Boniface ndëshkon Milanin, fitore me goleadë nga Interi, Barça e City, mposhtet PSG

Liga e Kampioneve të UEFA-s ofroi një natë emocionuese me shtatë ndeshje që prodhuan plot 26 gola. Kryesfida e kësaj nate ishte pa dyshim përballja ndërmjet Bayer Leverkusen dhe AC Milan, e cila përfundoi me një fitore minimale 1-0 për “Aspirinat”, falë një goli vendimtar nga Victor Boniface.

Kjo humbje shënon disfatën e dytë radhazi për Milanin në Ligën e Kampioneve, duke i vendosur ata në një pozitë të rrezikshme, pasi duhet të rikuperohen shpejt për të shmangur eliminimin në ndeshjet e ardhshme.

Përmbledhje e ndeshjeve:

Bayer Leverkusen 1 – 0 AC Milan
Gol: Boniface (52′)
Boniface shënoi në pjesën e dytë, duke ndëshkuar Milanin pas një kundërsulmi të shpejtë. Më herët, ai kishte një gol të anuluar për pozicion jashtë loje në minutën e 21-të, por tentativa e tij e dytë ishte e suksesshme, duke shpërthyer festimin në BayArena.

Saka (2-0)
Arsenal shënoi një fitore të sigurt përballë gjigantëve francezë.

Slovan Bratislava 0 – 4 Manchester City
Golat:

Gundogan (0-1)

Foden (0-2)

Haaland (0-3)

McAtee (0-4)
City vazhdoi formën e tij dominuese me një fitore të plotë.

Barcelona 5 – 0 Young Boys
Golat:

Lewandowski (0-1, 4-0)

Raphinha (0-2)

Martinez (0-3)

Autogol nga Camara (5-0)
Barça shënoi një paraqitje klinike, duke dominuar kundërshtarët e saj.

PSV Eindhoven 1 – 1 Sporting Lisbon

Dortmund 7 – 1 Celtic

Kjo natë ishte një spektakël i futbollit sulmues, me klube të mëdha si Inter dhe Barcelona që treguan forcën e tyre. Ndërsa Liga e Kampioneve vazhdon, skuadra si Milan duhet të rikuperohet shpejt për të mbetur konkurruese./UBTNews/