Sport

Liverpooli është favoriti për ta transferuar Bellingham në verë

Pavarësisht konkurrencës së madhe nga Manchester City dhe Real Madridi, sipas “Sky Sports Germany”.

Publikuar

Liverpooli mbetet favoriti për ta transferuar yllin e Borussia Dortmundit, Jude Bellingham këtë verë, pavarësisht konkurrencës së madhe nga Manchester City dhe Real Madridi, sipas “Sky Sports Germany”.

Duke folur për “Transfer Show”, gazetari i njohur i “Sky Germany”, Florian Pletternberg tha se trajneri i Jurgen Klopp është duke insistuar vazhdimisht për ta sjellë 19 vjeçarin në Angli për ta përforcuar mesfushën e tij.

Bellingham ishte lojtar kyç për Anglinë gjatë Kupës së Botës në Katar, dhe po kalon nëpër një formë të jashtëzakonshme me Dortmundin në garat evropiane dhe Bundesliga, duke shënuar plot 10 gola në 23 ndeshjet e zhvilluara në të gjitha garat.

Klopp veçse e ka bërë të ditur këtë janar se skuadra e tij do t’i nënshtrohet disa ndryshimeve të mëdha këtë verë, me Liverpoolin që e ka bërë prioritet blerjen e Bellingham.

“Ne të gjithë mendojmë se Bellingham do të largohet këtë verë, dhe se nuk ka shanse që Dortmundi ta mbajë atë. Por ai ka një kontratë pa një klauzolë lirimi, kështu që çmimi do të jetë tejet i lartë. Dortmundi dëshiron të përfitojë rreth 100-150 milionë euro nga ai këtë verë”, tha Plettenberg.

“Ka tre skuadra që garojnë për të, Real Madridi, Manchester City dhe Liverpooli. Liverpooli është njëri nga favoritët, dhe Jurgen Klopp po insiston, insiston dhe insiston për të dhe thotë se ai është synimi numër një i tij. Klopp nuk ka folur ende me Bellingham personalisht, por bisedimet janë mbajtur me Julian Ward. Tani ata duhet të punojnë se kush duhet të paguajë paratë”, shtoi më tej Plettenberg.

Klopp ka folur më parë për Bellinghamin në publik në shumë raste, dhe e ka cilësuar atë “të jashtëzakonshëm” muajin e kaluar, pas paraqitjeve të tij në Kupën e Botës me Kombëtaren e Anglisë.

Sport

Arteta shpallet trajneri i muajit për herë të tretë këtë sezon

Ai ishte shpallur trajneri më i mirë i muajit për muajt nëntor dhe dhjetor.

Publikuar

nga

Mikel Arteta e ka fituar çmimin e trajnerit më të mirë në Premier Ligë për muajin janar, duke e fituar kështu plot tre herë këtë sezon.

Arteta ishte shpallur trajneri më i mirë i muajit për muajt nëntor dhe dhjetor, dhe tani e fiton përsëri çmimin pas një muaji fantastik të “Topçinjëve”.

Arteta mposhti kolegët e tij si Steve Cooper (Nottingham Forest), Roberto De Zerbi (Brighton), Unai Emery (Aston Villa) dhe Thomas Frank (Brentford).

Arsenali arkëtoi shtatë pikë nga tre ndeshje kur po e vazhdojnë aventurën drejt titullit të parë të Premier Ligës që nga sezoni 2003/04.

Pas një barazimi pa gola me Newcastle në shtëpi, Arsenali e mposhti Tottenhami si mysafirë për herë të parë që nga viti 2014, para se ta përmbyste rezultatin në 3:2 dhe të fitonte ndaj Manchester United.

Ky është çmimi i tretë i trajnerit më të mirë të muajit për Artetan që nga fillimi i sezonit 2022/23, ku e kishte fituar këtë edhe në muajin gusht.

Vazhdo të lexosh

Sport

Zaniolo: Ka shumë lajme të rreme për mua

“Jam i gatshëm për ta ndihmuar AS Roman dhe që ta jap më të mirën nga vetja për klubin”, shtoi ai.

Publikuar

nga

Njëra nga sagat më të çuditshme të merkatos së janarit është ajo e Nicolo Zaniolos së Romës, i cili e dëshironte largimin nga klubi.

Bournemouthi bëri ofertë për Zaniolon në regjionin e 30 milionë eurove, ofertë kjo e cila u pranua nga Roma, por që lojtari e refuzoi kalimin te skuadra angleze.

