Film & TV

Këta janë filmat për të cilët Sandra Bullock është pishman

Bëhet fjalë për filmin Speed ​​2.

Publikuar

Sandra Bullock, e cila tani është lehtësisht një nga aktoret më të njohura në industri sot, ka luajtur në ekran që nga fundi i viteve 1980.

Duke parë listën e filmave që ajo ka bërë, është e qartë se Bullock ka pasur mjaft karrierë. Sidoqoftë, asnjë karrierë nuk është e përsosur dhe, si shumë njerëz, Bullock gjithashtu ka një ose më shumë pendime kur bëhet fjalë për vendimet që ajo ka marrë gjatë karrierës së saj.

Në fakt, ka një film të caktuar aksion për të cilin së fundmi ajo zbuloi se është penduar plotësisht që ishte pjesë e tij. Bëhet fjalë për filmin Speed ​​2.

Në fillim të këtij viti, Sandra Bullock, së bashku me yllin e saj Daniel Radcliffe, folën me TooFab për të promovuar filmin e tyre të fundit, “The Lost City”. Gjatë diskutimit, intervistuesi i pyeti aktorët nëse kishte ndonjë film nga e kaluara e tyre që u dukej paksa i sikletshëm në kohën e publikimit, por që tani ata janë mësuar me ta.

Bullock tha, “Unë kam një që nuk erdhi askush [për ta parë] dhe jam ende e turpëruar që isha pjesë e tij. Quhet “Speed 2″. Unë kam qenë shumë e zëshme për këtë. Nuk ka kuptim. Varkë e ngadaltë. Ngadalë duke shkuar drejt një ishulli”.

Bullock gjithashtu i vjen keq për “Miss Congeniality 2”.

Bullock zbuloi për Metro UK se do të donte që ajo të mos kishte bërë “Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous”, i cili doli në 2005 dhe aktualisht mban një rezultat 16% Tomatometer në Rotten Domates.

Kur intervistuesi e pyeti Bullock nëse ishte një mundësi e një vazhdimi të “Miss Congeniality”, Bullock u përgjigj me shpejtësi, “‘O Zot jo! Jo, jo”.

Aktorja e njohur së fundi ka paralajmëruar se është gati të marrë një “pushim” nga aktrimi./UBTNews/

Film & TV

Më në fund, episodi i ri i “The Simpsons” do të shpjegojë se si e ka parashikuar seriali të ardhmen

Sipas prodhuesve, është një metodë se si shfaqja ka parashikuar disa nga ngjarjet botërore.

Publikuar

nga

Seriali i animuar, “The Simpsons” do të shpjegojë se si ata kanë parashikuar disa ngjarje të së ardhmes në episodin e ardhshëm të sezonit 34.

The Simpsons ka parashikuar disa ngjarje të mëdha botërore gjatë periudhës së saj prej dekadash – por ka një metodë për qasjen e tyre, sipas njerëzve pas shfaqjes.

Shkrimtari i serialit, producenti ekzekutiv dhe drejtuesi i shfaqjes Matt Selman foli për Deadline në lidhje me atë që do të ndodhë më pas për hitin e animuar ndërsa përgatitet për premierën e sezonit 34 muajin e ardhshëm.

Gjatë bisedës, Selman tregoi se shikuesit më në fund do të mësojnë se si emisioni ka arritur të parashikojë me saktësi të ardhmen në një episod të ardhshëm.

“Ne kemi një tjetër episod konceptual të çmendur që shpjegon se si The Simpsons e dinë të ardhmen. Është një episod konceptual me shumë gjëra të çmendura në të, por bën një shpjegim se si Simpsons mund të parashikojnë të ardhmen”, shpjegoi Selman, 50 vjeç.

“Jam shumë i emocionuar për sezonin 34”, vazhdoi ai. “Ju duhet të shtyni përpara dhe të sfidoni veten dhe të siguroheni që çdo episod të jetë i dallueshëm, emocional, vizual, bindës dhe i frikshëm dhe kinematografik. Kështu që ne e bëjmë këtë në 85 përqind të tyre. Kjo është shumë mirë. Gjithmonë kam menduar se B+ është një notë e mirë”.

Sipas tij, mbajtja sa më e freskët e shfaqjes pas gjithë këtyre viteve është ende “sfida më e madhe krijuese” e ekipit.

The Simpsons u shfaq për herë të parë në dhjetor të vitit 1989. Me kalimin e viteve, filmi kryesor i animuar ka parashikuar me sukses ngjarje të ndryshme botërore, përfshirë bërjen e Donald Trump president, blerjen e Fox nga Disney, sulmet e 11 shtatorit, pandeminë COVID-19 dhe tre ngjarje të Super Bowls.

Megjithatë, pyetjet për të ardhmen e emisionit janë ngritur gjithashtu. Për fat të mirë për fansat, producenti ekzekutiv dhe shkrimtari Al Jean thotë se ai nuk do të përfundojë së shpejti.

Sezoni 34 i The Simpsons do të shfaqet premierë më 25 shtator në orën 20.00. ET në Fox.

Vazhdo të lexosh

Film & TV

Mike Tyson kundër serialit të ardhshëm që është bazuar në jetën e tij

Sipas tij, Hulu nuk e ka paguar dhe i ka vjedhur historinë.

