Mbappe i rikthehet stërvitjeve tri ditë pas zhgënjimit në Kupën e Botës

Ylli i Francës, Kylian Mbappe u rikthye në stërvitje me Paris Saint-Germain të mërkurën, vetëm tri ditë pasi përfundoi në ekipin humbës, pavarësisht se shënoi një hat-trick në finalen e Kupës së Botës.

Megjithatë, edhe pse lojtarëve të PSG-së u janë dhënë 10 ditë pushim, Mbappe u fotografua në terrenin stërvitor të kampionëve francezë.

“Kylian Mbappe u kthye në stërvitje të mërkurën”, shkroi PSG në Twitter, përcjell UBT News.

Mbappe, i cili përfundoi si golashënuesi më i mirë në Kupën e Botës me tetë gola, nuk pritej të kthehej deri në janar dhe PSG nuk tha nëse ai do të ishte i disponueshëm për t’u përzgjedhur për ndeshjen e tyre në Ligue 1 me Strasburgun më 28 dhjetor.

Rikthimi i tij në stërvitje vjen një ditë pasi një dokumentar mbi fushatën franceze tregon Mbappe duke u dhënë shokëve të tij një bisedë emocionuese në pjesën e parë në finalen e së dielës që i pa ata të humbasin 2-0.

“Është Kupa e Botës djema, është ndeshja e jetës!” thotë Mbappe në dokumentarin e transmetuesit francez TF1.

“Ne do të kthehemi në fushë dhe ose do të vazhdojmë të luajmë si idiotë ose do të rrisim intensitetin”.

“Është finalja e Kupës së Botës, po humbasim 2-0, por mund të kthehemi”.

“Djema, kjo vjen vetëm një herë në katër vjet”.

Edhe pse Mbappe kryesoi kundërsulmin, u desh deri në minutën e 80-të – kur ai shënoi një penallti për të bërë rezultatin 2-1 – që skuadra të gjente vërtet shpirtin luftarak./UBTNews/