Barazim ndaj Monzës, Interi zhgënjen në transfertë

Interi ka dështuar të sigurojë një fitore në transfertë, duke u ndalur në një barazim 1-1 me Monzën në ndeshjen e zhvilluar sot.

Gjatë pjesës së parë, kampionët e Italisë e patën të vështirë të kalonin në avantazh, pavarësisht se ushtruan presion të vazhdueshëm mbi portën e Monzës. Një rast i shkëlqyer për të shënuar u paraqit pas një gabimi të rëndë në prapavijë nga Maldini, kur Dimarco pati mundësinë e artë për të ndihmuar Interin, por nuk arriti të përfitonte siç duhet.

Në fillimin e pjesës së dytë, sulmuesi francez Thuram kishte një mundësi të mirë për të shënuar me kokë, por nuk ishte në koordinim të mirë, duke humbur kështu mundësinë për të kaluar ekipin e tij në avantazh.

Monza i surprizoi zikaltërit në minutat e fundit të ndeshjes, kur Mota shënoi për t’i dhënë avantazhin 1-0 skuadrës vendase. Megjithatë, Interi nuk e kishte thënë fjalën e fundit, pasi Dumfries barazoi rezultatin në minutën e fundit të ndeshjes, duke e mbyllur takimin me rezultatin 1-1.

Ky rezultat është një zhgënjim për Interin, i cili kishte pritur të merrte tri pikët në këtë transfertë, por tani duhet të përballet me pasojat e humbjes së mundësisë për të konsoliduar pozitat e tij në krye të renditjes./UBTNews/