Liverpool mposht Arsenalin në Anfield

LIVERPOOL, ENGLAND - Monday, September 28, 2020: Liverpool’s Andy Robertson (R hidden) celebrates scoring the second goal to make the score 2-1 with team-mates during the FA Premier League match between Liverpool FC and Arsenal FC at Anfield. The game was played behind closed doors due to the UK government’s social distancing laws during the Coronavirus COVID-19 Pandemic. (Pic by Propaganda)

Liverpool ka mposhtur mbrëmë skuadrën e Arsenalit me rezultat 3-1, ndeshje kjo e zhvilluar në kuadër të javës së tretë në Premier League.

Skuadra e Jurgen Klopp tregoi edhe njëherë se është kampion i vërtetë i Anglisë, pas rikthimit të rezultatit qysh në pjesë të parë. Të parët në epërsi dolën skuadra e Arsenalit, përmes Lacazette, mirëpo shumë shpejt Liverpool-i u kundërpërgjigj me Sadio Mane në minutën e 28-të të takimit.

Andreë Robertson në minutën e 34-të kaloi skuadrën e kuqe në epërsi, ndërkaq Diogo Jota, transferi më i ri i skuadrës së Klopp, shënoi në debutim për të rrëmbyer 3 pikë të plota nga ky takim.

Liverpool në tri javët e para ka arketuar tri fitore, teksa Arsenal gjen humbjen e parë në këtë sezon, në Premier League./UBTNews