Sport

Mourinho: Kam fituar 25 trofe e gjysmë

Publikuar

Ish trajneri i Tottenhamit, Jose Mourinho ka deklaruar se ka fituar 25 trofe e gjysmë në karrierën e tij, pasi u shkarkua disa ditë para finales së Carabao Cup.

Mourinho ka kaluar një karrierë mjaftë të suksesshme duke fituar trofe me klubet si Porto, Chelsea, Inter, Real Madrid dhe Manchester United, derisa ishte vetëm Spurs që e mbylli aventurën pa trofe, transmeton lajmi.net.

Sidoqoftë, një javë para finales mes Tottenham dhe Man City, Mourinho u shkarkua nga pozita e kryetrajnerit të klubit londinez.

Lidhur me këtë, tekniku portugez ka deklaruar se ka fituar 25 trofe e gjysmë.

“James, nëse dëshiron të më pyesësh sa trofe kam fituar, është 25 e gjysmë”.

“Cila është gjysmë”, ishte shtruar pyetje nga Corden.

“Gjysma është finalja që nuk e zhvillova me Tottenham”, ishte përgjigja e Mourinhos.

“Pyeti njerëzit që kanë luajtur shumë finale dhe të gjithë thonë ‘të luash në finale është ëndërr’ dhe nuk ka rëndësi nëse është e para, e 20-të ose e 50-ta, finalja është gjithmonë ëndërr”.

“Finalja e Wembley është më shumë se ëndërr, luajta të parën në Wembley dhe çdo herë që shkojë atje, është më shumë se ëndërr dhe shans për të fituar trofe me një klub që nuk ka shumë do ishte ëndërr e dyfishtë”.

“Jam person i tillë që kur i mbyll derën një klubi, lëvizi dhe iu uroj fat njerëzve, por në mënyrë qesharake do thosha kam 25 e gjysmë trofe sepse nëse diçka flet për karrierën time nuk është të luajë finale që nuk do ta fitoja”, deklaroi ai.

Ndërkohë, Mourinho mori drejtimin e Romës dhe mbetet të shihet a do këtë sukses me klubin italian.

Lajmet

Kosova, e dyta në “Tokyo 2020” në sportin e xhudos

Publikuar

nga

Sot kanë përfunduar garat në të gjitha kategoritë në sportin e xhudos në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”.

Japonia prin bindshëm në renditjen përfundimtare me 10 medalje gjithsej, tetë të arta, një të argjendtë dhe një të bronztë.

E menjëherë pas Japonisë, në vendin e dytë renditet Kosova me dy medalje gjithsej, të dyjat të arta.

Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova janë meritoret që Kosova shkroi një sukses kaq të madh dhe një renditje kaq të lartë në mesin e të gjitha vendeve.

Vazhdo të lexosh

Sport

Man City e blindon Edersonin

Publikuar

nga

Ederson do të vazhdojë të jetë numri një në portën e Manchester City.

Sipas “Athletic”, klubi i ka ofruar kontratë të re portierit brazilian.

Ai ka kontratë deri më 2025, por paraqitjet mbresëlënëse kanë bërë që klubi t’i ofrojë rinovimin e kontratës me kushte më të mira ekonomike.

Ai do të vazhdojë të jetë numri një i skuadrës së Pep Guardiolës edhe për shumë vite.

Vazhdo të lexosh

Sport

City zyrtarisht në bisedime me Aston Villën, ofron 120 milionë për Grealish

Publikuar

nga

Manchester City ka bërë ofertë zyrtare 100 milionë funte për Grealish, apo ndryshe 117.4 milionë euro.

Grealish është dëshira e madhe e Pep Guardiolës.

Drejtuesit e Manchester City janë duke bërë gjithçka që është e mundur për t’ia plotësuar këtë dëshirë trajnerit të tyre të dashur.

Eksperti i transferimeve, italiani Fabrizio Romano, të premten në mëngjes raportoi se zyrtarisht, City ka nisur bisedimet me Aston Villën për Grealish.

Tani “Telegraph” raporton se oferta zyrtare e Cityt është 100 milionë funte, afër 120 milionë euro, një shifër vështirë e refuzueshme nga ana e Aston Villës.

Vazhdo të lexosh

Sport

Aguero nis stërvitjet te Barça, i lumtur dhe mezi pret të startojë sezoni

Publikuar

nga

Sergio Aguero është rikthyer nga pushimet dhe ka nisur punën te klubi i ri, Barcelona.

Ai është stërvitur i veçuar të premten në mëngjes, derisa thotë se mezi pret që të takojë shokët dhe të nisë sezonin me Barcelonën.

Aguero, te Barcelona do ta ketë Lionel Messin, shokun më të mirë, ani pse Messi ende zyrtarisht s’e ka rinovuar kontratën.

Që nga largimi i Luis Suarez, Messi ka qenë disi i vetmuar, por tashmë ka shokun e jetës, Agueron, i cili ka nënshkruar deri më 2023 me Barçën. 

Vazhdo të lexosh

Të kërkuara