Sport

Conor McGregor nën hetime, dyshohet se sulmoi një grua gjatë festimeve për ditëlindje në jahtin e tij

Gruaja e njeh McGregorin që kur jetonin në të njëjtën lagje në Dublin.

Publikuar

Një gjykatë në Ibiza ka hapur një hetim mbi pretendimet se luftëtari i UFC-së, Conor McGregor, sulmoi një grua gjatë festimeve luksoze për ditëlindjen e tij të 34-të në jahtin e tij korrikun e kaluar.

Luftëtari i arteve marciale thuhet se e ka ftuar gruan, emri i së cilës nuk bëhet i ditur, në jahtin e tij privat pasi ka festuar me të në Ocean Beach Club, sipas Majorica Daily Bulletin. Gruaja e tij dhe miqtë e tjerë ishin gjithashtu në jahtin e tij luksoz.

Ndërsa ishte në jaht, gruaja, e cila e njeh McGregorin që kur jetonin në të njëjtën lagje në Dublin, thotë se ai e ftoi atë në një zonë private ku dyshohet se u bë i dhunshëm deri në atë masë sa gruaja u hodh në det. Ajo përfundimisht u shpëtua nga Kryqi i Kuq.

Gruaja, e cila nuk paraqiti një ankesë në atë kohë në Spanjë për shkak të asaj që ajo e përshkroi si pengesa gjuhësore, u tha hetuesve në Dublin për incidentin e supozuar pas kthimit të saj. Pas kësaj, zyrtarët e Dublinit kontaktuan një gjykatë në Ibiza. Sipas dokumenteve të gjykatës të parë nga mediat lokale në Dublin, gruaja tha se McGregor ishte bërë agresiv kur ajo i thirri një shoku për ndihmë, duke shkaktuar një përgjigje të zemëruar.

Ajo thotë se ai e goditi në bark dhe e goditi me grusht në fytyrë dhe më pas e kërcënoi se do ta mbyste nëse ajo thërriste për ndihmë. “Ishte sikur ai ishte i pushtuar”, u tha ajo hetuesve. “E dija se duhej të zbrisja nga barka sepse mendova se ai do të më vriste”.

Karen Kessler, një zëdhënëse e Conor McGregor, tha se “Z. McGregor është i palëkundur në mohimin e të gjitha akuzave të bëra nga një mysafir në varkën e tij”./UBTNews/

Sport

Lojërat e Kosovës në basketboll në arenën ndërkombëtare

Publikuar

nga

Ditë më parë Kombëtarja e Kosovës e filloi aventurën e re në kuadër të Kupës së Botës në basketboll, e cila do të mbahet në Katar, në vitin 2027. Dardanët shpresojnë për një kualifikim në këtë kompeticion madhor dhe filluan përgatitjet pë ndeshjet parakualifikuese.

Lista e të ftuarve për të përfaqësuar Kombëtaren e Kosovës në fazen e kualifikimeve ishte kjo:

Kosova bën pjesë në një grup me Zvicrën, Irlandën dhe Azerbajxhanin.

Sfida e parë e Dardanëve u luajt më 22 shkurt ndaj Irlandës në Prishtinë ku edhe triumfuan në parket me rezultat 83-76. Derisa sfida e dytë në udhëtim ndaj Azerbajxhanit më 25 shkurt, nuk i ngjasoi aspak asaj të parës, ku rezultati ishte në favor të vendasve, 87-77.

Sfidat e radhës për Dardanët do të jenë në muajin nëntor, në udhëtim ndaj Zvicrës dhe Irlandës./UBTNews/

Shkroi: Art Haziraj

Vazhdo të lexosh

Sport

Plani i Milan për sulmin, “kuqezinjtë” synojnë yllin Leipzig

Për 20-vjeçarin ka interesim edhe nga skuadra të tjera

Publikuar

nga

Pasi nuk pati asnjë goditje në muajin janar nga Milani, rosonerët do të tentojnë edhe një emër tjetër sa i përket fazës ofansive në verë. Momentalisht objektivi kryesor është sulmuesi i Bologna-s, Joshua Zirkze, por një kandidat tjetër potencial është edhe slloveni i Leipzig, Benjamin Sesko.

Për 20-vjeçarin ka interesim edhe nga skuadra të tjera. Kartoni i lojtarit vlen të paktën 50 milionë eur, por italianet shpresojnë të bindin Leipzig-un me të paktën 40 milionë.

Sesko këtë sezon numëron gjithsej 29 paraqitje me Leipzig ku ka arritur të shënoj 11 gola. Ndërsa, me kombëtaren sllovene ka luajtur nëntë ndeshje dhe ka shënuar pesë herë./UBTNews/

 

 

Vazhdo të lexosh

Sport

Inter Miami pas ish-lojtarit të Barcelonës

Yllit argjentinas po ashtu i janë bashkuar në skuadër edhe tre ish-lojtarë të tjerë nga klubi katalunas, siç janë: Busquets, Jordi Alba dhe Luis Suarez.

Publikuar

nga

Lionel Messit raportohet se mund t’i bashkohet edhe një tjetër ish-lojtar i Barcelonës tek Inter Miami.

Yllit argjentinas po ashtu i janë bashkuar në skuadër edhe tre ish-lojtarë të tjerë nga klubi katalunas, siç janë: Busquets, Jordi Alba dhe Luis Suarez.

Sipas të përditshmes spanjolle “AS”, emri i Philipe Coutinho është i lidhur me një transferim në MLS dhe nga skuadrat e interesuara është Inter Miami, por edhe LA Galaxy.

Coutinho aktualisht luan në Katar tek Al Duhali, i huazuar nga Aston Villa. 31-vjeçari brazilian me skuadren nga Katari këtë edicion numëron në total 11 paraqitje në të gjitha kompeticionet ku ka gjetur pesë herë rrugën e rrjetës dhe ka asistuar dy herë./UBTNews/

Vazhdo të lexosh

Sport

Real Madrid është klubi më i ‘dëmtuar’ nga VAR, plot 27 gola të hequra

Në Madrid janë ankuar për golin e anuluar të Vazquez në fillimin e ndeshjes.

Publikuar

nga

Përballja mes Real Madrid dhe Sevilla ka ngjallur shumë polemika nga të dyja kampet. Në Madrid janë ankuar për golin e anuluar të Vazquez në fillimin e ndeshjes. Kurse, në krahun tjetër Sevilla janë ankuar për një penallti të padhënë në favor të tyre si dhe për golin e Luka Modriç, ku pretendojnë për një pozicion jashtë loje.

Klubi më i sulmuar këto kohë për favorizim nga gjyqtarët është Real Madrid-i. Por për habi, sipas një analize statistikore e cila ka përcjellur ecurinë e klubeve spanjolle që kur sistemi VAR u bë zyrtarisht pjesë e lojës rezulton të jetë skuadra të cilës i janë anuluar më shumë gola nga përdorimi i teknologjisë.

Me futjen e sistemit VAR, Los Blancos i janë anuluar plot 27 gola ku edhe kryeson listen. Sevilla është klubi i dytë me më shumë gola të anuluar nga VAR, me 16 të tilla. Ndërsa lista vazhdon me Atletico Madrid dhe Valencia ku numërojnë nga 14. Më pas, vie Real Sociedad me 13 gola të anuluar dhe Celta Vigo me 12. Gjithashtu kësaj renditje nuk I mungon Barcelona, ku katalansve u janë anuluar 11./UBTNews/

Vazhdo të lexosh

Të kërkuara