Ballkani me përmbysje të rezultatit e mposhti Malishevën

Ballkani shënoi fitore 3 me 2 kundër Malishevës, në ndeshjen e sotme në stadiumin “Liman Gegaj”. Kjo përballje ishte në kuadër të xhiros së parë në Albi Superligë.

Nikoqirët e filluan furishëm ndeshjen pasiqë në minutën e parë ishte mesfushori Agon Xhaka ai që shënoi për 1-0 nga pika e bardhë, për të barazuar Ermal Krasniqi në minutat shtesë të pjesës së parë.

Krasniqi ishte ai që shënoi përsëri në minutën e 57′ për t’i dhënë epërsi skuadrës së tij 1 me 2, pas asistimit të Albion Rrahmanit.

Meriton Korenica realizoi një gol të bukur në minutën e 74′ për të thelluar epërsinë në 1 me 3.

Rezultatin final të ndeshjes e vulosi Behar Maliqi, i cili shënoi në minutat shtesë për 2 me 3.

Ndeshjen e radhës Ballkani e pret Gjilanin në shtëpi kurse Malisheva udhëton te Llapi./UBTNews/