Futboll i çmendur: Lille mposht Atleticon, Zhegrova shndërrohet në luan!

Edon Zhegrova ka pasur një natë të shkëlqyer në Wanda Metropolitano, duke udhëhequr Lille në një fitore të rëndësishme 3-1 përballë Atleticos së Madridit. Në pjesën e parë, Atletico kaloi në avantazh me një gol nga Alvarez, duke e mbyllur fraksionin e parë me rezultat 1-0.

Megjithatë, pas pushimit, Lille përmbysi rezultatin. Zhegrova barazoi shifrat në minutën e 61-të, pas një asistimi të Meunier, duke e bërë rezultatin 1-1. Pas kësaj, ekipi francez shënoi dy herë të tjera, fillimisht me një penallti të saktë nga David, dhe më pas sërish nga ai, duke e përfunduar ndeshjen me rezultatin 3-1.

Në takimet e tjera të Champions League, Interi shënoi një fitore të rëndësishme 1-0 ndaj Young Boys, falë një goli të vonshëm, ndërsa Liverpooli fitoi 1-0 në fushën e Leipzigut me golin e Nunes. Manchester City e dominoi Spartën e Pragës, duke fituar 5-0. Ndeshja mes Benfica dhe Feyenoord përfundoi me rezultat 3-1 për holandezët, ndërsa Salzburg humbi në shtëpi ndaj Dinamo Zagrebit 0-1.

• Young Boys – Inter 0-1

Me këtë fitore, Lille dhe Zhegrova demonstruan forcën e tyre në një nga arenat më të rëndësishme të futbollit europian, duke mbajtur gjallë shpresat për kalimin në fazën tjetër të kompeticionit./UBTNews/