Kulturë, Lifestyle

Ellen DeGeneres përgatitet për lamtumirën e saj televizive

“Ellen ka qarë shumë”, tha një burim për Page Six.

Publikuar

Gjatë dy javëve në prag të finales së emisionit të saj, Ellen DeGeneres ishte emocionale, thanë burimet për Page Six.

“Ellen ka qarë shumë”, tha një burim për Page Six.“Disa javë përpara finales ishin shumë emocionale”.

Në studiot e Warner Bros në Burbank, të cilën ajo e ka pasur shtëpi për gati 20 vjet, DeGeneres, 64 vjeç, filmoi episodin e saj të fundit të “The Ellen DeGeneres Show” më 28 prill. Shfaqja e fundit, e cila do të transmetohet më 26 maj , përmban një grup të të ftuarve, përfshirë Jennifer Aniston dhe Pink – të dyja u shfaqën në episodin e parë më 8 shtator 2003.

Por ndërsa DeGeneres ishte e trishtuar kur pa fundin e emisionit të saj 19-vjeçar, ajo nuk donte të dilte me zhurmë. Në shfaqjen e saj të fundit nuk kishte tapet të kuq, siç e kishin dashur disa që e njohin.

“Ajo donte të dilte në heshtje”, tha një burim televiziv i njohur për Page Six,“Ishin miqtë dhe familja e kastit dhe ekuipazhit në audiencë”.

DeGeneres njoftoi largimin e saj majin e kaluar. Kjo erdhi 10 muaj pasi një hetim i BuzzFeed News ekspozoi pretendimet e detajuara të punonjësve për një vend pune toksik në set. Ata pretenduan se u ndaluan të flisnin drejtpërdrejt me DeGeneres dhe ylli u kritikua për mosmarrjen e përgjegjësisë për mirëqenien e punëtorëve të saj./UBTNews/

Kulturë, Lifestyle

Dakota Johnson reagon pas videos virale ku thuhej se ishte në dijeni të dhunës së Heard ndaj Depp

Për dy muajt e fundit, çështja e shpifjes së aktorit dhe Amber Heard fiksoi botën.

Publikuar

nga

Dakota Johnson nuk dëshiron të ketë aspak të bëjë me situatën ligjore të ish-bashkëjetuesit të saj, Johnny Depp.

Për dy muajt e fundit, çështja e shpifjes së aktorit dhe Amber Heard fiksoi botën dhe një video, e titulluar “Momenti i saktë që Dakota Johnson e dinte që Amber Heard ishte e dhunshme ndaj Johnny Depp”, u bë virale në internet.

Në klip, Depp dukej se i tregonte gishtin e lënduar Johnson ndërsa ata po promovonin Black Mass në Festivalin e Filmit në Venecia 2015. Vëmendja bëri që Johnson të frikësohej se ajo mund të thirrej për të dëshmuar.

“Unë thashë: ‘Oh Zot, pse? Pse jam përfshirë në këtë?’, tha ajo për Vanity Fair. “Nuk e mbaj mend fare këtë, por të lutem, më nxirr nga kjo. Mos e lër këtë të shkojë më tej. A mund ta imagjinosh, oh, Zot, sikur të më thërrisnin në tribunën e dëshmitarit?”

Gjatë gjyqit, Depp dëshmoi se gishti i tij i prerë dyshohet se ishte shkaktuar nga Heard gjatë një zënke që patën në Australi në mars të vitit 2015. Depp pretendoi se Heard hodhi një shishe vodka drejt tij dhe ajo iu thye në dorë. Heard e mohoi akuzën.

Nga ana tjetër, Johnson u trondit kur pa se sa shumë njerëz ishin të lidhur me këtë rast.

“Nuk mund ta besoj që njerëzit po e shikojnë [gjyqin] sikur të ishte një shfaqje”, tha ajo për revistën. “Është si një dramë në sallën e gjyqit dhe zemra ime thyhet. Është kaq, kaq, kaq çmenduri. Njerëzit janë kaq të çuditshëm. Interneti është një vend i egër.”

Në intervistën e saj të re, Johnson diskutoi gjithashtu trendin e kulturës së anulimit. Ajo nuk përmendi Depp ose Heard me emër, por argumentoi se njerëzit mund të evoluojnë dhe ndryshojnë me kalimin e kohës./Classlifestyle

Vazhdo të lexosh

Kulturë, Lifestyle

Paditet Kanye West

Ai akuzohet se ka përdorur një pjesë të hitit të vitit nga Marshall Jefferson, “Move Your Body”.

Publikuar

nga

Kanye West është paditur për marrjen pa leje të ca pjesëve të një kënge nga një muzikant legjendar në albumin e tij, Donda 2.

Reperi akuzohet se ka përdorur një pjesë të hitit të vitit 1986 nga Marshall Jefferson, “Move Your Body”, të paktën 22 herë në këngën e tij, “Flowers”.