Më pas, Roma e dënoi Zaniolon duke e përjashtuar nga skuadra, gjë që bëri t’ia ndërronte mendjen yllit italian dhe ta pranonte kalimin te Bournemouthi, por që ky i fundit vendosi të largohej nga marrëveshja.

Ndërkaq, kishte spekulime se Zaniolo ishte afër transferimit te Leeds fillimisht, pastaj edhe te Evertoni, por që si duket këto ishin të pavërteta.

“Ka shumë lajme të rreme për mua. Jam i gatshëm për ta ndihmuar AS Roman, dhe jam i gatshëm që ta jap më të mirën nga vetja për klubin”, tha Zaniolo.

Zaniolo nuk ishe kurrë afër kalimit te Leeds United ose Evertoni. Bournemouthi kishte një marrëveshje me Romën, por që lojtari e refuzoi.

Vazhdo të lexosh

Sport

Messi: Botërori 2026 duket larg për moshën time

“Ka shumë deri në Botërorin e ardhshëm”, ka thënë Messi.

Publikuar

nga

Lionel Messi ka dhënë një intervistë të gjatë për gazetën argjentinase “Ole” ku ka folur gjerë e gjatë për karrierën e tij duke folur për gjëra shumë të rëndësishme.

Mbi të gjitha, ai ka hedhur dyshime nëse do të jetë i pranishëm në Kampionatin Botëror të vitit 2026 duke thënë se për moshën që ka, ai duket mjaftë larg.

“Nuk e di, kam thënë gjithmonë që për shkak të moshës më duket se e kam shumë të vështirë ta mbërrijë. Më pëlqen të luaj futboll, e dua atë që bëj dhe për sa kohë që jam mirë dhe ndihem në formë dhe vazhdoj ta shijoj atë, do ta bëj. Por duket se ka shumë deri në Botërorin e ardhshëm”, ka thënë Messi.

Tuje kampioni i botës ka zbuluar edhe detaje nga fotoja e tij e famshme në krevat me trofeun e Kupës së Botës.

“Kemi arritur pothuajse në mëngjes në hotel, kemi fjetur shumë pak. Mendoj se me ndryshimin e orës kam fjetur maksimumi një ose dy orë. Ishte ora 6 e mëngjesit dhe unë kisha ndezur tashmë televizorin dhe dhoma ime kishte pamje nga Rodrigo dhe Otamendi, të cilët ishin në anën tjetër. Ata duhet të më kenë dëgjuar të shkoj në banjë, të ngrihem dhe të ndez televizorin. Nuk e di pse kisha përfunduar me Kupën atë natë, ishte në dhomën time, ma kishin lënë. E kisha pranë, u shfaq Rodrigo, u bëra kështu dhe më tha: ‘Eja këtu të të bëj foton’”, ka zbuluar Messi.

Vazhdo të lexosh

Sport

Messi tregon nëse ka probleme me Mbappen

“E vërteta është se me Kylian nuk ka asnjë problem, përkundrazi”, tha ai.

Publikuar

nga

Lionel Messi ka këmbëngulur se ai ka një marrëdhënie shumë të mirë me bashkëlojtarin e PSG-së, Kylian Mbappe dhe zbuloi se ata kanë diskutuar së bashku për finalen e Kupës së Botës.

Në një intervistë tjetër të zhvilluar me shtatë herë fituesin e Topit të Artë, Messi u pyet për marrëdhënien e tij me shokun e skuadrës së Paris Saint-Germain, Mbappe, ku të dy duhet të janë në qendër të vëmendjes në kryeqytetin francez, ndërkohë që luftojnë për të qenë më i miri në botë. Messi tha se nuk ka pasur kurrë probleme me Mbappen.

Gazeta argjentinase “Ole” e pyeti Messin nëse ka diskutuar për finalen e Katarit me Mbappe, për të cilën ai u përgjigj:

“Po, ne folëm për lojën, festimet se si e kishin përjetuar njerëzit në Argjentinë në ato ditë që kisha qenë unë. Pushimet dhe festat që kishim. Dhe asgjë, asgjë më shumë, por mirë, shumë mirë. E vërteta është se me Kylian nuk ka asnjë problem, përkundrazi”.

Ky është një lajm shumë i mirë për skuadrën franceze pasi i pret një përballje e madhe në fazën 1/16 të Ligës së Kampionëve me Bayern Munihun ne mesin e muajit shkurt.

Messi gjithashtu është në bisedime me drejtuesit e PSG-së për rinovimin e kontratës së tij.

Vazhdo të lexosh

Të kërkuara