Arsyeja e veçantë pse Breel Embolo i Zvicrës nuk e festoi golin e tij kundër Kamerunit

Breel Embolo i Zvicrës nuk pranoi të festonte pas golit të tij shumë të rëndësishëm kundër Kamerunit në ndeshjen e tyre hapëse të enjten.

Ai shënoi golin e vetëm të ndeshjes kundër Kamerunit dhe ndihmoi ekipin e tij të shënonte një fitore të lehtë 1-0 në takimin e tyre të parë në grupin G të Kupës së Botës FIFA 2022 në stadiumin Al Janoub, Al-Wakrah.

Në fillim të pjesës së dytë, Zvicra pati një shans të madh për të shënuar kur një pasim solid shkoi për Breel Embolon. Ai nuk gaboi dhe e goditi fort topin duke shënuar gol në minutën e 48-të, përcjell UBT News.

Megjithatë, Embolo nuk e festoi golin pasi kishte lindur në Kamerun. Gjesti i Embolos u vlerësua gjerësisht për mirësjelljen dhe zotërinë e tij./UBTNews/