Automobilizëm elektrikë

​Volkswagen prezanton një model krejtësisht të ri në janar

Tani për tani dimë vetëm se bëhet fjalë për një makinë elektrike nga familja ID.

Publikuar

Volkswagen njoftoi se në fillim të vitit në CES-in e ardhshëm në Las Vegas, do të prezantojë një model të ri, ndonëse të “kamufluar”.

Gjithashtu, prodhuesi gjerman premtoi të zbulojë emrin e modelit të ri. Tani për tani dimë vetëm se bëhet fjalë për një makinë elektrike nga familja ID, dhe supozimet nga qarqet e afërta me Volkswagen thonë se është koncepti ID Aero, i cili mund të bëhet ID serial 7.

Për kujtesë, koncepti me të njëjtin emër u prezantua në qershor si shpallja e modelit të parë elektrik global të markës. Ai është i instaluar në platformën mekanike MEB me grupin e njohur të lëvizjes, i cili përbëhet nga një bateri 77 kWh dhe dy opsione lëvizëse – me një motor elektrik dhe 201 kuaj fuqi dhe me dy me një fuqi totale prej 299 kuaj fuqi.

Një variant më i dobët duhet të ketë një distancë më të madhe se 600 km.

Vazhdo të lexosh

Automobilizëm elektrikë

Elon Musk konfirmon një makinë të re elektrike Tesla me kosto të ulët

Ai premtoi një sistem revolucionar të prodhimit për makinën që është shumë më i avancuar se çdo sistem tjetër në botë.

Publikuar

nga

Elon Musk ka konfirmuar se një makinë elektrike me kosto të ulët e gjeneratës së ardhshme nga Tesla është në punim dhe mund të mbërrijë në gjysmën e dytë të vitit 2025. Ai premtoi një sistem revolucionar të prodhimit për makinën që është shumë më i avancuar se çdo sistem tjetër në botë.

Ditën e djeshme agjencia e lajmeve Reuters sugjeroi se një makinë e re Tesla crossover me emrin e koduar Redwood po vjen. Raportohet se Tesla ka kërkuar nga furnizuesit që të përgatiten për një volum prodhimi prej 10 mijë makinash në javë.

Në të kaluarën Musk kishte thënë se prodhuesi i makinave elektrike po punon në dy modele të reja të cilat mund të shiten në 5 milionë njësi në vit së bashku.

Makina do të prodhohet në fabrikën e Tesla në Austin dhe sipas Musk teknikat e prodhimit aplikuar mbi të do të jenë shumë të vështira për t’u kopjuar./PCWorld Albanian

Vazhdo të lexosh

Automobilizëm elektrikë

Pse makinat Tesla përplasen më shumë se ato me karburant?

Kryeshefi ekzekutiv i Hertz, Stephen Scherr, vuri në dukje se kostot e riparimit të një automjeti elektrik janë gjithashtu shumë më të larta.

Publikuar

nga

Kompania Hertz kohët e fundit njoftoi se do të shesë 20 mijë makina elektrike nga flota e saj dhe do t’i zëvendësojë me automjete me benzinë. Një arsye që kompania dha ishte se shoferët vazhdonin të përplasnin makinat.

Kryeshefi ekzekutiv i Hertz, Stephen Scherr, vuri në dukje se kostot e riparimit të një automjeti elektrik janë gjithashtu shumë më të larta.

Studiuesit në ‘LexisNexis Risk Solutions’, duke parë të dhënat e sigurimit, kanë zbuluar se, me sa duket, shoferët e makinave me qira nuk janë të vetmit që kanë probleme me mbajtjen e automjeteve elektrike në një copë.

Deklaratat e Scherr u bënë jehonë gjetjeve nga analistë të sigurimeve në LexisNexis, të cilët zbuluan se, kur pronarët e automjeteve kalojnë nga makinat me benzinë në makina elektrike, ata priren të përplasen më shumë.

Drejtuesit gjithashtu priren të përplasen disi më shumë edhe kur kalojnë në automjete me karburant, por rritja është më e theksuar me automjetet elektrike. Frekuenca e dëmeve nga sigurimet rritet me rreth 14.3%, ndërsa ashpërsia e dëmeve ose shuma që duhet paguar rritet me 14.5%, sipas të dhënave.

Rritja e incidenteve është më e larta gjatë vitit të parë ose më shumë pasi drejtuesit marrin automjetin e ri elektrik, por më pas zvogëlohet, sipas LexisNexis, me sa duket pasi njerëzit mësohen të ngasin modelin e ri. Ka shumë më pak problem kur një shofer ndryshon nga një automjet me benzinë në një tjetër me karburant, zbuluan ata./CNN

Vazhdo të lexosh

Automobilizëm elektrikë

Tesla tërheq mbi 1.6 milion makina në Kinë

Modelet që do të tërhiqen janë S, X, 3 dhe Y dhe 7 mijë e 538 automjete të importuara.

Publikuar

nga

Tesla po tërheq më shumë se 1.6 milionë automjete në Kinë për shkak të problemeve me softuerin e drejtimit dhe sistemet e mbylljes së dyerve, thotë rregullatori i vendit. Modelet që do të tërhiqen janë S, X, 3 dhe Y dhe 7 mijë e 538 automjete të importuara.

Problemet do të rregullohen me përditësime në distancë të softuerit, që do të thotë se automjetet nuk do të kenë nevojë të dërgohen në shitore ose garazhe.

Vendimi erdhi më pak se një muaj pasi Tesla tërhoqi dy milionë makina në SHBA për shkak të problemeve të softuerit autopilot./UBTNews/

Vazhdo të lexosh

Automobilizëm elektrikë

Xiaomi lanson veturën e parë elektrike

Sedani, i quajtur SU7 me shkurtesën SU për Speed Ultra, është një model i shumëpritur.

Publikuar

nga

Prodhuesi kinez i telefonave inteligjentë Xiaomi (1810.HK) lansoi automjetin e parë elektrik të enjten dhe njoftoi rreth planeve që synon të bëhet një nga pesë prodhuesit më të mirë të automjeteve në botë.

Sedani, i quajtur SU7 me shkurtesën SU për Speed Ultra, është një model i shumëpritur që shefi ekzekutiv, Lei Jun, shpalli se ka teknologji me “super motor elektrik”. Por makina e cila pritet të dalë në shitje pas disa muajsh, po bën debutimin e saj në një kohë kur tregu i automobilave i Kinës, më i madhi në botë, po lufton me një tepricë kapaciteti dhe ngadalësimin e kërkesës që ka ndezur një luftë çmimesh.

“Duke punuar shumë gjatë 15 deri në 20 vitet e ardhshme, ne do të bëhemi një nga pesë prodhuesit më të mirë të automjeteve në botë, duke u përpjekur të ngrisim industrinë e përgjithshme të automobilave në Kinë”, tha ai gjatë lansimit.

Planet sipas tij janë për prodhimin e “një makine të ëndrrave që krahasohet me markat Porsche dhe Tesla”./UBTNews/

Vazhdo të lexosh

Të kërkuara