Ultra International Music Publishing paraqiti një ankesë në Gjykatën e Qarkut të Nju Jorkut.

Pionieri i muzikës House, Jefferson, vjen nga vendlindja e Kanye, Chicago dhe performoi në Glastonbury fundjavën e kaluar.

Kënga e tij “Move Your Body” u publikua nga Trax Records në 1986 dhe arriti kulmin në vendin e 34 në tabelën e Billboard.

Padia thotë se Kanye dhe ekipi i tij patën diskutime me përfaqësuesit e Jefferson ku ata pranuan se kishin marrë pjesaë nga “Move Your Body” për këngën “Flowers”.

Por gjithashtu aty pretendohet se reperi nuk ka marrë një licencë – që do të thoshte se Jefferson do të ishte paguar për përdorimin e këngës së tij.

Ata po kërkojnë që fitimet dhe dëmet të përcaktohen në një gjykim ose dëmshpërblimet maksimale ligjore prej 150,000 dollarë për shkelje./UBTNews/

Vazhdo të lexosh

Film & TV

Këta janë filmat për të cilët Sandra Bullock është pishman

Bëhet fjalë për filmin Speed ​​2.

Publikuar

nga

Sandra Bullock, e cila tani është lehtësisht një nga aktoret më të njohura në industri sot, ka luajtur në ekran që nga fundi i viteve 1980.

Duke parë listën e filmave që ajo ka bërë, është e qartë se Bullock ka pasur mjaft karrierë. Sidoqoftë, asnjë karrierë nuk është e përsosur dhe, si shumë njerëz, Bullock gjithashtu ka një ose më shumë pendime kur bëhet fjalë për vendimet që ajo ka marrë gjatë karrierës së saj.

Në fakt, ka një film të caktuar aksion për të cilin së fundmi ajo zbuloi se është penduar plotësisht që ishte pjesë e tij. Bëhet fjalë për filmin Speed ​​2.

Në fillim të këtij viti, Sandra Bullock, së bashku me yllin e saj Daniel Radcliffe, folën me TooFab për të promovuar filmin e tyre të fundit, “The Lost City”. Gjatë diskutimit, intervistuesi i pyeti aktorët nëse kishte ndonjë film nga e kaluara e tyre që u dukej paksa i sikletshëm në kohën e publikimit, por që tani ata janë mësuar me ta.

Bullock tha, “Unë kam një që nuk erdhi askush [për ta parë] dhe jam ende e turpëruar që isha pjesë e tij. Quhet “Speed 2″. Unë kam qenë shumë e zëshme për këtë. Nuk ka kuptim. Varkë e ngadaltë. Ngadalë duke shkuar drejt një ishulli”.

Bullock gjithashtu i vjen keq për “Miss Congeniality 2”.

Bullock zbuloi për Metro UK se do të donte që ajo të mos kishte bërë “Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous”, i cili doli në 2005 dhe aktualisht mban një rezultat 16% Tomatometer në Rotten Domates.

Kur intervistuesi e pyeti Bullock nëse ishte një mundësi e një vazhdimi të “Miss Congeniality”, Bullock u përgjigj me shpejtësi, “‘O Zot jo! Jo, jo”.

Aktorja e njohur së fundi ka paralajmëruar se është gati të marrë një “pushim” nga aktrimi./UBTNews/

Vazhdo të lexosh

Kulturë, Lifestyle

Babai i Britney Spears mohon se e ka përgjuar këngëtaren

“Ky pretendim është i rremë”, tha Jamie.

Publikuar

nga

Babai i Britney Spears, Jamie Spears, mohon të ketë përgjuar dhomën e gjumit të yllit të popit ndërsa shërbente si kujdestari i saj.

Jamie, 69 vjeç, paraqiti një deklaratë të betuar në Gjykatën e Lartë të Los Anxhelosit, nëntë muaj pasi një dokumentar bombë i New York Times e akuzoi atë për regjistrimin e Britney në shtëpinë e saj në Thousand Oaks, Kaliforni.

“Jam i informuar për pretendimin … se një pajisje dëgjimi ishte vendosur [në] dhomën e saj të gjumit si mbikëqyrje gjatë kujdestarisë. Ky pretendim është i rremë”, tha Jamie.

“Kurrë nuk kam kryer apo autorizuar ndonjë mbikëqyrje të dhomës së gjumit të Britney-t në asnjë moment, përfshirë edhe gjatë kohës së kujdestarisë”, shtoi ai. “Unë nuk jam në dijeni të ndonjë vëzhgimi të tillë”.

Megjithatë, ai nuk e mohoi veçanërisht në deklaratën e tij raportimin e Times se ai dyshohet se kishte spiunuar telefonin e Britney-t./UBTNews/

Vazhdo të lexosh

Të kërkuara