Milan sërish fiton, kësaj radhe ndaj Sampdorias

GENOA, ITALY - DECEMBER 06: Franck Kessie of AC Milan celebrates with team mate Brahim Diaz and Alexis Saelemaekers of AC Milan after scoring their sides first goal from the penalty spot during the Serie A match between UC Sampdoria and AC Milan at Stadio Luigi Ferraris on December 06, 2020 in Genoa, Italy. Sporting stadiums around Italy remain under strict restrictions due to the Coronavirus Pandemic as Government social distancing laws prohibit fans inside venues resulting in games being played behind closed doors. (Photo by Marco Luzzani/Getty Images)

Milan ka vazhduar me fitore edhe në këtë vikend, duke fituar minimalisht 1 me 2, ndaj Sampdorias.

Franck Kessie shënoi nga penaltia në fund të pjesës së parë, teksa Samuel Castillejo shënoi për 2-0, duke krijuar një qetësi tek kampi milanez.

Golin e vetëm për Sampdorian e shënoi Albin Ekdal në minutën e 82-të, por që nuk i mjaftoi për të barazuar rezultatin dhe për të marrë një pikë. Kësisoj, Milan i prinë tabelës në Serie A, me 26 pikë, ndjekur nga Inter me 21 pikë.

Kjo fitore e Milan, e dërgon skuadrën kuq e zi, në 8 fitore dhe dy barazime nga 10 ndeshje të zhvilluara, në Serinë A italiane./UBTNews