Sport

Lojtarët e GTA-s mund të fitojnë 500 mijë dollarë nduke përfunduar misione

Sjellja e dhjetë ose më shumë automjeteve do ta bëj çmimin në një shifër prej 500,000 dollarësh.

Publikuar

Lojtarët e Grand Theft Auto Online tani mund të fitojnë shpërblime mbresëlënëse duke përfunduar Misionet e Shitjes së Transportit të Automjeteve brenda variantit me shumë lojtarë.

Një freskim i fundit i Grand Theft Auto Online ka dyfishuar shpërblimet që mund të fitojnë duke përfunduar misionet e shitjes së transportit të automjeteve. Multiplayer i Rockstar Games u publikua në 2013 së bashku me një lojtar të vetëm Grand Theft Auto V.
Që nga fillimi i tij, zhvilluesi ka vazhduar të mbështesë GTA Online përmes përmbajtjes shtesë dhe ngjarjeve në lojë.

Gara nëpër rrugët e qytetit me makina të shpejta ka qenë gjithmonë një pjesë e madhe e apelit të Grand Theft Auto, dhe GTA Online sigurisht jep atë fantazi kriminale.

Një lojtar “imagjinar” kohët e fundit shkoi në një udhëtim nëpër rrugët e Los Santos pa mbajtur as timonin. Një pamje e personit të parë tregonte që të dy duart e karakterit të lojtarit ishin të zëna, njëra nga një pistoletë dhe tjetra nga një cigare, ndërsa automjeti i tyre u kthye automatikisht dhe pa mundim përmes trafikut. Autopiloti i dukshëm u arrit duke përdorur një telekomandë dhe duke mbajtur një armë dhe më pas duke vozitur në pamjen e personit të parë.

Lojërat Rockstar kohët e fundit shtuan shpërblime për GTA Online të cilat japin shpërblime të dyfishta për lojtarët që kryejnë misionet e shitjes së transportit të automjeteve midis 10 qershorit dhe 23 qershorit.

Këto misione u japin detyrë lojtarëve të marrin automjete specifike, zakonisht duke përdorur metoda kriminale dhe më pas duke i shitur për një fitim. Për më tepër, lojtarët që kryejnë pesë ose më shumë misione të vjedhjeve të transportit të automjeteve gjatë dy javëve të ardhshme do të marrin një bonus prej 250,000 dollarësh. Kurse sjellja e dhjetë ose më shumë automjeteve do ta dyfishojë atë çmim në një mbresëlënëse prej 500,000 dollarësh.

GTA Online gjithashtu lejon lojtarët të fluturojnë mbi retë. Një lojtar kohët e fundit tërhoqi një marifet të pabesueshëm të gjatë 2-minutësh duke përdorur një avion reaktiv. Vitrina spektakolare tregton shpejtësi për manovrim, me avionin që qëndron me kujdes poshtë urave dhe midis strukturave pa kujdes.

Rockstar Games ka qenë në gjendje të ruajë bazën e GTA Online përmes mbështetjes së shpeshtë, duke siguruar që lojtarët të kenë gjithmonë diçka për të bërë në Los Santos. Ky angazhim për ngjarjet në lojë i mban lojtarët për një kohë të gjatë të angazhuar më shumë se shtatë vjet pas daljes fillestare të lojës.

Ndërsa shumë lojtarë presin me padurim një titull të ri me një lojtar nga Rockstar, zhvilluesi mund të jetë i sigurt se GTA Online do të mbajë të kënaqur shumë tifozë./UBTNews

Vazhdo të lexosh

Lajmet

Kosova, e dyta në “Tokyo 2020” në sportin e xhudos

Publikuar

nga

Sot kanë përfunduar garat në të gjitha kategoritë në sportin e xhudos në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”.

Japonia prin bindshëm në renditjen përfundimtare me 10 medalje gjithsej, tetë të arta, një të argjendtë dhe një të bronztë.

E menjëherë pas Japonisë, në vendin e dytë renditet Kosova me dy medalje gjithsej, të dyjat të arta.

Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova janë meritoret që Kosova shkroi një sukses kaq të madh dhe një renditje kaq të lartë në mesin e të gjitha vendeve.

Vazhdo të lexosh

Sport

Man City e blindon Edersonin

Publikuar

nga

Ederson do të vazhdojë të jetë numri një në portën e Manchester City.

Sipas “Athletic”, klubi i ka ofruar kontratë të re portierit brazilian.

Ai ka kontratë deri më 2025, por paraqitjet mbresëlënëse kanë bërë që klubi t’i ofrojë rinovimin e kontratës me kushte më të mira ekonomike.

Ai do të vazhdojë të jetë numri një i skuadrës së Pep Guardiolës edhe për shumë vite.

Vazhdo të lexosh

Sport

City zyrtarisht në bisedime me Aston Villën, ofron 120 milionë për Grealish

Publikuar

nga

Manchester City ka bërë ofertë zyrtare 100 milionë funte për Grealish, apo ndryshe 117.4 milionë euro.

Grealish është dëshira e madhe e Pep Guardiolës.

Drejtuesit e Manchester City janë duke bërë gjithçka që është e mundur për t’ia plotësuar këtë dëshirë trajnerit të tyre të dashur.

Eksperti i transferimeve, italiani Fabrizio Romano, të premten në mëngjes raportoi se zyrtarisht, City ka nisur bisedimet me Aston Villën për Grealish.

Tani “Telegraph” raporton se oferta zyrtare e Cityt është 100 milionë funte, afër 120 milionë euro, një shifër vështirë e refuzueshme nga ana e Aston Villës.

Vazhdo të lexosh

Sport

Aguero nis stërvitjet te Barça, i lumtur dhe mezi pret të startojë sezoni

Publikuar

nga

Sergio Aguero është rikthyer nga pushimet dhe ka nisur punën te klubi i ri, Barcelona.

Ai është stërvitur i veçuar të premten në mëngjes, derisa thotë se mezi pret që të takojë shokët dhe të nisë sezonin me Barcelonën.

Aguero, te Barcelona do ta ketë Lionel Messin, shokun më të mirë, ani pse Messi ende zyrtarisht s’e ka rinovuar kontratën.

Që nga largimi i Luis Suarez, Messi ka qenë disi i vetmuar, por tashmë ka shokun e jetës, Agueron, i cili ka nënshkruar deri më 2023 me Barçën. 

Vazhdo të lexosh

Të kërkuara