Sport

Largimi i Spallettit, Napoli fillon bisedimet me trajnerin spanjoll

Napoli do të insistojë vazhdimisht që të arrijë sa më shpejtë marrëveshje me Enriquen.

Publikuar

Napoli veçse ka filluar hapat e parë për ta zëvendësuar Luciano Spallettin, ku siç bëhet e ditur nga gazetari i njohur, Fabrizio Romano.

Kampioni italian është në bisedime me Luis Enriquen, pasi trajneri spanjoll është kandidati favorit për ta zëvendësuar Spallettin, pasi që ky i fundit vendosi të largohet nga klubi.

Bisedimet mes dy palëve po zhvillohen, pasi që Napoli është i vëmendshëm që Enrique gjendet edhe në listat e klubeve të tjera.

Napoli do të insistojë vazhdimisht që të arrijë sa më shpejtë marrëveshje me Enriquen.

Sport

Rusia shpreson t’i bashkohet familjes olimpike

Rusia tha se Moska nuk do t’i bojkotojë Lojërat e vitit 2024.

Publikuar

nga

Kremlini të premten tha se shpreson që Rusia edhe njëherë mund t’i bashkohet komunitetit olimpik pavarësisht sanksioneve kundër atletëve rusë pas pushtimit të Ukrainës.

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar rekomandoi që atletëve nga Rusia dhe Bjellorusia t’iu lejohet pjesëmarrja në Lojëra Olimpike që do të mbahen vitin e ardhshëm në Paris si individ neutral.

“Shpresojmë se në fund logjika do të mbizotërojë, ideja e olimpizmit do të triumfojë dhe se ne do të ri-integrohemi edhe njëherë në familjen olimpike”, tha zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov.

Rusia tha se Moska nuk do t’i bojkotojë Lojërat e vitit 2024 dhe se çdo atlet është i lirë të zgjedh të konkurrojë apo jo nën një flamur neutral./UBTNews/

Vazhdo të lexosh

Sport

Kuka: Me zjarr, ujë e xhudon e Kosovës s’ka lojë!

Nora Gjakova fitoi medaljen e artë në kategorinë deri në 57 kilogramë.

Publikuar

nga

Trajneri i ekipit kosovar të xhudos, Driton Kuka ka reaguar pas medaljeve të fituara të Distria Krasniqit dhe Nora Gjakovës në Grand Slam-in që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit.

Në kategorinë deri në 52 kilogramë, Distria Krasniqi u stolis me medaljen e argjendtë në këtë garë.

Ndërkaq, Nora Gjakova fitoi medaljen e artë në kategorinë deri në 57 kilogramë.

Pas këtyre sukseseve ka reaguar edhe trajneri Driton Kuka, i cili tha se me zjarr, ujë dhe xhudon e Kosovës s’ka lojë.

“Nora e artë 1000 Pikë

Disi e argjendtë 700 pikë

Tashmë do jenë me siguri bartëse në Lojëra Olimpike!

Grand Slam Baku Azerbeijan

Të shkelqyeshme dhe tashmë drejt Parisit 2024 drejt sukseseve të reja!

Me zjarr,ujë e xhudon e Kosovës ska lojë!

Ditë e bukur atje në Baku për vendin tonë e popullin Shqiptar

Neser garojnë Laura,Loriana e Akili ju urojmë suksese!

Në krye të detyres Majlinda e Tosi”, shkroi Kuka në Facebook.

Vazhdo të lexosh

Sport

Nora Gjakova, e artë në Grand Prix Baku të Azerbajxhanit

Fitorja ndaj Bozkurt e kualifikoi Norën në finale.

Publikuar

nga

Pas medaljes së argjendtë të Distria Krasniqit, Nora Gjakova i ka sjellë tjetër medalje Kosovës, kësaj radhe me ngjyrë ari, nga Grand Prix-i që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit.

Në kategorinë deri në 57 kilogramë, Nora Gjakova e ka mposhtur në finale xhudisten nga Gjeorgjia, Eteri Liparteliani për ta fituar të artën në këtë Grand Slam.

Deri te medalja e artë, Gjakova raundin e parë e kaloi pa luftë, në të dytin e mposhti polaken, Arleta Podolak, kurse në raundin e tretë fitoi ndaj xhudistes nga Gjermania, Seija Ballhaus.

Gjakova vazhdoi me fitore edhe në çerekfinale, ku e mposhti francezen Priscilla Gneto, ndërsa në gjysmëfinale fitoi ndaj xhudistes nga Turqia, Hasret Bozkurt.

Fitorja ndaj Bozkurt e kualifikoi Norën në finale, ku edhe e mposhti gjeorgjianen Liparteliani për ta fituar medaljen e artë në këtë kategori. 

Vazhdo të lexosh

Sport

Distria fiton medaljen e argjendtë në Grand Slam të Azerbajxhanit

Deri te e argjendta, Krasniqi raundin e parë e kaloi pa luftë, kurse në të dytin e mposhti Jessica Pereira.

Publikuar

nga

Xhudistja jonë, Distria Krasniqi e ka fituar medaljen e argjendtë në Grand Slam-in që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit.

Në kuadër të kategorisë deri në 52 kilogramë, Distria u stolis me të argjendtën pasi në finale u mposht nga xhudistja japoneze, Kisumi Omori.

Deri te e argjendta, Krasniqi raundin e parë e kaloi pa luftë, kurse në të dytin e mposhti brazilianen, Jessica Pereira.

Në çerekfinale ajo mposhti xhudisten nga Maroku, Soumiya Iraoui, ndërsa në gjysmëfinale e mposhti me tri dënime për Ippon në vazhdime italianen, Odette Giuffrida.

Në finale, Krasniqi u mposht nga japonezja, Kisumi Omori. 

Vazhdo të lexosh

Të kërkuara