Roshi tregon klasin e tij: Shënon për Erzurumsporin

Odise Roshi ka shënuar golin e tij të parë me ekipin e ri, Erzurumsporin, në ndeshjen e djeshme. Në përballjen e tij të tretë me këtë skuadër, Roshi kontribuoi në fitoren bindëse 3-0 ndaj Malatiasporit.

Ndeshja, e zhvilluar në shtëpi, u karakterizua nga një performancë e shkëlqyer e mesfushorit shqiptar. Ai shënoi në minutën e 32-të të takimit, duke shfrytëzuar një këndore. Roshi goditi topin me kokë brenda zonës, duke siguruar golin e parë të ndeshjes dhe duke ndihmuar në ndërtimin e një epërsie të rëndësishme për skuadrën e tij.

Pjesa tjetër e ndeshjes vazhdoi në të njëjtën linjë, me Erzurumsporin që siguronte një fitore të thellë ndaj Malatiasporit me rezultatin përfundimtar 3-0. Roshi doli nga loja në minutën e 90+1, duke mbyllur një performancë të fortë dhe duke theksuar rolin e tij të rëndësishëm në formacionin e ri të ekipit.

Ky gol shënon një moment të rëndësishëm për Odise Roshin në aventurën e tij të re në Superligën Turke, dhe jep një sinjal të qartë për kontributin e tij të vlefshëm në përpjekjet e Erzurumsporit për sukses këtë sezon./UBTNews/