Publikuar

nga

Mike Tyson është një emër i njohur në komunitetin e boksit në mbarë botën dhe ndonëse disa do ta konsideronin nder prodhimin e një seriali për të arriturat e tyre, Tyson u trondit kur pa “Mike” të prodhuar nga Hulu, një serial i bazuar në karrierën e tij.

56-vjeçari gjithashtu pretendoi se shërbimi i transmetimit u përpoq që të bind presidentin e UFC, Dana White, i cili është një mik i ngushtë i Tyson, për të promovuar serialin.

Tyson ka qenë gjithmonë një personazh i zëshëm në rrjetet sociale, megjithatë, shpërthimi i tij kundër serialit të ri i bëri fansat mjaft kurioz për të zbuluar se çfarë ndodhi saktësisht. Sipas ish-boksierit, Hulu nuk e pagoi atë dhe i akuzoi ata se i kishin vjedhur ‘historinë’.

Seriali do të shfaqet premierë më 25 gusht të këtij viti, ndërsa Tyson do të portretizohet nga aktori Trevante Rhodes.

“Hulu u përpoq të paguante vëllain tim @danawhite miliona pa më ofruar mua një dollar për të promovuar [filmin] që zotëria e tyre skllav (Trevante Rhodes) mori përsipër historinë për jetën time. Ai e hodhi poshtë sepse nderon miqësinë dhe trajtimin e njerëzve me dinjitet. Nuk do ta harroj kurrë atë që bëri për mua, ashtu si nuk do ta harroj kurrë atë që më vodhi Hulu”, shkroi Tyson llogarinë e tij në Instagram.

Ai gjithashtu u bëri thirrje fansave të tij të mos mashtrohen nga Hulu ndërsa tha se ai nuk e mbështet historinë e karrierës së tij të cilën ata kanë portretizuar në serial.

Dana White zbuloi poashtu se kreu i tij i prodhimit Craig Borsari i tha atij se Mike Tyson nuk është i kënaqur me serialin. Kjo e shtyu atë të telefononte boksierin për ta njoftuar për marrëveshjen. Megjithatë, pasi dëgjoi versionin e ngjarjeve të Tyson, ai u tërhoq nga marrëveshja./UBTNews/

Vazhdo të lexosh

Film & TV

​Steve Martin i largohet skenës pas 60 viteve

Martin do të publikojë edhe librin e tij të 12-të.

Publikuar

nga

Aktori legjendar, Steve Martin tha se mund të tërhiqej pasi të përfundonte xhirimet e shfaqjes së tij “Only Murders in the Building”. Martin i tha ”Hollywood Reporter” se ai do të vazhdojë të aktrojë në këtë komedi së bashku me Selena Gomez dhe Martin Short, por se nuk do të kërkojë role të tjera aktrimi pasi të përfundojë seriali.

“Kur të përfundojë ky serial televiziv, nuk do të kërkoj të tjerë”, tha 76-vjeçari. ”Nuk do të kërkoj filma të tjerë. Unë nuk dua të vazhdoj më. Kaq!”, theksoi ai.

Duke filluar karrierën e tij si shkrimtar komedish, Martin u shfaq në disa filma ikonikë si “Father of the Bride”, “Ceaper by the duzen”, “Aplanes, Trains and Automobiles” dhe shumë të tjerë. Martin është shfaqur gjithashtu në disa shfaqje televizive si “The Tonight Show”, “The Smothers Brothers Comedy Hour” dhe “Saturday Night Live”, të cilat ai i ka drejtuar 15 herë.

Martin do të publikojë edhe librin e tij të 12-të, që është subjekt edhe i një dokumentari të ardhshëm për jetën e tij, nga fituesi i Oscar-it, Morgan Neville për Apple TV+.

“Bashkëshortja vazhdon të më thotë se unë gjithmonë them se do të tërhiqem dhe pastaj gjithmonë mendon diçka tjetër. Unë me të vërtetë nuk jam i interesuar të dal në pension. Por do të punoja pak më pak. Ndoshta”, thotë Martin.

Vazhdo të lexosh

Film & TV

Aktori Ezra Miller akuzohet për vjedhje

Sipas një raporti të policisë, zyrtarët u njoftuan për thyerjen e shtëpisë më 1 maj në qytetin e Stamford.

Publikuar

nga

Aktori amerikan, Ezra Miller u akuzua për vjedhje, pasi dyshohet se ka hyrë në një shtëpi në shtetin e Vermontit dhe ka vjedhur shishe me alkool.

Sipas një raporti të policisë, zyrtarët u njoftuan për thyerjen e shtëpisë më 1 maj në qytetin e Stamford.

Videoja e vëzhgimit i shtyu ata të dyshojnë për aktorin, i cili u bë i njohur me filma të shumtë, përfshirë edhe “Fantastic Beasts”.

Miller po përballet veçmas me akuza për sulm në Hawaii dhe akuza për abuzim nga disa gra.

Policia e Shtetit të Vermontit tha se nuk ishte askush në shtëpi kur u thye ajo./UBTNews/

Vazhdo të lexosh

Të kërkuara