Mposhten Bayerni dhe Reali, Juventusi përmbys Leipzigun, “ok” Liverpooli

Një natë emocionuese në Champions League, ku Juventusi arriti një fitore mbresëlënëse përballë RB Leipzigut, ndërsa Bayerni i Mynihut dhe Real Madridi pësojnë humbje të papritur. Liverpooli dhe Benfica gjithashtu shkruajnë historinë me rezultate bindëse.

Në një përballje dramatike, Juventus arriti të përmbysë rezultatin dhe të fitojë 3-2 përballë Leipzigut, edhe pse fillimisht pësoi golin e parë dhe përfundoi ndeshjen me vetëm 10 lojtarë. “Zonja e Vjetër” tregoi karakter dhe përkushtim, duke shënuar tri herë pas golit të parë të vendasve.

Aston Villa, nga ana tjetër, mposhti Bayernin me një fitore 1-0, falë një goli të Duran në minutën e 79-të. Bavarezët, të cilët e kishin filluar sezonin me nëntë gola ndaj Dinamos së Zagrebit, nuk arritën të realizonin as një gol në “Villa Park”. Një goli i anuluar i Pau Torres në pjesën e parë e theksoi edhe më shumë vështirësinë e bavarezëve në këtë takim.

Lille surprizoi Real Madridin me një fitore 1-0, duke shënuar një gol të rëndësishëm me penallti të fituar nga Edon Zhegrova. Kjo ishte një tjetër goditje për një Real që kishte shpresuar për një fillim të fortë në kompeticion.

Liverpooli arriti një fitore të lehtë 2-0 përballë Bolognas, duke treguar forcën e tij në këtë sezon. Po ashtu, Benfica tregoi një paraqitje mbresëlënëse, duke shkatërruar Atleticon e Madridit me rezultatin 4-0, duke e lënë spanjollin pa mundësi reagimi.

Në një tjetër ndeshje emocionuese, Dinamo e Zagrebit barazoi 2-2 me Monacon, ndërsa Club Brugge fitoi 1-0 në fushën e Sturm Graz./UBTNews/