aktrimin pas përvojës së saj “të tmerrshme” të famës pas “The Wolf Of Wall Street”.

Aktorja kujtoi përvojën e saj duke luajtur në filmin e Martin Scorsese së bashku me Leonardo DiCaprio në moshën 22-vjeçare, duke luajtur rolin e bashkëshortes së Jordan Belfort, Naomi Lapaglia.

“Diçka po ndodhte në ato faza të hershme dhe gjithçka ishte shumë e tmerrshme” tha Robbie për Vanity Fair për vëmendjen që mori pas publikimit të filmit.

“Më kujtohet që i thashë mamasë sime, “Nuk mendoj se dua ta bëj këtë.” Dhe ajo vetëm më shikoi, plotësisht me fytyrë të drejtë dhe tha, “E dashur, mendoj se është tepër vonë për të mos e bërë këtë”, kur kuptova se e vetmja rrugë ishte [të vazhdoja] përpara”.

Lidhur me atë se si ajo i përballon paparacët dhe si e menaxhon jetën sot, Robbie tha se situata ende nuk është plotësisht nën kontroll dhe se kjo situatë po vazhdon.

“Nëse mamaja ime vdes në një aksident me makinë sepse [paparacët] donin një foto timen duke shkuar në dyqan ushqimor, ose rrëzojnë nipin tim nga një biçikletë – për çfarë? Për një foto? Është e rrezikshme, por ende çuditërisht asgjë nuk duket sikur ndryshon”./UBTNews/

Vazhdo të lexosh

Kulturë, Lifestyle

Detajet e fshehura në fotografinë virale të Ronaldos dhe Messit

Fotografia mori më shumë se 39 milionë pëlqime në Instagram.

Publikuar

nga

Yjet Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi e thyen internetin.

Një ditë para fillimit të Botërorit, emrat e njohur të futbollit publikuan një fotografi në rrjetet e tyre sociale gjoja se duke luajtur shah me njëri-tjetrin, në një fushatë për Louis Vuitton.

Qëkur u publikua, fotografia e Cristiano Ronaldos mori më shumë se 39 milionë pëlqime në Instagram, duke u bërë fotografia e dytë në botë më e pëlqyer në historinë e Instagramit.

Kjo nuk është befasi marrë parasysh faktin që ylli portugez është njeriu më i ndjekur në platformë, me mbi 500 milionë fansa.

Interesante, një video e publikuar nga Louis Vuitton, tregon se fotografia, që u realizua nga fotografja e yjeve, Annie Leibovitz, u montua dhe se të dy yjet nuk ishin kurrë bashkë në të njëjtën dhomë.

Fotografia ka një kuptim dhe detaje të fshehura të cilat fansat i kanë kuptuar që nga fillimi.

Fotoja i shfaq dy futbollistët legjendarë të zhytur në mendime mbi një lojë intensive shahu, e cila luhet në një valixhe me kuadrate Louis Vuitton. Në mbishkrim shkruhet: ‘Fitorja është një gjendje shpirtërore’.

Tifozët e shahut gjithashtu kuptuan shpejt se pozicioni i pjesëve të shahut nuk ishte caktuar vetëm rastësisht, por që në fakt imiton një ndeshje të luajtur nga mjeshtrit përkatës të shahut Magnus Carlsen dhe Hikaru Nakamura në turneun e shahut Norway në vitin 2017.

Një tjetër detaj që shumë njerëz në internet e kapën është se trungu i Louis Vuitton, mbi të cilin luhet loja e shahut, ka një kuptim më emblematik sesa duket.

Imazhet nga Kupa e Botës 2018 FIFA e mbajtur në Rusi po qarkullojnë përreth, të cilat tregojnë se një çantë Louis Vuitton është përdorur për të paraqitur trofeun e Kupës së Botës para ndeshjes hapëse dhe finales në Moskë./UBTNews/

Vazhdo të lexosh

Kulturë, Lifestyle

Ice Cube humbi një marrëveshje 9 milionë dollarëshe pasi refuzoi të merrte vaksinën kundër Covid-19

“Kam refuzuar një film sepse nuk doja të merrja atë vaksinë të ndyrë”, tha ai.

Publikuar

nga

Reperi i kthyer në aktor, Ice Cube ka zbuluar së fundmi se iu desh të humbiste një punë aktrimi që ishte caktuar t’i paguante 9 milionë dollarë, sepse ai refuzoi të bënte vaksinën kundër COVID.

Cube, emri i vërtetë i të cilit është O’Shea Jackson Sr., zbuloi në podkastin Million Dollaz Worth of Game se ai kishte humbur një rol në serialin komedi “Oh Hell No” me regji të Kitao Sakurai.

Producentët thuhet se kishin kërkuar nga aktorët dhe anëtarët e ekuipazhit të filmit që të vaksinoheshin kundër COVID përpara se të fillonin xhirimet në Hawaii në dimrin e 2021.

Cube komentoi në podcast, “Kam refuzuar një film sepse nuk doja të merrja atë vaksinë të ndyrë”, duke shtuar më tej, “nuk e di se si ndihet Hollivudi për mua tani”.

Ish-anëtari i NWA nuk dha një përgjigje të qartë kur u pyet nëse ai po planifikonte të linte karrierën në Hollywood dhe të fillonte një shtëpi prodhimi të tij.

Cube nuk është i vetmi personazh i famshëm që ka refuzuar një vaksinë. Të famshëm të tjerë që refuzuan të merrnin vaksinën përfshijnë Offset, MIA, Rob Schneider dhe Joe Rogan./UBTNews/

Vazhdo të lexosh

Film & TV

“Euphoria” në tregun gjerman

Shfaqja ndjek disa adoleshentë teksa luftojnë me drogën, traumën dhe mediat sociale.

Publikuar

nga

Shfaqja fituese e çmimeve Emmy, “Euphoria” do të ketë një përshtatje për tregun gjerman, raportoi Variety.

Zeitsprung Pictures ka zgjedhur programin nga ADD Content, i cili përfaqëson formatin dhe të drejtat ndërkombëtare të serisë.

Shfaqja Euphoria është origjinale e Ron Leshem dhe Daphna Levin. Shfaqja ndjek një grup adoleshentësh të shkollave të mesme teksa luftojnë me drogën, traumën dhe mediat sociale, duke balancuar gjithashtu miqësinë dhe dashurinë.

Shfaqja ku personazhet kryesore luajnë Zendaya, Jacob Elordi dhe Sydney Sweeney, fitoi shpejt popullaritet dhe tani është planifikuar të rikthehet për një sezon të tretë.

Shkrimtarët Druck, Jonas Lindt dhe Paulina Lorenz tashmë janë zgjedhur për të punuar në përshtatjen gjermane./UBTNews/

Vazhdo të lexosh

Të kërkuara